Урок "Склад числа 8. Складання, розв’язування, читання прикладів на додавання в межах 8"

Про матеріал

На основі практичних дій розглянути різні варіанти складу числа 8. Вчити учнів складати приклади на додавання в межах 8. Виховувати уважність, самостійність, вміння працювати в групах. Розвивати кмітливість.

Перегляд файлу

Добровеличківська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів № 1

Добровеличківської районної ради

Кіровоградської області

 

 

 

 

 

 

 

 

Тема: Склад числа 8. Складання, розв’язування, читання прикладів на додавання в межах 8.

 

 

 

 

 

         Підготувала

                                                                        вчитель початкових класів

         Баранчук В.Д.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Добровеличківка

Тема: Склад числа 8. Складання, розв’язування, читання прикладів на додавання в межах 8.

Мета: На основі практичних дій розглянути різні варіанти складу числа 8. Вчити учнів складати приклади на додавання в межах 8. Виховувати уважність, самостійність, вміння працювати в групах. Розвивати кмітливість.

Обладнання: Демонстраційний матеріал: предметні малюнки, цифрова каса, силуетні картки казкових персонажів; рукавичка;індивідуальний  матеріал: набір цифр, магнітофон, касета«Чарівний світ чисел» серія «ПіснеЗнайка».

 

Хід уроку

І. Організаційний момент.

 Всі сідайте тихо, діти,

 Домовляймось не шуміти,

 Руки гарно піднімати,

 На уроці не дрімати,

 А знання мерщій хапати.

Девіз уроку: Міркуємо – швидко!

 Відповідаємо – точно!

 Лічимо – правильно!

 Пишемо – гарно!

ІІ. Повторення вивченого матеріалу.

1. – Чи любите ви казки? Ось і зараз казка запрошує нас в гості. Ця казка – не звичайна.

Що це за казка? Давайте розшифруємо її назву.

 У К И А Р В Ч К А

 2 8 6 9 1 5 7 3 4

- Що загубив дід? Скажіть разом! (Рукавичку!)

2. У світі цікавих завдань.

- Зажурився дід. Холодно буде йому взимку – загубив він свою теплу рукавичку. І рукавичка не проста, а чарівна, казкова.

 Сів дід на пеньок, плаче і світу з-за сліз не бачить – змерз. Залишимо дідуся на декілька хвилин, пошукаємо рукавичку і поспостерігаємо, що з нею трапилося. А щоб дорога була коротшою, виконаєм такі завдання:

  • Лічба предметів у межах 8 за предметними малюнками.
  • Гра «Віднови ряд».

 На набірному полотні виставлено картки із цифрами у довільному порядку: 2, 1, 3, 8, 6, 7, 5, 4.

  • Розтавте числа від меншого до більшого.
  • Прочитайте числа від 1 до 8; від 8 до 1.
  • Назвіть «сусідів» числа 7.
    • А ось і рукавичка! (Вчитель демонструє учням велику рукавичку з картону)

 Знайшла її Мишка і попросила:

- Пусти, рукавичко, погрітись, бо змерзли мої лапки.

 А рукавичка відказує: «Спочатку виконай моє завдання.»

- Допоможемо мишці?

3 Хвилинка каліграфії.

(Звучить пісня «Разом краще» «Чарівний світ чисел» серії «ПіснеЗнайка»)

 Сім разів, як по одному –

 Буде «Сім» - ми певні в тому.

 Два і п’ять – виходить сім:

 Чистить зуби нам усім!

 Три й чотири – сім завжди:

 На уроки вчасно йди!

 Одиницю й шість складеш –

 Вийде сім, мій друже теж.

Учні каліграфічно записують цифри, які почули в пісні.( 1, 2, 5, 3, 4, 6, 7)

- Пустила рукавичка Мишку погрітися. Не встигла Мишка як слід свої лапки зігріти, а Жабка – тут як тут, і проситься: «Пусти погрітися, бо замерзли мої лапки, не витримають більше».

 Тут вже мишка дає завдання Жабці тай каже:

  • Виконай правильно – тоді пущу тебе погрітися!
  • Допоможемо Жабці?

 Десь узявся вітерець-пустунець, покрутився біля цифр, розігнав їх в одну мить.

4.  Робота в групах (Діти об’єднуються в групи за емблемами).

 5 +      = 7  4 +       = 6     + 2 = 5

    + 4  = 7      +  1  = 6    4+     = 5

 6 +     = 7    3 +       = 6   2 +    = 4

5. Впустила Мишка Жабку. Зігрілися вони у рукавичці, та стало їм сумно, і запросили вони в гості до себе Зайчика.

 Але Зайчика незвичайного – геометричного.

                             6

               5    

 

 

                          2

                                          7

 

                4                3

 

 

 

  • Зі скількох фігур складений Зайчик?
  • Давайте назвемо їх.

(Діти за цифрами називають геометричні фігури.)

ІІІ. Фізкультхвилинка.

 Дружно  встали. Усміхнулись.

 Руки – вгору. Підтягнулись.

 Опустили руки. Знову їх підняли.

 Пальчиком вказівним носик свій дістали.

 Ось і Зайчик поселився в рукавичці. Аж тут прибігла Лисичка-хитрунка і теж погрітись попросилася.

  • Допоможіть! – просить. – Ось дуже багато предметів і не знаю що з ними робити.

ІV. Вивчення нового матеріалу.

1. Робота з демонстраційним матеріалом.

 На набірне полотно вчитель виставляє картки із зображенням на них різної кількості предметів (7, 1, 6, 2, 5, 3, 4, 8). Учні повинні відібрати такі картки, на яких разом 8 предметів (робота в парах).

J0238927FD00369_SO00638_FD00459_FD00459_DD01176_DD01176_NA00417_NA00417_J0187859J0187859 

SO00638_SO00638_FD01657_                                                                                                                        

SO00638_SO00638_FD00459_FD00459_DD01176_J0187859J0187859                                                                                               

SO00638_FD00459_FD00459_FD00369_DD01176_DD01176_J0238927J0238927NA00417_NA00417_ 

SO00638_ 

 

- Як можна скласти число8? Складаємо таблицю.

2. Робота над таблицею: а) Хором: 8 це: 7 і 1; 6 і 2; 5 і 3; 4 і 4; 3 і 5; 2 і 6; 1 і 7.

7

6

5

4

3

2

1

1

2

3

4

5

6

7

3. Закріплення.

(Звучить пісня «Разом краще» «Чарівний світ чисел» серії «ПіснеЗнайка»)

 Одиниць складемо вісім -

 «Вісім» мати будем, звісно.

 Одиниця й сім – це вісім:

 Ми не смітимо у лісі!

 Два і шість – це вісім, діти:

 Ми й на вулиці не смітим!

 Три і п’ять – це вісім теж:

 За порядком всюди стеж.

 Це чотири та чотири –

 Вісім є – кажу вам щиро!

 Поза тим один і сім –

 Вісім, як відомо всім!

 Упустили звірята і Лисицю-хитрунку до рукавички, аж тут Вовчик-братик приплентався до рукавички.

- Допоможіть! – просить. – Не можу справитись з завданням.

4. Робота в зошиті.

а) «Домалюйте фігури» до 8.

б) Вправи на закріплення складу чисел 7 , 8.

в) Розв’язування прикладів (диференційовано).

І варіант. Розв’язати приклади.

 5 + 3   4 + 3   6 + 1

 7 +1  6 + 2  3 + 3

ІІ варіант. Поставити знаки <, >, =.

 6 + 1      7  5 + 3       6  4 + 3      8              2 + 6      7

ІІІ варіант. Вставити потрібні числа.

     + 2  = 8  4 +     = 7  3 +     = 8  5 +      = 7

 Упустили звірята і Вовчика-братика. Аж тут приплентався Ведмідь-набрід, і теж погрітися проситься. Приніс цікаві вправи.

- Допоможіть! – просить.

 1. Сім птиць зліпив Семенко

 І 1 – мала Оленка.

 Друзі, ви б не полічили,

 Скільки діти птиць зробили?  ( 7 + 1 = 8)

 2. П’ять берізок і 3 клени

 Змалювала вмить Олена.

 І спитала; - Скільки в мене

 Тут усіх дерев зелених?

 Полічить вона не може.

 Хто Оленці допоможе?

V. Підсумок уроку.

 Ось і звірятам стало тепло в рукавичці. Але дід посла на пошуки рукавички ще й песика Жучку. Ось він. Знайшов таки рукавичку! Жучка від радості як загавкає! Вискочили з рукавички звірята і розбіглися хто куди.

 Песик приніс рукавичку дідові й одержав смачну кісточку, а ви – хороші знання!

  • Що цікавого було на уроці?
  • Чого навчились?
  • Кому допомогли?
  • Виконавши завдання всі ці,

 Ви у мене МО – ЛОД – ЦІ!

  • Дякую вам, любі діти!

 

 

 

 

doc
Додано
18 квітня 2018
Переглядів
8392
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку