Конспект уроку
з громадянської освіти
для 10-го класу
Підготувала учитель історії
КЗ «Першотравнева ЗОШ І-ІІІ ст.»
Вистороп Тетяна Василівна
Тема. Що продається на ринку праці?
Учасники ринку праці: роботодавці і наймані працівники. Поняття професії, спеціальності, кваліфікації працівника. Заробітна плата як дохід найманого працівника.
Мета: з’ясувати значення поняття «ринок праці»; дослідити попит і пропозицію на ринку праці; визначити власні потреби у професійній підготовці; визначати розмір заробітної плати; розвивати увагу, пам'ять, мислення, зв’язне мовлення, вміння аналізувати та робити висновки, висловлювати власні судження; удосконалювати навички роботи з підручником та Інтернет-ресурсами; вміння співпрацювати в парах та малих групах; формувати інтерес до вивчення теми.
Очікувані результати. Після уроку учні/учениці зможуть:
-
застосовувати та пояснювати на прикладах терміни та поняття;
-
аналізувати попит і пропозицію на ринку праці;
-
визначати власні потреби у професійній підготовці;
-
визначати розмір заробітної плати.
Тип уроку: комбінований.
Обладнання: підручник, роздатковий матеріал, Інтернет-ресурси, мультимедійна презентація, проектор.
Хід уроку
-
Організаційна частина.
-
Перевірка домашнього завдання. Актуалізація опорних знань.
-
Тестування «Так – ні».
-
Розгляньте твердження.
-
Перейдіть за посиланням та пройдіть тестування.
-
Бізнесменом може стати людина з будь-якою освітою та професійною підготовкою. +
-
Поняття бізнесмен та підприємець є тотожними. +
-
За даними соціологів та економістів, підприємливість властива майже для 85 % населення. –
-
Державна реєстрація приватного підприємства не є обов’язковою. –
-
Прибуток – це усі, отримані від продажу кошти. –
-
Поняття прибуток та дохід є рівнозначними. –
-
Ліцензія необхідна лише для певних видів діяльності (виробництво зброї, алкоголю, державних знаків і т.д.) +
-
Підприємство має право самостійно здійснювати найм працівників та зовнішньоекономічні зв’язки. +
-
Підприємство має право вести фінансовий облік та сплачувати податки. –
-
Військовослужбовцям заборонено здійснювати підприємницьку діяльність. +
-
Для позначення людини як учасника правових відносин використовують термін юридична особа. –
-
Окрема людина може стати підприємцем. +
-
Взаємоперевірка.
-
Мотивація навчальної діяльності. Повідомлення теми та мети уроку.
-
Анаграми.
АРЧОНГ – гончар
ОЛЬКВА – коваль
ШЕЦЬВ – швець
ДРАНБО – бондар
ЙІЛДООК – колодій
-
Поясніть, що означають слова-відгадки. (Професії)
-
Чи можуть вони мати інше значення? Яке саме? (Прізвища)
-
Про що це свідчить?
-
Об’єднайтеся в пари та складіть топ 10-ти професій, які, на ваш погляд, є престижними сьогодні. Обґрунтуйте своє рішення.
-
Сьогодні ми з’ясуємо значення поняття «ринок праці», дослідимо попит і пропозицію на ринку праці, визначимо ваші власні потреби у професійній підготовці та навчимося визначати розмір заробітної плати.
-
Вивчення нового матеріалу.
-
Словникова робота.
Ринок праці – це система суспільних відносин, пов’язаних із наймом і пропозицією праці, а також це – економічний простір, де взаємодіють покупці та продавці послуг праці.
-
Висловіть припущення, кого називають покупцями та продавцями на ринку праці. (Домогосподарства – продавці, підприємства – покупці)
-
Що є головним товаром на ринку праці? (Індивідуальна робоча сила)
-
Спробуйте сформулювати вимоги до продавців послуг праці. (працездатні особи від 15 – до 70-ти років, що мають певну освіту і професійну підготовку)
-
Що саме пропонують продавці на ринку праці? (Вакансії)
-
Робота в малих групах.
-
Перейдіть за посиланням.
-
Опрацюйте додаткову інформацію та обговоріть, які особливості попиту і пропозиції послуг на ринку праці спостерігаються у нашому регіоні. У чому, на вашу думку, полягають причини такого становища?
-
Кероване читання.
-
Опрацюйте матеріал підручника на с. 149.
-
Визначте, що є ціною на ринку праці. (Заробітна плата)
-
У яких випадках заробітна плата буде влаштовувати і покупців і продавців?
-
Чи може покупець самостійно змінити ставку заробітної плати, щоб врівноважила і роботодавця і найманого працівника?
-
Опрацюйте додаткову інформацію та визначте, які саме причини заважають це зробити?
Додаткова інформація:
-
ринки праці є регульованими державою, оскільки усі виробничі відносини законодавчо затверджені в Трудовому кодексі та інших державних актах (наприклад, держава встановлює мінімальний рівень заробітної плати, менше від якої не можна оплачувати роботу навіть некваліфікованому працівнику);
-
ринки праці часто бувають монополізовані, наприклад, місто утворююче підприємство є єдиним покупцем послуг праці для мешканців;
-
працівники пивних професій об’єднуються у професійні спілки для захисту своїх інтересів і можуть спільно вимагати підняття ставок зарплати, надбавок, зміни умов праці тощо.
-
Робота з таблицею.
-
Опрацюйте таблицю.
-
Які форми оплати виокремлюють? (погодинну та відрядну)
Погодинна
|
Відрядна
|
Сума зарплати обчислюється залежно від кваліфікації і фактично відпрацьованого часу
|
Сума зарплати залежить від обсягів виготовленої продукції
|
СЗП = ставка зарплати за одну годину * відпрацьований час
|
СЗП = нормативна ставка зарплати * обсяг виготовленої продукції
|
Ставка зарплати встановлюється за одну годину
|
Ставка зарплати встановлюється у вигляді норми плати за певну кількість продукції
|
-
Наведіть приклади підприємств, на яких використовують ту чи іншу форму оплати.
-
Робота в парах.
-
Крім заробітної плати, підприємства можуть пропонувати також соціальний пакет.
-
Користуючись Інтернет, заповніть таблицю «Соціальний пакет».
Базовий соціальний пакет
|
Мотиваційний соціальний пакет
|
Компенсаційний соціальний пакет
|
-
забезпечення необхідних для виконання роботи умов праці, передбачених законодавством про працю, колективним договором і угодою сторін;
-
загальнообов’язкове державне соціальне страхування;
-
виплата в повному обсязі належної працівнику заробітної плати;
-
надання соціальних пільг і гарантій, передбачених колективним договором, угодою
|
-
забезпечення здоров’я (оплата особистої медичної страховки або лікування);
-
розвиток корпоративної культури (оплата дрес-коду, представницькі витрати);
-
навчання, підвищення кваліфікації;
-
відпочинок та розваги;
-
мотивація праці (премії, бонуси тощо).
|
-
охоплює відшкодування особистих затрат, пов’язаних з роботою: на мобільний зв'язок, на транспорт, оренду чи придбання житла в іншому місці та ін.
|
-
Кероване читання.
-
Опрацюйте матеріал підручника на с. 149 – 150.
-
Визначте, яке поняття є ширшим: кваліфікація, професія чи спеціальність?Який показник найбільше впливає на ціну робочої сили?
-
Наведіть приклади представників різних кваліфікаційних груп.
-
Узагальнення та систематизація знань.
-
Робота в парах.
-
Нарахуйте основну зарплату двом працівникам швейної фабрики, якщо вам відомі ставки оплати праці та обсяг пошитих за місяць футболок.
|
Тарифний розряд
|
Ставка оплати праці за 100 виробів
|
Обсяг пошитих футболок за місяць
|
Сума зарплати
|
Бойко Ірина
|
5
|
2500,00 грн
|
500
|
12500,00 грн
|
Іванець Дарина
|
7
|
3500,00 грн
|
200
|
7000,00 грн
|
-
Поясніть, чому сума зарплати може бути різною у таких працівників:
-
співак у ресторані і відомий співак;
-
учитель із тривалим стажем роботи та молодий учитель, що працюють в одній школі;
-
будівельник в районному центрі і в Києві;
-
шахтар і водій таксі.
-
Підсумки уроку.
-
Вправа «Займи позицію».
-
Займіть позицію щодо твердження: «Багате те суспільство, у якому матеріальні блага… дешеві, а люди – дорогі» (Річард Тоні). Свою думку обґрунтуйте.
-
Інструктаж з домашнього завдання.
-
Опрацювати с. 149 – 150 підручника та конспект.