Хто проводить: Александренко Вікторія
Клас: 2-Б
Тема. Слова – назви предметів. Розрізнення іменників за питаннями Хто?, Що?
Мета: навчати учнів розпізнавати іменники за питаннями хто? що?; поглиблювати знання учнів про слова — назви предметів; розвивати вміння ставити питання до слів; виховувати працелюбність.
Коригувальні завдання: покращувати функції ослабленого зору, розвивати зорове і слухове сприйняття, розвивати хроматичний і ахроматичний зір.
Лікувально – відновлювальна робота: дотримуватись режиму зорового навантаження.
Обладнання: проектор, екран, ноутбук, смайлики, папки.
Хід уроку
І. Організація класу до уроку.
У цей ранковий, добрий час
Я рада, діти, бачить вас.
Треба всім нам привітатись.
Вліво-вправо поверніться,
Один одному всміхніться.
Чи готові до уроку? Молодці!
То ж сідайте. Працювати почали.
ІІ. Актуалізація опорних знань учнів.
1. Слухання вірша
Книжка, дошка, кабінет, Печиво, повидло, мед, Чоботи, штани, кашкет, Мотоцикл, велосипед — |
Знайте, діти, наперед: Кожен з них — це є предмет. Тож хто це і що це — вже не секрет. Ім’я своє і назву має кожен предмет. |
— На які питання відповідають слова — назви предметів?
— Пограємо в гру «Слово називай — питання швидко став». Я показуватиму малюнок, а ви називайте його і ставте питання.
Учитель демонструє малюнки: моряк, береза, корабель, білка, автомобіль, учитель, ведмідь, зайчик, пірамідка.
Назви людей і тварин відповідають на питання хто?.
Назви всіх інших предметів відповідають на питання що?.
2. Каліграфічна хвилинка
Зошит свій ви розгортайте
Та під нахилом кладіть.
Сядьте рівно, не зігніться
За роботу враз візьміться!
III. Вивчення нового матеріалу.
Вправа 279 (с.108)
а) Розгляд малюнків і складання відповідей на запитання.
– Хто це? (Розгляд малюнків 1, 2, 3).
(Школяр, регулювальник, кухар)
(Олі слова надруковані брайлем)
(Кінь, їжак, риба).
Фізкультхвилинка
Щось не хочеться сидіти.
Треба трохи відпочити.
Руки вгору, руки вниз.
На сусіда подивись.
Руки вгору, руки в боки.
Вище руки підніміть.
А тепер їх опустіть.
Плигніть, діти, кілька раз.
За роботу, все гаразд.
Вправа 280(с.108) на екрані
Слова, які означають назви людей і тварин, відповідають на питання хто? Слова, які означають назви інших предметів, відповідають на питання що? |
V. Осмислення, узагальнення та систематизація знань.
-Діти, давайте розглянемо малюнок, що не так? (дідусь заплітає онучці зачіску, бабуся грає з онуком у футбол)
- Діти, доходять висновку, що кожен може займатися тим, що йому подобається.
Гра «Хто у кого?»
У качки (хто?) У курки (хто?) У вівці (хто?) |
У кози (хто?) У корови (хто?) У свині (хто?) |
Слова для довідки: курча, теля, ягня, порося, козеня, каченя.
ІV. Підбиття підсумків. Рефлексія.
1. Гра мікрофон
- На які питання відповідають слова, що означають назви предметів?
- Які питання ставимо до назв людей і тварин?
- На які питання відповідають слова — назви всіх інших предметів?
- На які питання відповідають слова береза, білка, корабель,пес, кіт, автомобіль, пірамідка, папуга, комп’ютер, пенал.