Тема. Складання за схемою добутків за множником 4 і частки з дільником 4. Порядок виконання дій у виразах на дві дії. Розв’язування задач.
Мета. навчити складати за схемою добутків за множником 4 і частки з дільником 4; надати знання про порядок виконання дій у виразах на дві дії; удосконалювати вміння розв’язування задач; розвивати логічне мислення, увагу, інтерес до навчання.
Обладнання. комп’ютер, мультимедійна дошка, відеоролик, презентація.
Хід уроку
І. Організаційна частина.
– Відкрийте зошити та запишіть сьогоднішнє число, класна робота.
ІІ. Актуалізація опорних знань.
-
Усний рахунок (№ 720)
– Які з чисел, записаних на яблуках, не є результатом множення числа 4. Знайди частку цих чисел.
-
Математичний диктант.
-
Запишіть в зошиті математичний диктант. Записуйте лише відповіді через кому.
-
4 • 2 + 3 =
-
5 • 3 + 5 =
-
12 : 3 – 4 =
-
16 : 2 – 6 =
ІІІ. Робота над матеріалом уроку.
-
Номер 721. (с. 118)
-
За схемою склади добутки з множником 4 і частки з дільником 4.
-
Номер 722.
-
Виконаємо номер 722.
-
36 : 4 + 15 = 24
-
34 – 24 : 4 = 28
-
4 • ( 24 – 15) = 36
-
(71 – 39) : 4 = 8
Фізкультхвилинка.
-
Номер 723.
-
Розгляньте, як виконували обчислення, і прочитайте пояснення про порядок дій у виразі.
-
36 : 4 ∙ 2 = 9 ∙ 2 = 18
-
2 ∙ 6 : 4 = 12 : 4 = 3
-
Якщо у виразі без дужок є тільки множення і ділення, їх виконують у тому порядку, у якому вони записані.
-
Номер 724.
12 : 2 : 3 = 2 24 : 4 : 2 = 3 3 ∙ 4 : 2 = 6 4 ∙ 6 : 3 = 8
-
Номер 725.
-
Наступна задача номер 725.
-
Прослухайте задачу.
-
Прочитайте задачу.
-
Про що йдеться мова в задачі? ( В задачі йдеться мова про цукерки)
-
Скільки цукерок отримало 4 дитини? ( 4 дитини отримали 20 цукерок)
-
Скільки цукерок отримала кожна дитина? ( Кожна дитина отримала невідому кількість цукерок)
-
Яке головне питання задачі? (Скільки цукерок отримала кожна дитина?)
4 д. – 20 ц.
1 д. – ? ц.
-
Чи можемо ми одразу дати відповідь на запитання задачі? (Так)
-
Якою дією? (Ділення) Що будемо ділити? (20 : 4 = 5 (ц.))
-
Номер 726.
-
Наступна задача номер 726.
-
Прослухайте задачу.
-
Прочитайте задачу.
-
Про що йдеться мова в задачі? ( В задачі йдеться мова про морквини)
-
Скільки морквин отримав 1 кролик? ( 1 кролик отримав 4 морквини)
-
Скільки кроликів отримали 12 морквин? ( 12 морквин отримали невідома кількість кроликів)
-
Яке головне питання задачі? (Скільком кроликам роздали моркву?)
1 к. – 4 м.
? к. – 12 м.
-
Чи можемо ми одразу дати відповідь на запитання задачі? (Так)
-
Якою дією? (Ділення) Що будемо ділити? (12 : 4 = 3 (к.))
-
Номер 727.
-
Далі номер 727.
-
Прослухайте задачу.
-
Прочитайте задачу.
-
Про що йдеться мова в задачі? ( В задачі йдеться про пакети соку)
-
Скільки коштує 1 пакет соку? ( 1 пакет коштує 32 грн.)
-
Скільки коштує 2 пакет соку? (2 пакет соку коштує невідому кількість грн., у 4 рази дешевше)
-
Яке головне питання задачі? (Яка вартість двох пакетів соку?)
-
Чи можемо ми одразу дати відповідь на запитання задачі? (Ні)
-
Чому? (Треба дізнатися скільки коштує 2 пакт соку)
-
Якою дією? (Ділення) Що будемо ділити? (32 : 4 = 8 (грн.))
-
Чи можемо ми тепер дати відповідь на запитання задачі? (Так)
-
Якою дією? (Додаванням) Що до чого будемо додавати? (32 + 8 = 40 (грн.))
ІV. Заключна частина.
-
Підсумок уроку.
-
Про що ми сьогодні говорили? (Про порядок виконання дій у виразах на дві дії.)
-
Який порядок дій? (Якщо у виразі без дужок є тільки множення і ділення, їх виконують у тому порядку, у якому вони записані. )
-
Домашнє завдання