Розробка уроку з української мови для учнів 4 класу за темою : " Систематизація знань і вмінь про прислівник". Підручник : Українська мова, 4 клас, Вашуленко М.С. (Видавництво: "Освіта")
Тема: узагальнення та систематизація знань і вмінь з теми
« Прислівник»
Мета:
• формування предметних компетентностей: узагальнити і систематизувати знання учнів про прислівник, удосконалювати навички розрізняти іменник з прийменником та числівник, вчити утворювати прислівники за допомогою суфіксів та префікса;
• формування ключових компетентностей: вчити робити висновки, працювати самостійно, працювати швидко й зосереджено, любов до рідної мови, пізнавальний інтерес;
• комунікативної : формувати вміння спілкуватись, висловлювати свої думки.
Тип уроку: урок узагальнення і систематизації знань. « Вузлики напам'ять»
Обладнання: фразеологізми, картки, смайлики, стрічка, таблиця «Прислівник» , ІКТ, кулька
Хід уроку
Ι. Організаційна частина. Психологічний настрій.
(На повітряній кульці написано слово «Посміхнися»)
ΙΙ. Повідомлення теми уроку .
Сьогодні на уроці ми повторимо вивчене про прислівник. Зав`яжемо вузлики напам'ять на цій стрічці. Оцінювати ви будете себе самі. За кожну роботу отримаєте бали.
А допоможе нам …
ΙΙΙ. Систематизація знань учнів.
Весна пропонує нам завдання .
Сміється сонце (як?)…,
Мандрує небом …,
А небо голубіє …,
Пливуть хмаринки …, ….
Дзвенить кохана мова …,
А кожне слово ….
( Діти роблять висновок, що прислівники не змінюються і знов зав’язують вузлик напам'ять на стрічці.)
Прислівник всім відомий,
Незмінна ця частина мови.
На запитання Як? Коли?
Готовий всім розповісти.
З’єднати пари синонімів.
Добре Бездушно
Весело Гарно
Мужньо Радісно
Жорстоко Відважно
ΙV. Фізична хвилинка.
Оцінювання 1 бал.
Діти складають речення з прислівниками. Оцінювання 1 бал.
V. Підсумок уроку. Скільки балів ви зібрали ?
Рефлексія. Інтерв’ю.
VΙ. Домашнє завдання ( за вибором )
Українська мова.
Тема: «Узагальнення та систематизація знань учнів з теми «Прислівник»»
Вчитель: Соловйова І.В.