Тема. Слова протилежні за значенням. Антоніми.
Мета: розширювати знання учнів про слова, протилежні за значенням
(антоніми); формувати вміння користуватися антонімами у мовленні;
добирати антонімічні пари слів; збагачувати словниковий запас;
розвивати пам’ять, мовлення; виховувати працьовитість.
Обладнання: підручник, зошит, предметні картки, предметні малюнки,
відеоролики.
Хід заняття
І. Організаційний момент.
Встали діти, всі рівненько,
Посміхнулися гарненько.
Настрій на урок взяли,
Й працювати почали.
ІІ. Актуалізація опорних знань.
Який розділ ми вивчаємо?
Які є слова?
Які слова називаються омонімами?
Які солова синоніми?
Каліграфічна хвилинка.
Сонечко, ключ, лисиця, замок, лікар.
ІІІ. Повідомлення теми і мети заняття.
Тема сьогоднішнього заняття «Слова протилежні за значенням. Антоніми»
Вправа «Очікування»
Продовжити речення:
На занятті я…
IV. Робота над вивченням нового матеріалу.
Створення проблемної ситуації.
Подивіться а малюнки, що зображено на одній половині першого малюнка?
Що на другій?
Які це слова за значенням?
А тепер давайте переглянемо відеоролик.
Як ви думаєте чи потрібно нам відрізняти антоніми?
Так, правильно, нам потрібно знати протилежні слова, щоб характеризувати людей, явища природи, та різні явища. А зараз ви будете виконувати завдання, ви працюєте у групах (повторимо правила поведінки та оцінювання.
Вправа 1 у зошиті з друкованою основою на с. 34.
Правильно, оцініть свою роботу.
V. Закріплення вивченого матеріалу.
Психологічна хвилинка «Весела розминка»
Вправа «Знайди пару»
Правильно, оцініть себе.
Вправа 3 у зошиті з друкованою основою на с.35.
Усе добре, оцініть себе.
Гімнастика для очей.
Творче завдання.
І- група вправа «Бабусині антоніми»
ІІ- група вправа «Усе навпаки»
ІІІ- група вправа « Квадратний словник»
IV- V- групи вправа «Загублена хмаринка»
Молодці, усе правильно, оцініть свою роботу.
VI. Домашнє завдання.
Виконати вправу 4 у зошиті з друкованою основою.
VII. Рефлексія.
Продовж речення.
На занятті я навчився\ навчилася….
Найбільше мені сподобалося виконувати…
Важко було виконати завдання…