Під час уроку вправляти учнів у засвоєнні складу числа 4. Вчити називати числа (1-4) у прямому і зворотному порядку. Розвивати розумові здібності у процесі здійснення математичних операцій, мовлення учнів; виховувати охайність під час виконання роботи.
Добровеличківська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів № 1
Добровеличківської районної ради
Кіровоградської області
Тема: Склад числа 4. Називання чисел (1-4) у прямому і зворотному порядку
Підготувала
вчитель початкових класів
Баранчук В.Д.
Добровеличківка
Тема: Склад числа 4. Називання чисел (1-4) у прямому і зворотному порядку.
Мета: Вправляти учнів у засвоєнні складу числа 4. Вчити називати числа (1-4) у прямому і зворотному порядку. Розвивати розумові здібності у процесі здійснення математичних операцій, мовлення учнів; виховувати охайність під час виконання роботи.
Обладнання: Демонстраційний матеріал: предметні малюнки, цифрова каса, індивідуальний матеріал: набір геометричних фігур, цифр; магнітофон, касета«Чарівний світ чисел» серія «ПіснеЗнайка».
Хід уроку
І. Організація уроку.
Ось дзвінок нам дав сигнал.
Працювати час настав.
Тож і ми часу не гаймо.
Наш урок розпочинаймо.
Девіз уроку: Міркуємо – швидко!
Відповідаємо – точно!
Лічимо – правильно!
Пишемо – гарно!
ІІ. Актуалізація знань учнів.
8,5,3,6,4, 9,2,10,1,7.
- Щоб пройти по стежині, треба скласти ряд чисел від меншого до більшого 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10.
Буратіно прошепотів, що замок країни Математики далеко і нам треба обрати транспорт.
Загадка. Що за диво – жовтий дім,
Діток так багато в нім.
Носить він взуття з резини –
І харчується бензином. (Автобус)
- У подорож ми вирушаємо чарівним автобусом.
- Погляньте уважно і скажіть чому він чарівний?
1. Гра «Назви більше число»
- У кожній парі назвіть більше число: 4 і 1; 3 і 2; 3 і 4; 4 і 2; 1 і 3.
2. Викладання числового ряду від 1 до 4; від 4 до 1.
3. «Знайди помилку».
На набірному полотні виставлено ряд цифр: 1; 2; 4; 3. Учні знаходять помилку й відновлюють правильний порядок.
За кожне правильно виконане завдання діти отримували квиточки.
ІІІ. Фізкультхвилинка. (Діти підспівують пісню про цифру 4 «Чарівний світ чисел» серії «ПіснеЗнайка»)
Цифра «чотири» іде після «три»:
Маємо в році чотири пори.
В наших кімнатах по четверо стін,
Стільки ж у білого світу сторін.
Ніжок чотири в стола й у стільця, -
Часто стрічається цифра нам ця…
ІV. Вивчення нового матеріалу.
1. Зупинка «Цікавинка».
На цій зупинці ми повинні: знати склад числа 4; уміти: додавати в межах 4; складати і розв’язувати приклади.
а) Робота з демонстраційним матеріалом.
На набірному полотні картки із зображенням на них різної кількості предметів (3,1,2,2)
Учні повинні відібрати такі картки, на яких разом чотири предмети (робота в парах).
- Як можна скласти число 4? Складаємо таблицю.
2. Робота над таблицею: а) хором – 4 це 3 і 1; 2 і 2; 1 і 3.
3 |
2 |
1 |
1 |
2 |
3 |
3.Давайте послухаємо запис і повторимо «Чарівний світ чисел» серія «ПіснеЗнайка».
Знай: один – чотири рази –
Це «чотири» буде разом.
Два та два – завжди чотири:
Приберем свої квартири!
Три й один – ми бачим з вами –
Це чотири є так само.
V. Зупинка «У світі чисел». Робота з підручником.
а) вправи на засвоєння складу чисел 3 і 4.
б) складання прикладів на додавання за малюнками (робота в групах).
VІ. Розминка «Підхопи м’яч» (доповни до 3,4).
2 2 3
3 4 4
? ? ?
VІІ. Зупинка «Цікаві задачі».
1. Горобець і три синиці
Он летять до годівниці.
Скільки птахів, підкажіть,
Будуть вдячні за обід?
2. На лужку серед лози,
Заховались дві кози,
А отут стоять ще дві
У густій рясній траві.
Підрахуємо гуртом,
Скільки всіх тих кіз разом?
3. Мчаться на санчатах
Четверо малят.
Троє з них дівчата
Скільки всіх хлоп’ят?
VІІІ. Білет додому. (Робота в зошиті)
- Ось і закінчився час подорожі, пора додому повертатись. А щоб придбати квитки назад потрібно виконати завдання.
1. Лічба предметів.
2. Геометричний матеріал.
- Яка фігура «зайва»? Розфарбуй її.
3. Вправи на склад числа 4.
4. Написання цифр 1,2,3,4; 4,3,2,1.
ІХ. Підсумок уроку.