Урок : "Склад числа 6. Шестикутник".

Про матеріал
ознайомлення учнів зі складом числа 6, шестикутником, формування вміння обчислювати вирази на основі лічби предметів; розвиток просторової уяви; виховування поваги до старших.
Перегляд файлу

                                                             Урок математики

Тема. Склад числа 6. Шестикутник.

Мета: ознайомити учнів зі складом числа 6, шестикутником, формувати вміння            обчислювати вирази на основі лічби предметів; розвивати просторову уяву;виховувати повагу до старших.

Обладнання: трикутник, індивідуальний лічильний матеріал ( палички ).

Хід уроку

І. Організація класу.

- Доброго ранку! Доброго дня!

Хай плещуть долоньки (діти плещуть),

тупають ніжки (діти тупають).

Працюють голівки (кивають голівками),

сяють усмішки. Доброго ранку! Доброго дня!

Бажаєте ви, бажаю вам я!

ІІ. Контроль, корекція й закріплення знань .

1. Лічба в межах 10.

2. Закріплення понять угорі, внизу; між, справа, зліва, під, над.

769

-Де стоїть цифра 3? (Зверху справа, над шісткою.)

-          Де одиниця? (Посередині внизу, під п’ятіркою, мж цифрами4 і 6)

 ІІІ. Опрацювання нового матеріалу.

1.Утворення числа 6.

-          Як утворюється число  шість?(5 + 1.)

-          Отже, шість складається з одного і п’яти. А з яких ще двох чисел може складатися

-          Число 6? (За допомогою паличок діти називають різні складові числа 6.)

Заповніть таблицю:

770

 

2. Виконання завдання 2 на с. 27 підручника.

Що ви бачите? (3 кленові і 4 березові листки, 1 велика квітка і 5 малих.)

2+4=6

1+5=6

3. Фізкультхвилинка

Діти зображують руками хвилі і кажуть:

-          Море хвилюється раз.

Море хвилюється два.

Море хвилюється три.

Морська фігура, на місці замри!

Всі завмирають на місці показуючи якусь цифру.

4. Виконання завдання 3 на с. 27 підручника.

5. Виконання завдання 3 на с. 11 зошита з друкованою основою.

6. Уведення поняття про шестикутник.

 

771

 

Послухайте казку про Трикутника, який не слухався мами. От що з ним трапилося.

Одного разу за погану поведінку мама боляче смикнула Трикутника за вушко, а вушко в

Трикутника – це його кут. Розсердився Трикутник і думає: «От візьму  та й повідрізую

Собі вушка, не буде за що смикати наступного разу!» І дійсно, відрізав! (Учитель

демонструє, як утворився шестикутник.) Вийшла зовсім інша  фігура. Полічіть, скільки в

неї кутів. (Шість.) Це – шестикутник – один із многокутників.

Многокутниками називають геометричні фігури, утворені замкненою ламаною лінією,

Яка утворює більше чотирьох кутів. Це добре видно на складеному вами з паличок

шестикутнику.

7. Виконання завдання 1 на с. 27 підручника.

- З паличок складіть фігури, назвіть їх.

8. Робота у зошиті.

- Намалюйте у зошиті 6 прапорців, розфарбуйте їх, як прапор України.

 

ІV. РОЗВИТОК І ЗАКРІПЛЕННЯ МАТЕМАТИЧНИХ ЗНАНЬ

  1. Повторення складу числа 6.

Гра «Заселимо будиночок № 6».

772

  1. Фізкультхвилинка.

                                             В лісі

Діти вранці рано встали, За грибами в ліс пішли. (ходьба на місці)

Присідали, присідали.

Білий гриб в траві знайшли. (присідання)

На пеньку ростуть опеньки.

Нахилися до них, швиденько.

Нахиляйся, раз – два – три,

І в козуб набери! (нахили)

Он на дереві горіх.

Хто підстрибне вище всіх? (стрибки)

Якщо хочеш дотягнися.

Треба сильно потягнутися. (потягування, руки вгору)

Три години в лісі ходили,

Всі стежки переходили. (ходьба на місці)

Всі втомилися – довгий шлях –

Діти сіли, відпочивають. (діти сідають).

 

  1. Розпізнавання геометричних фігур, зображених на малюнку.

Два трикутники, один прямокутник, один шестикутник, два п’ятикутники.

  1. Виконання завдань 3-5 на с. 27 підручника.
  2. Розвязаннязадачі.

Взув жучок двібосоніжки.

Скільки в ньогобосихніжок?

(Чотири.)

ІV. ПІДСУМОК УРОКУ

-          Що вивчили сьогодні на уроці?

 

 

 

 

 

 

docx
Пов’язані теми
Математика, 1 клас, Розробки уроків
НУШ
Додано
9 січня
Переглядів
156
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку