Тема. Складання прикладів на додавання за малюнками
Мета:вчити складати приклади на додавання за малюнками, записувати їх і розв'язувати, закріплювати вміння використовувати терміни «доданок», «сума», повторити склад чисел. Розвивати логічне мислення, математичне мовлення. Виховувати уважність, старанність, інтерес до предмета та пізнавальний інтерес до підводного світу.
Тип уроку: урок-мандрівка, урок повторення та закріплення вивченого матеріалу.
Обладнання: мультимедійна презентація, набір геометричних фігур для роботи в парі, опорні таблиці, малюнки.
Хід уроку
Створення проблемної ситуації.Мотивація навчальної діяльності.
Продзвенів уже дзвінок
Починається урок.
Будемо навчатись гарно,
Швидко, весело і вправно.
Урок сьогодні пізнавальний та цікавий,
Тож гостей зібрав чимало.
Повертайтесь до гостей
І вітайтесь: «Добрий день!»,
А тепер зручно сідаємо
Наш урок розпочинаємо.
Зараз урок математики.
Сьогодні до нас прийшло багато гостей, які хочуть подивитися, як ви за цей час подорослішали, чого навчилися, що вже вмієте робити.
І ми із задоволенням це продемонструємо нашим гостям, як учні 1-Г класу можуть працювати.
А тому на уроці ми всі повинні бути: старанними, уважними, організованими та кмітливими.
–Так, щоб наша праця була успішною, слід дотримуватися певних правил.
Пригадаємо їх.
1.Правило піднятої руки.
2.Активно і творчо працювати.
3.Уважно слухати вчителя і товаришів.
- І дорослі, і діти дуже люблять подорожувати. Ось і сьогодні ми з вами вирушимо у незвичайну подорож у підводне царство.
На уроці ми проведемо усний рахунок, будемо складати та обчислювати приклади, попрацюємо з геометричним матеріалом, познайомимося за допомогою завдань із морськими жителями. (Карта нашої мандрівки )
(Слайд 4)
Девіз уроку: «Спостерігай і захоплюйся, вивчай і бережи» (Слайд)
Зараз ми з вами, спустимося на дно морське і поспостерігаємо за підводними мешканцями.
Робота в парах.
- Але чи довго ми зможемо знаходитися під водою? Давайте перетворимося на рибок. А для цього у вас на партах лежать геометричні фігури.
Давайте попрацюємо в парі і швидко складемо рибку. (Слайд )
(Склали – слайд )
-З яких геометричних фігур склали рибку?
А тепер уявіть, що ми рибки. (Слайд)
Море все – качається,
Хвильки лащаться малі…
Що зі мною? Я – на дні?!
Ось ми з вами опинилися в підводному царстві. (Слайд )
Перед вами зображення морської глибини. Але когось тут не вистачає?
– Морських жителів.
– Чим більше ми виконаємо математичних завдань, тим з більшою кількістю морських жителів познайомимося! (слайд )
ІІ. Актуалізація опорних знань.
Вчені вважають, що дельфіни - це одні із найрозумніших тварин у світі.
Дельфіни вміють розмовляти між собою.
– Дельфін приніс нам вправи для усного рахунку та індивідуальні картки. За картками будуть працювати 6 учнів. (повторити склад числа 5,6)
Один учень буде заселяти будиночок 8.
Один учень поставить числа в порядку зростання.
Інші пригадають, які числа називаються одноцифровими числами,
а які – двоцифровими?
1) Гра «Числова доріжка»
— Діти, ми пограємо в гру «Числова доріжка».
10 7 9 5 3 6 2 4 8 1
— Прочитайте числа у прямому порядку, у зворотньому порядку.
— Назвіть числа від 2 до 5; від 8 до 4.
— Назвіть число, попереднє до чисел 3; 7.
— Назвіть число, наступне до чисел 6; 8.
Назвіть сусідів числа 2, 4, 7.
-Назвіть найбільше число, найменше число.
- Назвіть двоцифрове число. Чому воно називається двоцифровим?
2). Веселі задачі.
- Давайте розв'яжемо веселі задачі.
1)Було п'ять черепах,
П'ять костяних рубах.
Черепахи веселились,
Дві із них в пісок зарились.
Скільки їх залишилось? 3
2) У живім куточку в школі
Є три рибки у воді,
Ще сім рибок дасть Миколка.
Скільки буде риб тоді? 10
3) Шість метеликів літають і на квіточки сідають.
Прилетів іще один, сів на квіточку і він.
Полічімо швидше всіх — цих метеликів прудких. 7
3)Гра «Пограємо з дельфінами».
( розв'язування ланцюжків прикладів усно)
ІІІ. Повторення та закріплення вивченого матеріалу.
Пофантазуйте Ви зі мною,
Рибкою золотою.
Очка свої закривайте,
І правило ви пригадайте.
Скільки жовтих шкарпеток? Скільки синіх? Складіть приклад?
Як називається число 2? Число 1? Число 3?
Пливемо далі і кого ми бачимо на дні моря?
Ти зі мною незнайомий.
Я живу на дні морському.
Голова і 8 ніг,
Ось і весь я …(восьминіг) (слайд )
Завдання 1.
— Розгляньте малюнки. Скільки олівців в пеналі?
-Скільки олівців біля пеналу?
— Складіть приклад на додавання. Назвіть доданки. Знайдіть суму.
— Скільки груш на першій тарілці? Скільки груш на другій тарілці?
— Складіть приклад на додавання. Назвіть доданки. Знайдіть суму.
Записати приклади на дошці.
Раз! Два! Три! Чотири! П'ять!
Час прийшов нам спочивать.
– Хто до нас пливе?
І на суші й на воді
Носить хатку на собі.
Мандрує без страху
Морська… (черепаха) ( Слайд )
Тривалість життя черепахи становить 80 років.
І сьогодні до нас завітала черепаха Аха.
Фізкультхвилинка під музику.
Продовжуємо працювати з підручником.
Завдання 2 с.48 підручника
В нас гарний настрій. Війнув легенький вітерець, приніс нам свіжість моря. (Звучить мелодія прибою моря)
Ми відчуваємо, як морські хвилі набігають на берег і відкочуються назад у море. Нам подобається слухати прибій. Хвилі принесли нам із морських глибин диво …
На морському дні – це диво.
Буває хижа, все ж красива.
Руки-промені має
Себе від ворогів захищає.
Хто це? (Морська зірочка)
3.Робота в зошитах. Складання прикладів на додавання за малюнками.
Морська зірка пропонує працювати в зошиті.
(Повторювання правила правильної посадки при письмі).
Зошит свій я відкриваю,
Навскоси його кладу.
Ручку я ось так тримаю,
Сяду рівно, не зігнусь,
До роботи я візьмусь.
Складання прикладів на додавання за малюнками.
Підкреслити доданки. (завдання 1) на дошці по одному).
Гімнастика для очей.
Працювали ми, трудились,
Оченята вже втомились.
А щоб плідно працювати,
Треба їм відпочивати.
Раз, два, три!
Очі догори!
На чотири та й на п'ять
Будем міцно їх стулять.
Знову очі догори
Ми рахуєм раз, два, три!
Завдання 2 зошита – коментоване письмо
5. Завдання на логічне мислення.
Для себе на дні морському
Він клешнями будує дім.
Круглий панцир, 10 лап-
Здогадались? Так – це краб.
У крабика сьогодні день народження. На свій день народження він запросив кита, білку, дельфіна,восьминога, мишку і зайчика.
Хто не зможе прийти і чому?
V. Підсумок уроку.
1. Рефлексія. Гра «Мікрофон».
— Діти, що ми робили сьогодні на уроці?
— З якими морськими мешканцями ми познайомилися?
— Що цікавого ви запам'ятали про морських жителів?
Ви всі добре працювали,
Знання міцні здобували.
Тож скажу вам у кінці:
Продзвенів дзвінок
закінчився вже урок.
За який спасибі всім:
і дорослим, і малим!
1
Урок математики в 1 класі
за підручником «Математика» Ф.М.Рівкінд
Тема. Складання прикладів на додавання за малюнками
Мета: вчити складати приклади на додавання за малюнками, записувати їх і розв'язувати, закріплювати вміння використовувати терміни «доданок», «сума», повторити склад чисел. Розвивати логічне мислення, математичне мовлення. Виховувати уважність, старанність, інтерес до предмета та пізнавальний інтерес до підводного світу.
Тип уроку: урок-мандрівка, урок повторення та закріплення вивченого матеріалу.
Обладнання: мультимедійна презентація, набір геометричних фігур для роботи в парі, опорні таблиці, малюнки.
Хід уроку
Створення проблемної ситуації. Мотивація навчальної діяльності.
Продзвенів уже дзвінок
Починається урок.
Будемо навчатись гарно,
Швидко, весело і вправно.
Урок сьогодні пізнавальний та цікавий,
Тож гостей зібрав чимало.
Повертайтесь до гостей
І вітайтесь: «Добрий день!»,
А тепер зручно сідаємо
Наш урок розпочинаємо.
Зараз урок математики.
Сьогодні до нас прийшло багато гостей, які хочуть подивитися, як ви за цей час подорослішали, чого навчилися, що вже вмієте робити.
І ми із задоволенням це продемонструємо нашим гостям, як учні 1-Г класу можуть працювати.
А тому на уроці ми всі повинні бути: старанними, уважними, організованими та кмітливими.
–Так, щоб наша праця була успішною, слід дотримуватися певних правил.
Пригадаємо їх.
1.Правило піднятої руки.
2.Активно і творчо працювати.
3.Уважно слухати вчителя і товаришів.
- І дорослі, і діти дуже люблять подорожувати. Ось і сьогодні ми з вами вирушимо у незвичайну подорож у підводне царство.
На уроці ми проведемо усний рахунок, будемо складати та обчислювати приклади, попрацюємо з геометричним матеріалом, познайомимося за допомогою завдань із морськими жителями. (Карта нашої мандрівки )
(Слайд 4)
Девіз уроку: «Спостерігай і захоплюйся, вивчай і бережи» (Слайд )
Зараз ми з вами, спустимося на дно морське і поспостерігаємо за підводними мешканцями.
Робота в парах.
- Але чи довго ми зможемо знаходитися під водою? Давайте перетворимося на рибок. А для цього у вас на партах лежать геометричні фігури.
Давайте попрацюємо в парі і швидко складемо рибку. (Слайд )
(Склали – слайд )
-З яких геометричних фігур склали рибку?
А тепер уявіть, що ми рибки. (Слайд )
Море все – качається,
Хвильки лащаться малі…
Що зі мною? Я – на дні?!
Ось ми з вами опинилися в підводному царстві. (Слайд )
Перед вами зображення морської глибини. Але когось тут не вистачає?
– Морських жителів.
– Чим більше ми виконаємо математичних завдань, тим з більшою кількістю морських жителів познайомимося! (слайд )
ІІ. Актуалізація опорних знань.
Серед хвиль майнули спини.
Діти, хто це? (Це дельфіни) (Слайд).
Вчені вважають, що дельфіни - це одні із найрозумніших тварин у світі.
Дельфіни вміють розмовляти між собою.
– Дельфін приніс нам вправи для усного рахунку та індивідуальні картки. За картками будуть працювати 6 учнів. (повторити склад числа 5,6)
Один учень буде заселяти будиночок 8.
Один учень поставить числа в порядку зростання.
Інші пригадають, які числа називаються одноцифровими числами,
а які – двоцифровими?
1) Гра «Числова доріжка»
— Діти, ми пограємо в гру «Числова доріжка».
10 7 9 5 3 6 2 4 8 1
— Прочитайте числа у прямому порядку, у зворотньому порядку.
— Назвіть числа від 2 до 5; від 8 до 4.
— Назвіть число, попереднє до чисел 3; 7.
— Назвіть число, наступне до чисел 6; 8.
Назвіть сусідів числа 2, 4, 7.
-Назвіть найбільше число, найменше число.
- Назвіть двоцифрове число. Чому воно називається двоцифровим?
2). Веселі задачі.
- Давайте розв’яжемо веселі задачі.
1)Було п'ять черепах,
П'ять костяних рубах.
Черепахи веселились,
Дві із них в пісок зарились.
Скільки їх залишилось? 3
2) У живім куточку в школі
Є три рибки у воді,
Ще сім рибок дасть Миколка.
Скільки буде риб тоді? 10
3) Шість метеликів літають і на квіточки сідають.
Прилетів іще один, сів на квіточку і він.
Полічімо швидше всіх — цих метеликів прудких. 7
3)Гра «Пограємо з дельфінами».
( розв’язування ланцюжків прикладів усно)
ІІІ. Повторення та закріплення вивченого матеріалу.
Пофантазуйте Ви зі мною,
Рибкою золотою.
Очка свої закривайте,
І правило ви пригадайте.
Скільки жовтих шкарпеток? Скільки синіх? Складіть приклад?
Як називається число 2? Число 1? Число 3?
Пливемо далі і кого ми бачимо на дні моря?
Ти зі мною незнайомий.
Я живу на дні морському.
Голова і 8 ніг,
Ось і весь я …(восьминіг) (слайд )
Завдання 1.
— Розгляньте малюнки. Скільки олівців в пеналі?
— Складіть приклад на додавання. Назвіть доданки. Знайдіть суму.
— Скільки груш на першій тарілці? Скільки груш на другій тарілці?
— Складіть приклад на додавання. Назвіть доданки. Знайдіть суму.
Записати приклади на дошці.
Раз! Два! Три! Чотири! П'ять!
Час прийшов нам спочивать.
– Хто до нас пливе?
І на суші й на воді
Носить хатку на собі.
Мандрує без страху
Морська… (черепаха) ( Слайд )
Тривалість життя черепахи становить 80 років.
І сьогодні до нас завітала черепаха Аха.
Фізкультхвилинка під музику.
Продовжуємо працювати з підручником.
Завдання 2 с.48 підручника
В нас гарний настрій. Війнув легенький вітерець, приніс нам свіжість моря. (Звучить мелодія прибою моря)
Ми відчуваємо, як морські хвилі набігають на берег і відкочуються назад у море. Нам подобається слухати прибій. Хвилі принесли нам із морських глибин диво …
На морському дні – це диво.
Буває хижа, все ж красива.
Руки-промені має
Себе від ворогів захищає.
Хто це? (Морська зірочка)
3.Робота в зошитах. Складання прикладів на додавання за малюнками.
(завдання 1) на дошці по одному).
Морська зірка пропонує працювати в зошиті.
(Повторювання правила правильної посадки при письмі).
Зошит свій я відкриваю,
Навскоси його кладу.
Ручку я ось так тримаю,
Сяду рівно, не зігнусь,
До роботи я візьмусь.
Складання прикладів на додавання за малюнками.
Підкреслити доданки. (завдання 1) на дошці по одному).
Гімнастика для очей.
Працювали ми, трудились,
Оченята вже втомились.
А щоб плідно працювати,
Треба їм відпочивати.
Раз, два, три!
Очі догори!
На чотири та й на п’ять
Будем міцно їх стулять.
Знову очі догори
Ми рахуєм раз, два, три!
Це дуже красиві морські жителі, але водночас і небезпечні.
У медуз немає мозку, проте у них є на тілі 24ока, що їм допомагає безпомилково орієнтуватися у повній темряві і вдало полювати.
Завдання 2 зошита – коментоване письмо
5. Завдання на логічне мислення.
Для себе на дні морському
Він клешнями будує дім.
Круглий панцир, 10 лап-
Здогадались? Так – це краб.
У крабика сьогодні день народження. На свій день народження він запросив кита, білку, дельфіна,восьминога, мишку і зайчика.
Хто не зможе прийти і чому?
V. Підсумок уроку.
1. Рефлексія. Гра «Мікрофон».
— Діти, що ми робили сьогодні на уроці?
— З якими морськими мешканцями ми познайомилися?
— Що цікавого ви запам’ятали про морських жителів?
Ви всі добре працювали,
Знання міцні здобували.
Тож скажу вам у кінці:
Продзвенів дзвінок
закінчився вже урок.
За який спасибі всім:
і дорослим, і малим!