Урок "Складаю казку сам"

Про матеріал
Мета даного уроку продовжувати формувати знання учнів про текст, удосконалювати вміння і навички учнів будувати речення, формувати загальнопізнавальні вміння розпізнавати види речень за метою висловлювання, окличні речення, правильно їх інтонувати.
Перегляд файлу

УРОК № 35

Тема. Складаю казку сам.

Мета:

  • продовжувати формувати знання учнів про текст, удосконалювати вміння і навички учнів будувати речення, формувати загальнопізнавальні вміння розпізнавати види речень за метою висловлювання, окличні речення, правильно їх інтонувати;
  • розвивати організаційно-контрольні вміння організовувати спеціальні спостереження над мовним матеріалом, розвивати мовленнєво-комунікативні вміння шляхом самостійного складання усних висловлювань;
  • розвивати мовлення; розвивати творчу уяву учнів;
  • на основі мовленнєво-комунікативного дидактичного матеріалу виховувати почуття прекрасного, любов до рідної мови , любов до слова, до народної творчості.

ХІД УРОКУ

  1. ОРГАНІЗАЦІЯ КЛАСУ

Сядьте, діти, всі гарненько, руки покладіть рівненько,

Голову вище підніміть, свої плечі розведіть.

Мені, діти, усміхніться, веселіше подивіться.

  • Розпочинаємо урок української мови.

 

  1. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ
    1. Мовленнєва розминка

Аби наш ротик працював,

Звуки гарно промовляв,

Щоб швидко й чітко ви читали

Проведемо тренувальну вправу

  • Робота над скоромовкою

Хитру сороку спіймати морока, а на сорок сорок – сорок морок.

  1. Перевірка домашнього завдання.

Інтерактивна вправа

  • Сьогодні ми будемо говорити про.... Складіть слово з букв ККЗАА
  • Одну таку чудову, жартівливу казочку ви читали дома. Пригадайте назву цієї казки. Давайте спробуємо її переказати.

 

  1. ОГОЛОШЕННЯ ТЕМИ І ЗАВДАНЬ УРОКУ.

Казки народилися в сиву давнину. Вони виникли значно раніше, ніж люди навчилися писати. Тому їх не могли записувати, а переказували один одному. Згодом ім’я автора забувалося. Казка ставала народною. На відміну від народних, є казки, автори яких відомі. Тому ці казки називають авторськими або літературними. Сьогодні кожний із вас буде автором своєї казки.

 

  1. РОБОТА НАД НОВИМ МАТЕРІАЛОМ

Казка – це світ чарівний і незвичайний

Казка – це диво, сповнене краси,

Поринуть у казку – це ж бо так цікаво

Це справді свято, радість для душі!

  1. Бесіда
  • Казок чимало є на світі – і веселих, і сумних.
  • А чи зможемо прожити ми без них?
  • А що таке казка? (це оповідання про незвичайні, часом фантастичні події).
  • А від якого слова утворилося слово казка? (від слова казати).
  • Доберіть споріднені слова до слова казати (казкар, казковий, казка).
  1. Інтерактивна вправа
  • Діти, давайте спробуємо згадати все, що ми знаємо про казку.
  • Казка яка? (Цікава, чарівна, жартівлива)
  • Чому вчать казки? (вчать розпізнавати правду й кривду, бути сміливими, працелюбними, шляхетними та турботливими, любити)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  1. Пригадай казки.
  • Я прийшла до класу і побачила ось цю скриню. Це незвичайна скриня. В ній зберігаються казки. Давайте відчинимо скриню і дістанемо казочку. А яка це казочка скажете нам ви.

(читання уривок з казок)

У таку то пору, під вечір, зла мачуха прочинила двері, подивилася, як мете завірюха, а потім повернулася до теплої печі і сказала пасербиці:

— Сходила б ти в ліс та набрала там пролісків. Завтра сестриця твоя іменинниця.

Подивилася на мачуху дівчинка: жартує вона чи справді посилає її в ліс? Страшно тепер в лісі! Та й які серед зими проліски? Раніше березня місяця вони і не з'являться на світ, скільки їх не шукай. Тільки пропадеш у лісі, ув’язнеш в заметах. А сестра каже їй:

— Якщо й пропадеш, так плакати про тебе ніхто не стане! Іди та без квітів не повертайся. Ось тобі кошик.

Відповіді дітей:

Брати-місяці у казці допомогли дівчинці, бо вона була:

1). Безстрашною;

2) Красивою;

3) Працелюбною.

 

Жило-було двоє мишенят Круть і Верть та півник Голосисте горлечко.

Мишенята тільки й знали, що співали та танцювали, крутились та вертілись.

А півник, тільки починало світати, схоплювався, спочатку всіх піснею будив, а потім брався за роботу.

Одного разу замітав півник подвір'я і побачив на землі пшеничний колосок.

Відповіді дітей:

Героїв казки «Колосок» звали:

  1. Нуф і Наф
  2. Круть і Верть
  3. Чіп і Дейл

 

Лисичка з Журавлем у велику приязнь зайшли, навіть десь покумалися. От Лисичка і кличе Журавля до себе в гості.

— Приходи, кумцю! Приходи, любочку! Чим хата багата, тим і погощу.

Іде Журавель на прошений обід, а Лисичка наварила кашки з молочком, розмазала тонесенько по тарілці та й поставила перед кумом.

— Живися, кумочку, не погордуй! Сама варила.

Журавель стук-стук дзьобом — нічого не спіймав.

Відповіді дітей:

Журавель з казки «Лисиця і Журавель» після гостювання в лисиці вирішив:

  1. Не розмовляти з лисицею;
  2. Провчити лисицю;
  3. Подякувати лисиці.

 

Фізкультхвилинка.

Раз! Два! Три! Чотири! П’ять!

Час прийшов відпочивать.

Тож піднімем руки вгору,

Ніби глянемо на зорі.

А тепер всі руки в боки,

Як зайчата – скоки-скоки!

Десять! Дев’ять! Вісім! Сім!

Час за парти нам усім.

 

  1. Діти показують казку
  • Із перших днів дитинства нас супроводжують казкові герої.

Казки нам читали бабусі та мами, із задоволенням ви дивитеся їх по телевізору.

  • Які казки ви знаєте?
  • Деяким дітям я дала індивідуальне завдання – підготувати казочку. Давайте її переглянемо та пригадаємо, як називається ця казка.

 

Автор. Посадив на городі дід ріпку. Виросла ріпка велика-превелика. Настала холодна осінь, а ріпка проситься:

Ріпка. – Ой, дідусю білобровий,

Занеси мене в комору.

Автор. Став дід ріпку із землі тягти. Тягне-потягне, витягти не може.

Покликав він на поміч бабусю.

Дід: – Ей, бабусю, не сиди.

Ріпку вирвати допоможи.

Автор. Тягнуть-потягнуть, витягти не можуть.

Кличе бабуся свою онучку.

Баба: – Внученько, рідненька,

Допоможи нам з ріпкою справитись, серденько.

Автор. Тягнуть знову, а ріпка міцно в землі сидить.

Кличе внучка свою. собачку Жучку:

Внучка: – Жучко, де ти, приєднайся.

Ріпку вирвати постараймося!

Автор. І знову витягнуть не можуть.

Кличе Жучка Кицю:

Жучка: – Кицю люба, веселенька.

Злазь зі припічка тепленького.

Рукавички одягли.

Ріпку вирвати поможи.

Автор. Тягнуть руками, спираються ногами, промучилися весь день, а ріпка сидить, як пень.

Киця. Що ж, прийдеться кликати мишку Сіроманку, нашу вихованку.

З’являється Мишка.

Мишка: Щоб справитись з ріпкою скоренько

Давайте зробимо вправи гарненько

Будемо гантелі піднімати

Та м’язи міцні качати.

Раз і два і,

Вліво, вправо

Вийде діло в нас на славу.

Ще раз разом усі.

Стали, потягнули!

Витягли ріпку!

  • Яку казочку показали діти?
  • Вам казочка сподобалася? Давайте поаплодуємо.
  1. Робота з підручником
  • А що ви робите коли залишилися дома без мами? А давайте дізнаємося чим бавляться горобчики, коли сидять без мами.
  • Відкриємо підручники на сторінці 49. Ми зараз познайомимося з віршиком Лесі Мовчун «Чим бавляться горобчики?»
  1. Словникова робота.
  • В тексті ми зустрінемося із словами, значення яких спробуємо з’ясувати.
  • Блакитний – як буде російською мовою?
  • Крапелька – як буде російською мовою?
  • Бульбашки – як буде російською мовою?
  • А тепер сядьте рівненько та послухайте тихенько.

(Читання вчителем)

  1. Знайомство з віршем Лесі Мовчун «Чим бавляться горобчики?».

Бесіда:

  • Скільки було горобчиків?
  • Чим бавилися горобчики?
  • Хто автор вірша?
  • Прочитайте питальне речення.
  • С кільки речень у вірші?
  • Хто знайшов перше речення? Прочитайте.
  • Хто знайшов друге речення? Прочитайте……
  • Прочитайте вірш ланцюжком по реченням.

(Діти читають по рядам)

  1. Гра «Слідопити».

Читаю початок рядка, учні закінчують її:

Один…

Спіймав…

А другий...

Пускають…

  1. Складання казки
  • А давайте пограємо в гру «Я – казкар».
  • Хто такий казкар? (людина, яка складає казки).
  • Чим казка відрізняється від оповідання? (в казці відбуваються події, яких не може бути в житті).
  • Спробуйте скласти казочку про сімейку горобчиків.

(Діти розказують казки)

 

  1. ПІДСУМОК УРОКУ
    1. Бесіда з учнями.
  • Ви всі сьогодні великі молодці!!! Попрацювали на славу! А для розрядки і логічного завершення уроку Продовжить речення та попрацюйте в парах.
  • Усне народне оповідання про вигадані, а часом і фантастичні події, що сприймаються як реальні, – це … (казка)
  • Казки, у яких звичайне поєднується з фантастичним, є … (чарівними)
    1. Робота в парі (додаткове).

Доберіть характеристику героя із казки

  • Лисичка – яка? (хитра, улеслива, підступна)
  • Зайчик – який? (боягузливий, полохливий)
  • Вовк – який? (страшний, лютий, жорстокий)
  • Мишенята – які? (веселі, ледащі)
  • Півник – який? (справедливий, працелюбний)

 

  1.                           ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ
  • Дома спробуйте самі скласти свою казочку про сімейку горобчиків та намалюйте до неї ілюстрацію.

ЛИСИЧКА

хитра, улеслива, підступна

боягузливий, полохливий

страшний, лютий, жорстокий

веселі, ледащі

справедливий, працелюбний

 

ЗАЙЧИК

хитра, улеслива, підступна

боягузливий, полохливий

страшний, лютий, жорстокий

веселі, ледащі

справедливий, працелюбний

 

ВОВК

хитра, улеслива, підступна

боягузливий, полохливий

страшний, лютий, жорстокий

веселі, ледащі

справедливий, працелюбний

 

МИШЕНЯТА

хитра, улеслива, підступна

боягузливий, полохливий

страшний, лютий, жорстокий

веселі, ледащі

справедливий, працелюбний

 

ПІВНИК

хитра, улеслива, підступна

боягузливий, полохливий

страшний, лютий, жорстокий

веселі, ледащі

справедливий, працелюбний

Ок-ок-ок – покликав нас дзвінок

Ову-ову-лову – у подорож казкову,

Яти-яти-яти – щоб мудрість перейняти

Ати-ати-ати і добрими нам стати.

 

 

Ок-ок-ок – покликав нас дзвінок

Ову-ову-лову – у подорож казкову,

Яти-яти-яти – щоб мудрість перейняти

Ати-ати-ати і добрими нам стати.

 

 

Ок-ок-ок – покликав нас дзвінок

Ову-ову-лову – у подорож казкову,

Яти-яти-яти – щоб мудрість перейняти

Ати-ати-ати і добрими нам стати.

 

 

Ок-ок-ок – покликав нас дзвінок

Ову-ову-лову – у подорож казкову,

Яти-яти-яти – щоб мудрість перейняти

Ати-ати-ати і добрими нам стати.

 

 

Ок-ок-ок – покликав нас дзвінок

Ову-ову-лову – у подорож казкову,

Яти-яти-яти – щоб мудрість перейняти

Ати-ати-ати і добрими нам стати.

 

 

Ок-ок-ок – покликав нас дзвінок

Ову-ову-лову – у подорож казкову,

Яти-яти-яти – щоб мудрість перейняти

Ати-ати-ати і добрими нам стати.

 


 

 

 

 

 

 

 

КАЗКА

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Чарівна

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Бути турботливим

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Цікава

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Жартівлива

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Розпізнавати правду і кривду

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Бути працелюбними

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Любити

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Бути сміливим


К К З

А А


хитра, улеслива, підступна


 

 

боягузливий, полохливий


страшний, лютий, жорстокий

 

веселі, ледащі


 

 

 

справедливий, працелюбний


 

 

 

 

 

 

 

 

Блакитний


 

 

 

 

 

 

 

 

Крапелька


 

 

 

 

 

 

 

 

Бульбашки

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Голубой

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Капелька

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Пузыри

 


Хитру спіймати сороку морока, а на сорок сорок сорок –морок.


I Hate Morning People the bitchy waiter

Футбол, чемпионат России 2013/2014 онлайн. Новости футбола Р…

Заяц - Фотографии животных 27 - Дикие животные России - О животных - Фото сайт

В Екатеринбурге обнаружили дикую лисицу, больную бешенством

Мышей избавили от наркозависимости, причем мгновенно - Новости Армении Терт.am

doc
Додано
13 березня 2020
Переглядів
2237
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку