Урок: Склад числа 7. Дні тижня. Обчислення значень виразів.

Про матеріал
Розглянути всі варіанти складу числа 7; вчити складати, розв'язувати й записувати приклади на додавання в межах 7; вдосконалювати обчислювальні навички; розвивати мислення; виховувати старанність.
Перегляд файлу

Тема: Склад числа 7. Дні тижня. Обчислення значень виразів.

Мета: розглянути всі варіанти складу числа 7; вчити складати, розв'язувати й записувати приклади на додавання в межах 7; вдосконалювати обчислювальні навички; розвивати мислення; виховувати старанність.

Обладнання: Демонстраційний матеріал: предметні малюнки, цифри від1 до 7, математичне віяло,електронна презентація, телевізор.

Тип уроку: урок засвоєння нових знань.

                               ХІД УРОКУ

  1. Організаційний момент

Пролунав дзвінок – починаємо урок.

II. Повторення вивченого матеріалу

 1 Лічба предметів   від   1 до 10,     від 10 до 1;    від 1 до 7,      від 7 до 1;

  •  Назвіть сусідів числа    2,   4,   6.
  • Які числа відсутні ?       1…3.4…6.7;       1.2….4.5….7.  

 

  • Приготували віяла:   
  •   2.  Математичний марафон

     Покажіть число, наступне до числа    1   ;     5   .

     Покажіть  число,  попереднє  до числа    4  ;   2  .

      Покажіть   сусідів числа 6.    

 – Яке число наступне за числом     6?

  • Отже ми сьогодні будемо вивчати склад числа   7.     

 3    Гра «Засели будиночки»                    

   повторити склад чисел :      5                 6                4   

III. Ознайомлення з новим матеріалом

ІІ Актуалізація опорних знань.

 

1.-  З яким числом ви познайомились на попередньому уроці?

-  А кому з вас вже виповнилось 7 років?

-  Ви знаєте, що число 7 – магічне?

-  Магічне – це чарівне. - 

   Відгадати загадки

 

У музиці ноти є

Хто їх порахує,

Той одразу скаже всім

У музиці цих нот аж … (7)

 

           А у веселки скільки кольорів?

           Не соромтесь, а скажіть,

           Їх, напевно, також … (7)

 

Тобі відомо і усім –

Днів у тижні рівно … (7)

 

Є-  7 чудес світу.   

-  7 нот в музиці.       

-  7 кольорів у веселки.

- І   число 7 зустрічається в казках.        В яких?

-  А ще 7 днів має тиждень.

 

    2     Ознайомлення з назвами днів тижня

         Загадка

• Нас 7 братів.

Роками всі рівні,

На ім’я різні.

Відгадайте, хто ми? (Дні тижня)

 

— Скільки днів у тижні?      

 Скільки робочих днів?        

А скільки вихідних?

Який сьогодні день?       

 А який був учора?              

 А який буде завтра?  

 

— Покажіть на числовому віялі цифру, що позначає кількість днів у тижні.

— цифрою 1 позначений понеділок.    — який день тижня позначений цифрою 2; 3; 7?

 

3. Складання прикладів на додавання за віршами:

На траві навколо хати

Метушились каченята.

П’ять білесеньких, як сніг

Двоє чорних. Скільки всіх?      5+2=7

 

У Оксаночки в руці

Три новенькі олівці

А у другій ще чотири.

Скільки разом, полічи?      3+4=7

 

                                                   4  Фізкультхвилинка ( муз )

 

IV. Закріплення вивченого матеріалу

 

 1 Робота з підручником 

2 Складання прикладів  (за допомогою лінійки)

 3 Самостійна робота  у зошитах

   Порівняй  постав знаки «>», «<».

1 □ 2      4 □ 2       5 □ 6

3 □ 2      5 □ 4       6 □ 4

 Пальчикова гімнастика

Так, усе наше життя підпорядковане певному розпорядку, що називається тижнем, а в ньому 7 днів. Згадаймо їх:

Вранці ми із добрим ділом

День вітали – понеділок.  

Ніченька минула скоро,

Зустрічаємо вівторок. 

Далі спритна, молода

Поспішає середа.

А четвертий день тепер

Називається четвер.

Діло добре ладиться

Як настане п’ятниця.

Дома скрізь кипить робота,

Як почнеться день субота.  

А субота з хлібом-сіллю      

Привела сестру неділю.

Ось і тижневі кінець,

Хто трудився – молодець!

 

 ГРА «Так чи не так»

 

Тиждень має 8 днів?                        

 Понеділок – початок тижня?

Якщо сьогодні середа – вчора був вівторок ?     

 Якщо сьогодні п’ятниця – завтра буде субота?

 Перед середою іде четвер?              

  Після суботи настає неділя?            

   Вихідний день – неділя?

 

V. Підсумок уроку. Рефлексія

— Чого вчилися на уроці?

— Що нового дізналися?

— Що повторили?

 

docx
Пов’язані теми
Математика, 1 клас, Розробки уроків
НУШ
Додано
3 січня 2022
Переглядів
607
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку