Урок "Склад числа 7. Складання, розв’язування, читання прикладів, додавання в межах 7"

Про матеріал

Розглянути всі варіанти складу числа 7. Формувати вміння й навички розв'язувати приклади на додавання і віднімання в межах 7 на основі складу числа. Вчити використовувати взаємозв'язок віднімання й додавання під час розв'язування прикладів. Закріпити нумерацію чисел в межах 10. Розвивати кмітливість, мислення дітей. Виховувати почуття дружби, доброти.

Перегляд файлу

Добровеличківська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів № 1

Добровеличківської районної ради

Кіровоградської області

 

 

 

 

 

 

 

 

Тема: Склад числа 7. Складання, розв’язування, читання прикладів, додавання в межах 7.

 

 

 

 

 

         Підготувала

                                                                        вчитель початкових класів

         Баранчук В.Д.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Добровеличківка

 

Тема: Склад числа 7. Складання, розв’язування, читання прикладів, додавання в межах 7. 

Мета: Розглянути всі варіанти складу числа 7. Формувати вміння й навички розв’язувати приклади на додавання і віднімання в межах 7 на основі складу числа. Вчити використовувати взаємозв’язок віднімання й додавання під час розв’язування прикладів. Закріпити нумерацію чисел в межах 10. Розвивати кмітливість, мислення дітей. Виховувати почуття дружби, доброти.

Обладнання: Демонстраційний матеріал, набір цифр, таблиця складу числа 7, перфокартки, магнітофон, касета «Чарівний світ чисел».

Хід уроку

І. Організація класу.

 Вже дзвінок нам дав сигнал,

 Працювати час настав,

 Тож і ми часу не гаймо,

 Всі трудитись починаймо.

 Зараз урок …    (математики)

  Хто ж математичні збагне таємниці,

  Той вже на уроці не буде журиться!

  Немає причин в нього для хвилювання –

  Він легко і швидко розв’яже завдання.

 Зараз ми відправимось в подорож у веселу, добру, дружну країну, де живуть веселі, добрі, дружні жителі. Потрапити в ту країну можуть ті, хто хоче робити добро другим, хто хоче дружити.

 - Хто з вас хоче трошки пожити там?

 - Від вашої доброти зима перетвориться на літо. Ми побачимо, чим займаються жителі цієї незвичайної країни, навчимо їх того, чого самі вміємо.

 - Тож – в дорогу.

ІІ. Контроль, корекція і закріплення знань.

1. Повторення вивченого матеріалу.

 а) Жоден урок математики не може обійтися без …   (цифр)

 - Зараз ми перевіримо, чи готові вони в подорож, чи знають своє місце в строю. (На дошці малюнки сніжинок із цифрами.)

NA01852_NA01852_NA01852_NA01852_ 

 

             1                     7                    5                     3                 

 

 

NA01852_NA01852_NA01852_ 

 

 6                     2                     4

 

 

 - З’єднайте стрілочками числа за порядком.

 б) Каліграфічна хвилинка (записують ці числа в зошит).

 - Повторимо числа першого десятка (магнітофонний запис «Чарівний світ чисел»). Діти повторюють.

2. Лічба предметів у межах 7. Називання чисел від 1 до 7, від 7 до 1, від 7 до 2, від 7 до 4.

 а) Називають дні тижня.

 б) – Діти, скажіть, де ще ми зустрічаємо число 7? (кольори веселки, сім нот, у казках.)

3. Для нашої подорожі необхідно обрати транспорт. Відгадаємо загадку:

 Кінь біжить, аж земля дрижить   (Потяг).

 - У подорож ми вирушаємо чарівним потягом.

 

 

 

 

 

 

 - Погляньте уважно і скажіть: чому він чарівний?

 - З чого він складається? (з геометричних фігур)

 - Так а з яких саме?

 - Порахуйте скільки трикутників, кругів, квадратів. (Кожен ряд лічить певні фігури)

 - Яких фігур найбільше?

 - Яких фігур більше квадратів чи трикутників?

 - Молодці! Геометричні фігури ви запам’ятали добре і можете їх розрізняти. А щоб рухатись треба придбати квитки. Вагони під номерами 4, 5, 6. (Вправи на засвоєння складу чисел (робота з перфокартами))

             4                      5                          6

 

         3                        4                         5

         2                        3                         4

       

        1                        2                          3

 

        1 2 3                     1                          2

                                1 2 3 4                    1

                                   

                                                            1 2 3 4 5

 До нашого потягу

 Зайчик забіг

 Нікого не питаючись

 На перше місце сів.

 Ти нечемний, зайчику,

 Не добре так робить.

 Як хочеш з нами їхати

 Квиток треба купить.

 - А серед вас немає таких зайчиків, всі придбали квитки?

 - Увага! Увага! З селища Добровеличківка відправляється потяг. Просимо пасажирів зайняти свої місця. До відходу потягу залишилось 10 секунд (лічба в зворотному порядку) 10, 9, 8, 7, 6, 5, 4, 3, 2, 1, 0.

 Поїхали! (Звучить мелодія пісні «Голубой вагон»)

ІІІ. Фізкультхвилинка.

ІV. Вивчення нового матеріалу.

Зупинка «Цікавинка»

 На цій зупинці ми повинні: знати: склад числа 7; уміти: додавати в межах 7; складати і розв’язувати приклади.

1. Робота з демонстраційним матеріалом.

 На набірному полотні картки із зображенням на них різної кількості предметів (6, 1, 5, 2, 3, 4). Учні повинні відібрати такі картки, на яких разом 7 предметів (робота в групах).

FD02158_FD02158_FD01657_FD01657_FD01659_FD00414_FD00414_FD00336_ 

J0089945 

FD02158_FD01659_FD00414_FD00414_ 

FD01657_FD01657_FD00336_ 

FD02158_FD02158_FD01659_FD00414_FD00414_ 

 

 

 

 - Як можна скласти число 7? Складаємо таблицю.

2. Робота над таблицею:  а) хором 7 – це 6 і 1; 5 і 2; 4 і 3; 1 і 6; 2 і 5; 3 і 4.

6

5

4

3

2

1

1

2

3

4

5

6

 б) закрити ліву частину;

 в) закрити праву частину.

3. Закріплення (Серія «ПіснеЗнайка», «Чарівний світ чисел»)

 Сім разів як по одному –

 Буде «Сім» - ми певні в тому.

 Два і п’ять – виходить сім:

 Чистить зуби слід усім!

 Три й чотири – сім завжди:

 На уроки вчасно йди!

 Одиницю й шість складеш –

 Вийде сім, мій друже, теж.

V. Розвиток математичних знань. (Серія «ПіснеЗнайка», «Чарівний світ чисел»)

1. Зупинка «Цікаві вправи».

 а) У кутку, вгорі сторінки

 В нас чотири є сніжинки.

 Всі охочі ми до гри –

 Намалюємо ще три!

 Чи сказати б ти нам міг –

 Скільки знизу стало їх?

 б) Тут так само, друже мій,

 Гостював сніжинок рій.

 Дві сніжинки – на долоні.

 Ну, а п’ять – на підвіконні.

 Ми дізнатись маєм змогу –

 Скільки їх було усього?

2. Зупинка «На хокейному майданчику».

 

 

     3+4                                                         6+1                       5+1

 

                                                 4+3

6                                                                                                7

                                 5+2                                                               3+2

 

                                                      3+3                                                      4+2

 

 

VІ. Робота з підручником.

 а) вправи на засвоєння складу чисел (6,7). Учні розглядають малюнки, пояснюють, як складене число 7 (робота в парах).

 б) складання прикладів на додавання за малюнками (робота в групах).

VІІ. Розминка «Пограємось в сніжки»  (Доповнити до 7, 6, 5).

      5    2    4

7    5    6

  ?    ?    ?

VІІІ. «Білет додому» (Робота в зошиті).

 - Ось і закінчився час подорожі, пора додому повертатись. А щоб придбати квитки назад потрібно виконати завдання (диференційовано). Діти обирають свій варіант, показують картку, який варіант обрали.

І варіант. Розв’язати приклади.

5 + 2 =   6 + 1 =   3 + 2 =

4 + 3 =   4 + 1 =   3 + 3 =

ІІ варіант. Поставити знаки <, >,  = .

5 + 1       7  3 + 3         5

4 + 3       7  3 + 3         6

ІІІ варіант. Вставити потрібні числа.

         + 2 = 7  4 +       = 6

 

   2 +         = 5                      + 3 = 7

 

ІХ. Підсумок уроку.

 - Що цікавого було на уроці? Чого навчились? На якій зупинці було найцікавіше?

 - Виконавши завдання всі ці,

 Ви у мене МО – ЛОД – ЦІ!

 - Дякую вам, любі діти.

 Діти на картках настрою показують свої враження від уроку.

 

 

   

 

 

 

                        так                так собі                ні

 

doc
Додано
18 квітня 2018
Переглядів
6702
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку