Урок розлоблений для дітей віком 7 років. На уроці застосовуються наочні матеріали. Урок цікавий, вже проводила схожий. Під час уроку діти працюють и грються одночасно. Це здільшує інтерес до уроку та роботи.
Урок 43. СКЛАДАННЯ ПРИКЛАДІВ НА ВІДНІМАННЯ ЗА МАЛЮНКАМИ. ДОПОВНЕННЯ РІВНОСТЕЙ. КРУГОВІ ПРИКЛАДИ.
Мета: навчати учнів складати приклади на віднімання за малюнками, доповнювати рівності, розв’язувати приклади; розвивати увагу, мислення; виховувати уважність.
Хід уроку
I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ
II. ПОВТОРЕННЯ ВИВЧЕНОГО МАТЕРІАЛУ
• Десять ялинок у школі росли,
В школу на свято одну привезли.
Скільки ялинок лишилось там?
Добре подумаєш, скажеш це сам.
• Дружно мурахи живуть
І без справи не снують.
Дві несуть травинку,
Дві несуть билинку,
Три несуть голки.
Скільки їх скажи, скажи?
2. Усна лічба. Робота з числовим віялом.
— Назвіть числа від 1 до 10.
— Назвіть числа Від 2 до 6; Від 8 до 1; Від 3 до 9.
— Яке число під час лічби стоїть за числом 2, за числом 6, за числом 8?
— Назвіть попереднє число до числа 7; 5; 6.
1; 2; 4; 5; 6.
7; 6; 4; 3; 2.
3; 4; 5; 7.
— Які два числа помінялися місцями?
2; 3; 4; 6; 5; 7.
1; 3; 2; 4; 5; 6; 7.
1; 2; 3; 5; 4; 6.
фізкультхвилинка
III. РОЗВИТОК МАТЕМАТИЧНИХ ЗНАНЬ
1. Робота з підручником.
Завдання 1
— Скільки було сніговиків? Скільки сніговиків розтануло? Скільки сніговиків залишилося?
— Складіть за Малюнком приклад на Віднімання. Скільки летіло літаків? Скільки літаків сіло на аеродромі? Скільки залишилося летіти літаків?
— Складіть за малюнком приклад на віднімання.
Завдання 2
— Які числа потрібно вставити? Як називають ці числа? Запишіть утворені рівності у зошит.
Завдання 3
— На якій квіточці сиділа бджілка? (4 + 6)
— Чому вона перелетіла на квітку 10 - 2?
— Як далі літати бджілці? Розв’яжіть кругові приклади.
Завдання 4
— Складіть і розв’яжіть приклади від Плюса Плюсовича і Мінуса Мінусовича.
3. Каліграфічна хвилинка. Написання цифр б; 7; 8; 9. «Конкурс красунь»
Найкращу цифру відзначити короною.
4. Задачі-вірші
• Васильку, ти чому сердитий?
— Слив не можу полічити.
П’ять було, одну я з’їв.
Скільки мамі залишив? (5-1)
• Шість малят-дошкільнят
Стали струнко в один ряд.
Підійшов до них Панас:
— Скільки зараз стало нас? (6 + 1)
IV. ПІДСУМОК УРОКУ. РЕФЛЕКСІЯ
— Ми рахували?
— Ми писали?
— Ми приклади складали?
— Що сподобалося на уроці?
— Що здалося особливо складним?