Урок "Складання речень з однорідними членами речення. Узагальнення знань і вмінь учнів із розділу «Речення» " має на меті удосконалювати знання учнів про речення, про зв'язок між однорідними членами речення за допомогою інтонації і сполучників; закріплювати вміння визначати головні члени речення та встановлювати зв'язки між усіма членами речення; повторити правопис словникових слів;
розвивати мовлення і мислення учнів; вміння працювати в групі;
виховувати взаємоповагу, взаємопідтримку, взаємодопомогу.
Урок 6.
Тема. Складання речень з однорідними членами речення. Узагальнення знань і вмінь учнів із розділу «Речення»
(Слайд 1 )
Мета: удосконалювати знання учнів про речення, про зв'язок між однорідними членами речення за допомогою інтонації і сполучників; закріплювати вміння визначати головні члени речення та встановлювати зв’язки між усіма членами речення; повторити правопис словникових слів;
розвивати мовлення і мислення учнів; вміння працювати в групі;
виховувати взаємоповагу, взаємопідтримку, взаємодопомогу.
Тип уроку: урок систематизації та узагальнення знань, умінь, навичок.
Комплексне використання методів (за класифікацією Бабанського):
Список літературних джерел
Наказ МОН України від 05.08.2016 № 948 "Про затвердження змін до навчальних програм загальноосвітніх навчальних закладів"
Обладнання: конверти з листами – завданнями (Додаток 15); картонний круг, прикріплений до дзиґи, що обертається; плакат із назвою гри «Що? Де? Коли?», презентація, проектор.
Структура уроку
І. Організація класу (1 хв).
ІІ. Мотивація навчальної діяльності ( 2 хв).
ІІІ. Повідомлення теми, мети, завдань уроку (2 хв).
ІV. Узагальнення та систематизація знань, умінь, навичок учнів (27 хв).
V. Фізкультхвилинка (2 хв).
VІ. Підсумки уроку (2 хв).
VІІ. Домашнє завдання (2 хв).
VІІІ. Оцінювання (2 хв).
Перебіг уроку
І. Організація класу (Слайд 2)
Ось і дзвоник пролунав,
Для навчання час настав.
Щоб країні прислужитись,
Ви повинні добре вчитись –
Для могутності і слави
Української держави.
ІІ. Мотивація навчальної діяльності учнів
ІІІ. Повідомлення теми , мети та завдань уроку
Проводиться цікава гра –
Змагатиметься дітвора.
Вам виконать завдання
І провести змагання.
Тож, все згадайте,
Що вчили ми про речення.
Бо вже з суперником вступили
У чесний бій, а бій той - гра.
Її ви назву прочитайте
(«Що? Де? Коли?») (Слайд 3 )
Що ж, починайте!
Розподіл класу на три команди: «Розумники», «Ерудити», «Інтелектуали».
Тож, розпочинаймо!
ІV. Узагальнення знань, умінь та навичок учнів
Гра «Що? Де? Коли?»
Лист від хлопчика Запитайка (Додаток 16. Слайд 4 )
Лист від Незнайка (Додаток 17. Слайд 5 )
Лист від дівчинки Чомучки (Додаток 18. Слайд 6 )
Лист від Знайка (Додаток 19. Слайд 7)
Лист від Мальвіни (Додаток 20. Слайд 9 )
Лист від Мудрої Сови (Додаток 21. Слайд 10 )
Лист від Сімки (Додаток 22. Слайд 11)
Лист від Буратіно (Додаток 23. Слайд 12)
V.Фізкульхвилинка (Слайд 8)
Встаньте, діти, посміхніться,
Землі нашій поклоніться
За щасливий день вчорашній.
І до сонця потягніться.
В різні боки нахиліться.
Веретеном покрутіться.
Раз присядьте, два присядьте.
І за парти тихо сядьте.
VІ. Підсумок уроку
VІІ. Домашнє завдання (Слайд 13)
Повторити правила с. 28 – 36. Вправа 73
VІІ. Оцінювання (Слайд 14)