Математика. 2 клас
Урок –подорож
( з використанням ЕОІР)
Тема. Складання таблиці множення числа 8. Знаходження периметра прямокутника.
Мета. Ознайомити учнів з таблицею множення на 8 та її практичним застосуванням; закріпити знання табличних випадків множення і ділення; формувати вміння розв’язувати задачі, повторити прийоми знаходження прямокутника; вдосконалювати навички усних обчислень; розвивати логічне мислення, увагу; виховувати самостійність, інтерес до математики.
Обладнання. Таблиця множення, таблиця для усного рахунку, картки для індивідуальної роботи, карта, ІКТ( з використанням ЕОІР) , презентація.
Хід уроку
I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ
Продзвенів уже дзвінок,
Починається урок.
Він незвичний і цікавий
До нас гості завітали
Повернімось до гостей
Дружно скажем
Діти
II.Мотивація навчальної діяльності.
1.Налаштування на урок.
А цікаво Вам дізнатись, що сьогодні може статись? Спочатку дозволимо сісти красі нашого класу, а потім нашій силі.
2. Ознайомлення з девізом.
А тепер девіз згадаймо
І урок наш починаймо!
А девіз нашого уроку:
Міркуємо - швидко!
Відповідаємо - правильно!
Лічимо - точно!
Пишемо - гарно!
II. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ
– Сьогодні у нас незвичайний урок, а урок – подорож. Ми будемо шукачами скарбів.
2.1 «Мозковий штурм»
Щоб взяти участь у подорожі, слід придбати квитки, вартість яких виражається… А чим? Ви дізнаєтесь відгадавши загадку.
На базарі їх не купиш,
На дорозі не знайдеш,
Їх не зважиш на терезах,
І ціни не підбереш. (ЗНАННЯ)
Правильно, вартість квитків виражається вашими знаннями.
Мета нашої подорожі: закріпити знання і здобути нових знань, а саме основне знайти скарб. Гостинці – це ваші оцінки, які ви отримаєте в кінці уроку.
- На цьому острові на вас будуть чекати різні цікаві завдання.
- Оголошую аукціон розпродажу квитків.
2.2. Перевірка домашнього завдання.
- Правильне виконання д/з і є підтвердження наявності квитка.
- Діти скажіть, яка відповідь у Вас вийшла в задачі? ( у 3 рази більше)
- Підніміть руки у кого вийшла така сама відповідь.
- Давайте перевіримо вирази. Погляньте на дошку, ви бачите числа – це відповіді домашнього завдання. Щоб дізнатися назву острову вам потрібно розставити їх у порядку зростання.
0, 14, 24, 26, 34, 36, 48, 68, 94.
Р О З У М Н И К И
- Отож давайте пригадаємо.
2.3 Фронтальне опитування (метод «Мозковий штурм»)
- Як називаються числа при множенні?
- Як знайти невідомий множник? (Добуток поділити на відомий множник)
Перевірка таблиці множення і ділення (індивідуальна карточка у всіх) 1. 5 хв
До кінця уроків кожний отримає оцінку за картку.
Але для того, щоб наш корабель почав рухатися нам потрібно виконати завдання
Робота з ЕОІР « Математика 3 клас»
Розумники частина 7, тема 2, завдання 2.1 (2 сцени)
(Обчисли та добери відповідні числа.)
- Наш корабель не підплив до самого берега, скільки метрів нам залишилося , щоб ми ступили з вами на сушу ви зможете дізнатися розв’язавши математичний ланцюжок.
2.4 Гра «День і ніч» Заплющте очі та порахуйте.
Добуток чисел 3 і 8(24)
Зменшити у 4 рази (6)
Додати 14 (20)
Відняти 3 (17)
-Скільки метрів нам залишилося до берега 17.
-Скільки десятків міститься в цьому числі, скільки одиниць.
А яке сьогодні число. У зошитах запишіть число, класна робота.
1. Зупинка « Каліграфічна хвилинка»
Завдання від піратів
Пірати тісто замісили,
Бубликів спекти хотіли.
Бублики по два зліпились,
Що за цифра утворилась (вісім).
(Цифра вісім складається з двох елементів: верхнього і нижнього овалів)
Записати цифру 8 і утворити за допомогою цифри 8 двоцифрове число.
2. Галявина «Усної лічби»
Завдання від піратів
Деякі діти працюють на індивідуальних картках. (6 карток)
- Індивідуальна робота.
1 картка
1) Обчисліть приклади.
40 + (70 – 15) 32 : 4 + 56 : 7
2) Розв’яжіть задачу.
Білочка розклала горішки по 7 штук на 4 купки. Скільки горішків було у білочки?
2 картка
1) Обчисліть приклади.
42 : 7 + 8 · 2 (61 + 19) – 34
2) Розв’яжіть задачу.
Маса лисиці 8 кг, а маса леопарда у 7 разів більша. Яка маса леопарда?
(Друга частина дітей працює за розумниками)
- Повторимо таблицю множення та ділення
Робота з ЕОІР « Математика 3 клас»
Розумники частина 6, тема 10, завдання 10.3
Знайди невідомі множники. Добери відповідні числа. |
|
-Частина 6, тема 10, завдання 10. 9 (вставити знак множення або ділення)
|
|
- Математичний диктант 1 учень за дошкою (перевірити 3 учні)
Відповіді: (4, 7, 35, 21, 60, 42)
ІІІ. ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ І МЕТИ УРОКУ
Тема нашого уроку: «Таблиці множення числа 8 Складання й розв'язування задач».
3. Долина «Наукова»
Не менш цікавою є і долина «Наукова»
Завдання від піратів
4.1 Підготовчі вправи
Робота з ЕОІР « Математика 3 клас»
Розумники частина 7, тема 1, завдання 10
Розумники частина 7, тема 1, завдання 1
— Розгляньте таблицю. Які приклади таблиці вам уже знайомі? (До 7)
— Яку властивість множення використали? (Від перестановки множників
добуток не змінюється.) Ланцюжком.
— Назвіть нові, ще не вивчені випадки.
Запам’ятай!
8 · 8 = 64 8 · 9 = 72
V. Фізхвилинка
VI. Тренувальна вправа. Розумники, частина 7( завдання 2) (по двоє дітей)
4) Командна гра № 889 (с141) Один зачитує відповідь
( Користуючись таблицею множення, учні розв’язують приклади).
V. РОЗВИТОК МАТЕМАТИЧНИХ ЗНАНЬ
5.1 Узлісся «Кмітливе»
Задача від Пірата ( с. 142, завдання 891)
Відкрийте свої підручники на сторінці 141 задача 891.
Прочитайте задачу. Погляньте на короткий запис.
5.2. Робота над задачею.893
- Пірати вирішили перевірити ваші вміння розв’язувати геометричні задачі.
- Читаємо задачу 893
- Розгляньте короткий запис.
- Що відомо?
- Що потрібно знайти?
- Пригадайте формулу.
- Чи все нам відомо, щоб розв’язати задачу? Як знайдемо?
(Запис у зошит)
Молодці справилися із завданням.
6. Станція «Скарб»
Для того щоб відкрити скриньку потрібно виконати ще одне завдання.
Робота з ЕОІР « Математика 3 клас»
Розумники частина 7, тема 1, завдання 1.8
|
‘VІ. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ
- Запишіть домашнє завдання. С.142, приклади № 895, задача № 896, повторити таблицю множення на 8
VІІ. ОЦІНЮВАННЯ УЧНІВ
- Ось і підійшла наша подорож до кінця. Нам слід повертатися. Як кажуть, у гостях гарно, а вдома краще. Хто ж зумів повернутися додому з гостинцями?
VІІІ. ПІДСУМОК УРОКУ
1