Мета уроку: Вправляти учнів у засвоєнні складу числа 6. Повторити і закріпити вивчений матеріал. Формувати навички лічби. Розвивати мислення.
Обладнання: Демонстраційний матеріал: малюнки квітів, цифрова каса, макети тарілок, силуетні картинки; індивідуальний матеріал: каса цифр, магнітофон, касета«Чарівний світ чисел» серія «ПіснеЗнайка».
Добровеличківська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів № 1
Добровеличківської районної ради
Кіровоградської області
Тема: Склад числа 6. Багатокутники. Повторення вивченого.
Підготувала
вчитель початкових класів
Баранчук В.Д.
Добровеличківка
Тема: Склад числа 6. Багатокутники. Повторення вивченого.
Мета: Вправляти учнів у засвоєнні складу числа 6. Повторити і закріпити вивчений матеріал. Формувати навички лічби. Розвивати мислення.
Обладнання: Демонстраційний матеріал: малюнки квітів, цифрова каса, макети тарілок, силуетні картинки; індивідуальний матеріал: каса цифр, магнітофон, касета«Чарівний світ чисел» серія «ПіснеЗнайка».
Хід уроку
І. Організаційний момент.
Настрій свій я піднімаю,
Другові я підморгну
Я веселу вдачу маю –
Математику люблю.
ІІ. Повторення вивченого матеріалу.
1. Хвилинка каліграфії.
(Звучить пісня «Разом краще» «Чарівний світ чисел» серії «ПіснеЗнайка»)
П’ять разів по одиниці –
П’ять повинно утвориться.
Три та два – виходить п’ять:
Будем личка умивать!
Одиниця і чотири –
Також п’ять - кажу вам щиро.
Учні каліграфічно записують цифри, які почули в пісні. (1,3, 2,4,5)
- Поставити числа в певному порядку.
2. Гра «Домалюй».
Робота в групах.
В кожній групі на листочках намальовано квіти.
4 3 2 1 5 6
- Числа живуть у цих чарівних квітах. Дмухнув вітерець і зірвав пелюстки. Домалюйте кожній квіточці відповідну кількість пелюсток.
3. Упорядкування ряду чисел від 1 до 6.
На набірному полотні виставлено ряд цифр у довільному порядку. (5, 2, 3, 1, 4, 6)
Учні знаходять помилку й відновлюють правильний порядок.
4. Фронтальне опитування.
- Як отримати число 6 із числа 5?
- Назвати числа від 6 до 1.
- Назвати «сусідів» числа 5.
- Яке число при лічбі називаємо перед число 3?
- З яких менших чисел складається число 2? 3? 4? 5?
ІІІ. Вивчення нового матеріалу.
1. Робота з демонстраційним матеріалом.
На дошці макети двох тарілок. На тарілках – прорізи. Учитель демонструє 6 слив і пропонує розкласти 6 слив на 2 тарілки. Учні виходять до дошки і розкладають сливи, вставляючи їх у прорізи, а вчитель виставляє відповідні цифрові картки: 5 і 1; 3 і 3; 4 і 2. Учні роблять висновок про склад числа 6.
Хором: 6 це: 5 і 1; 4 і 2; 3 і 3; 2 і 4; 1 і 5.
2. Закріплення.
- Щоб краще запам’ятати склад числа 6, давайте разом вивчимо пісеньку.
(Звучить пісня «Разом краще» «Чарівний світ чисел» серії «ПіснеЗнайка»)
Шість разів по одиниці –
«Шість» повинно утвориться.
Два й чотири – буде «шість»:
Хто працює, той і їсть!
Три і три – це шість, мій друже:
Ми зарядку любим дуже!
Також п’ять та одиниця -
Буде шість, як і годиться.
3. Робота з підручником.
а) Вправи на засвоєння складу числа 6.
б) Геометричний матеріал. Багатокутники.
- Які багатокутники ви знаєте? Назвіть багатокутники, які є на малюнку.
в) Читання і розв’язування прикладів на додавання.
ІV. Фізкультхвилинка.
Ми всі дружно працювали,
А тепер рівненько стали!
Руки вгору підняли, підтягнулися.
Опустили руки вниз, усміхнулися.
Нахилились вправо, вліво.
Сіли на місця красиво.
V. Робота в зошиті.
1. Домалюйте предмети до 6.
2. Самостійна робота. (Диференційовано)
Діти обирають свій варіант, показують картку, який варіант обрали.
І варіант. Розв’язати приклади.
5 + 1 4 + 2 3 + 2
6 – 3 6 – 1 6 – 4
ІІ варіант. Поставити знаки <, >, =.
5 + 1 4 3 + 3 5 4+2 3 4 + 1 5
ІІІ варіант. Вставити потрібні числа
+ 2 = 6 4 + = 6 2 + = 5 + 3 = 6
VІ. Цікаві вправи.
1. Швидко їде Федя
На велосипеді,
А за ним – ще 5 хлоп’ят,
Скільки хлопців їде в сад? (1 + 5 = 6)
2. Каже мати квочка:
- В мене 2 синочка
І 4 дочки.
Скільки ж діточок у квочки? (2 + 4 = 6)
3. У садок до годівниці
Прилетіли 3 синиці,
Потім – ще 3 птиці.
Скільки птиць на годівниці?
VІІ. Підсумок уроку.