Урок "Розвиток пам’яті, уваги, уяви".

Про матеріал
Розробка уроку з психології для учнів 3-4 класів. Урок містить завдання з розвитку пізнавальних процесів за допомогою ейдетичних прийомів.
Перегляд файлу

Розвиток пам’яті, уваги, уяви.

Мета: сприяти розвитку пам’яті, уваги, уяви учнів за допомогою ейдетичних прийомів.

Хід уроку.

1. Вступна частина.

  •                    Доброго дня, мене звати Ірина. Сьогодні ми з вами починаємо цикл занять з розвитку пам’яті. На заняттях ми з вами будемо виконувати вправи, які більш схожі на ігри. Ви любите гратися? Але наші ігри будуть не лише нас розважати, а й принесуть користь. Ці ігри поліпшать вашу пам’ять, увагу, уяву за умови, що ви в них будете приймати активну участь.

2. Знайомство. Гра «Снігова куля»

  •                    Ви вже знаєте, як мене звати, а я вас ні. Тому пропоную нам познайомитися, але в не зовсім звичний спосіб. Станемо в коло і пограємось.  Я ще раз назву своє ім’я, Ірина, і моя тварина, нехай буде «мавпа». Наступний учасник називає моє ім’я і тварину, а потім своє ім’я і свою тварину. Третій учасник – моє ім’я, тварину, ім’я тварину другого учасника і потім своє ім’я і тварину і так далі по колу. Для того, щоб легше було запам’ятовувати, ми будемо придумувати асоціації. Наприклад, в мене тварина «мавпа». Якого вона кольору? Нехай буде коричневого, як моя спідниця. На додаток уявимо, що в мене каплаті, як у мавпи, вуха і я гримасую як мавпа. Зрозуміли? Почали.

3. Тест на пам’ять.

  •                    Як ви гадаєте, у вас гарна пам’ять? Давайте проведемо невеличкий експеримент. Я вам назву декілька слів. Ваша задача: запам’ятати ці слова. Отже, зосередилися! Запам’ятовуємо!

КОМАР, ШАБЛЯ, КІШКА, СОЛОМА, ШТАНИ, ПЛЯМА, ВЕДМІДЬ, ЧЕРЕШНЯ, МОРЕ, МОЛОКО, ГУСКА, ШУБА, ЗЕРНО, БОРЩ, СНІГОВИК.

  •                    Тепер запишіть їх, бажано у тому ж порядку, якому я називала.
  •                    Записали? Порахуйте, скільки слів ви відтворили.
  •                    Вам вдалося пригадати всі 15 слів? Поздоровляю, у вас чудова пам’ять!
  •                    Якщо результат вас не задовольнив, не засмучуйтесь. Я розкрию вам секрет нашої пам’яті, знаючи який ви будете запам’ятовувати будь-яку інформацію з першого разу.
  •                    Справа в тому, що більшість людей не знає, як правильно користуватися своєю пам’яттю. Люди намагаються зазубрювати, повторювати багато разів, записувати і т.п.
  •                    Що ви відчували, коли я сказала: «Зосередьтеся, запам’ятовуємо!» Напругу, тривогу, хвилювання. Під час запам’ятовування подумки поверталися до попередніх слів і втрачали ланцюжок наступних. Це тому, що установка «Зпам’ятай!» не працює. Справа в тому, що наш мозок з легкістю запам’ятовує лише те, що ми можемо собі уявити.
  •                    Візьмемо ще раз ті ж самі слова і спробуємо поєднати їх у ланцюжок незвичайних подій. Уявіть, ніби ви переглядаєте мультфільм. Тепер у жодному разі не намагайтеся нічого запам’ятовувати! Хай працює тільки уява!
  •                    Уявіть, як КОМАР летить з ШАБЛЕЮ на боці. Рукоятка у шаблі зроблена у вигляді кошачої голови. У кішки вуса, як СОЛОМА. З соломи сплели ШТАНИ і поставили на них величезну ПЛЯМУ. Пляма схожа на ВЕДМЕДЯ. Ведмідь дуже полюбляє їсти ЧЕРЕШНЮ і спльовувати кісточки у МОРЕ. Із моря набігають МОЛОЧНІ хвилі, на яких гойдається товста ГУСКА, вдягнена у ШУБУ. З дірявих кишень шуби сиплеться ЗЕРНО і потрапляє прямо в БОРЩ, який готує і помішує ополоником СНІГОВИК.
  •                    Уявили? А тепер запишіть ці 15 слів, подумки продивляючись незвичайну історію, що їх супроводжувала. Певна, на цей раз результат значно кращий! І зробили ви це завдяки вашій уяві та моїй фантазії!
  •                    Як бачите, з пам’яттю у вас все гаразд, ви посміхаєтесь. Чи важко було відтворити ці слова? Ні. Отак легко, з гумором ми можемо запам’ятовувати будь-яку потрібну нам інформацію.

 

4. Робота з картинками в парах. Тренування пам’яті та образного мислення.

  •                    Зараз ви отримаєте набори картинок по 15 кожний. Об’єднайтеся у пари. Викладайте по черзі по одній картинці, утворюючи пару. Коли дві картинки лежать поруч, спробуйте подумки поєднати їх якоюсь короткою смішною, незвичною історією. Потім кладете картинку вниз набору. Коли всі картинки об’єднані у пари і пов’язані історіями, обміняйтеся наборами. Тепер викладайте по черзі лише по одній картинці і пригадуйте, що було зображено на другій у парі.

Наприклад: у ведмежат на Півночі померзли лапи, тому мама-ведмедиця купила їм кросівки. Уявляємо ведмежат у кросівках (бігають, грають у футбол тощо).

C:\Users\Ira\Documents\Все документы\Эйдетика\Для печати\Открытки\671.jpg

Для молодших дітей вправа проводиться у вигляді презентації, або картинки показує ведучий.

5. Психогімнастичні вправи на розвиток симетрії півкуль головного мозку.

Двома руками одночасно виконуються різни рухи.

1. Японська вправа.
2. Вухо-ніс.
3. Пальчик-кулачок.

6. Робота в роздруківках. Тренування уваги.

7. Вікторина.

Завдання: Якомога швидше давати відповідь на поставлене питання. 

  1.                Зошит з цупких аркушів для малювання (альбом).
  2.                Вид спорту - сходження на важкодоступні гірські вершини (альпінізм).
  3.                Тропічний плід, схожий на велетенську шишку з ароматною соковитою м’якоттю всередині (ананас).
  4.                В релігії небесний служитель Бога з білими крилами (ангел).
  5.                Бажання їсти (голод, апетит).
  6.                Сцена цирку (арена, маніж).
  7.                Збройні сили держави (армія).
  8.                Щипковий музичний інструмент у вигляді великої трикутної рами з натягнутими всередині неї струнами (арфа).
  9.                Мати тата або мами (бабуся).
  10.            Відділення в автомобілі для перевезення поклажі (багажник).
  11.            Спортивна гра, в якій волан перекидають ракетками через сітку від одного гравця до іншого (бадмінтон).
  12.            Біле ведмежатко з мультика (Умка)
  13.            Овоч видовженої форми фіолетового кольору (баклажан).
  14.            Ударний музичний інструмент у вигляді циліндра, зверху і знизу обтягнутого шкірою (барабан).
  15.            Штучна водойма, споруджена для плавання (басейн).
  16.            Спортивна командна гра, в якій гравці намагаються закинути руками м’яча в корзину (баскетбол).
  17.            Туго натягнута сітка для стрибків-підскоків в спорті, цирку (батут).
  18.            Кофта або куртка без рукавів (жилетка).
  19.            Невеличка лісова тваринка-гризун з пухнастим хвостом (білка).
  20.            Прозора частина яйця, яка при варінні стає білого кольору (білок).

 

 

 

docx
Пов’язані теми
Психологія, Розробки уроків
Додано
12 вересня 2020
Переглядів
1645
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку