СИСТЕМА УРОКІВ ДЛЯ СТАЛОГО РОЗВИТКУ 3 КЛАС. СМІТТЯ ЯК ПРОБЛЕМА ЛЮДСТВА
Зустріч перша. Чиста планета чи великий смітник.
Мета: розповісти учням про забруднення сміттям нашої планети; мотивувати учнів до скорочення відходів; вчити досліджувати; розвивати мислення, мовлення; виховувати любов до своєї країни.
Хід уроку
1. Організація класу
Добрий день 3 клас,
дуже рада бачить вас.
Сьогодні будемо навчатись,
як планету від сміття урятувати.
2. Актуалізація опорних знань
Знайомство
1 група «Чистота» Не можна кидати папірці.
2 група « Санітари» Не викидай сміття в лісосмуги.
3 група « Допомога» Не можна палити листя.
4 група « Рятівники» Прибирай після себе сміття.
5 група « Господарі» Сміття забруднює воду і повітря.
Правила роботи в групі
Висловлюйся по черзі .
Поважай думку один одного.
Допомагайте один одному.
Правило піднятої руки.
Працюйте на спільну мету.
3. Мотивація навчальної діяльності
Перегляд кінофільму « Сміття – хвороба планети».
4. Повідомлення теми і мети уроку
- Сьогодні на уроці ви дізнаєтесь яку загрозу несе сміття нашій планеті.
5. Робота над темою уроку
1. Робота з підручником « Моя щаслива планета» сторінка 33
Знайдіть слова про необхідність скорочення відходів і випишіть їх у зошит.
2. Читання « Ланцюжком» сторінки 34 – 35
3. Руханка «Дощик»
4. Робота в групах
Прослухавши розповідь Домовичка дослідіть, що ви знаєте про засмічення, й складіть таблицю.
5. Виступи доповідачів
6. Робота в парах
Гра « Відсортуй» відходи. Поясніть, для чого це потрібно робити
7. Руханка « Пташки і комахи»
6. Усвідомлення й закріплення нового матеріалу
Перед учнями лежать побутові відходи( пластикові і скляні пляшки, використані зошити, картонні коробки).
- Які побутові відходи можна використати повторно і як саме?
7. Підсумок уроку
Вправа « Мікрофон»
- В моїй родині побутові відходи….
8. Домашнє завдання
- Поділіться удома одержаною на уроці інформацією. Дослідіть разом з батьками й з'ясуйте, чи багато сміття викидає ваша родина. Складіть таблицю користуючись підручником (сторінка 37)
Зустріч друга. Як зменшити кількість сміття.
Мета: узагальнити знання дітей про шляхи щодо зменшення кількості сміття; мотивувати учнів відповідно ставитись забруднення сміттям; сприяти формуванню навичок повторного використання побутових відходів.
Хід уроку
1. Організація класу
Добрий день 3 клас,
дуже рада бачить вас.
Сьогодні будемо навчатись,
як планету від сміття урятувати.
2. Актуалізація опорних знань
Знайомство
1 група «Чистота» Найбільше засмічують планету пластикові відходи.
2 група « Санітари» Кожна людина може зменшити кількість відходів.
3 група « Допомога» Із сміття можна робити корисні речі.
4 група « Рятівники» Паперові відходи здавайте на макулатуру.
5 група « Господарі» Ощадливе використання паперу зберігає життя дерев.
Правила роботи в групі
Висловлюйся по черзі .
Поважай думку один одного.
Допомагайте один одному.
Правило піднятої руки.
Працюйте на спільну мету.
3. Мотивація навчальної діяльності
Гра « Ланцюжок ідей»
Діти записують ідеї щодо того, як продовжити службу старих речей, для чого їх ще можна використати. Переможе той, у кого знайдеться більше пропозицій.
4. Повідомлення теми і мети уроку
- Сьогодні на уроці ми будемо шукати шляхи щодо зменшення кількості сміття.
5. Робота над темою уроку
1. Робота в групах. Аудит .
Розкажіть про результати своїх досліджень і свої висновки, відповідаючи на запитання.
- Які товари купують у вашій родині протягом тижня у пластикових і паперових упаковках?
- Де і як витрачається папір і скільки його викидають протягом тижня у вашій родині?
- Чи використовуєте повторно упаковки домашньому господарстві?
- Підрахуйте результати для всієї групи і представте їх класу.
2. Повідомлення вчителя
- Діти, Домовичок зрадів, що ви серйозно поставилися до проблеми засмічення планети. Він пропонує спробувати змінити свої звички й стати справжніми господарями Землі. Для цього оберіть важливі для себе справи й складіть свій власний план дій. Кожна дія дуже важлива для зменшення засмічення Землі. Якщо хоча б одна з них стане вашою звичкою, це зробить планету щасливішою.
3. Руханка «Вітер»
4. Робота в групах
Працюючи в групах , оберіть одну із запропонованих Домовичком дій, прочитайте її зміст і розкажіть про неї учням інших груп.
1група – Нова іграшка
2 група – Пташина їдальня
3 група – Книжкова лікарня
4 група – Саморобний записничок
5 група – Стаканчик для олівців
5. Виступи доповідачів
6. Руханка «Дощик»
6. Усвідомлення й закріплення нового матеріалу
Гра « Так чи ні»
- Іграшки треба викидати
- Залишки їжі щодня потрапляють на смітник
- Викидай старі книжки
- З використаного паперу можна зробити записничок
- Використовуй порожній пакет з користю
7.Підсумок уроку
- А як у вашій родині сортують сміття?
8. Домашнє завдання
Оберіть дії , які вам цікаво виконувати. Почніть їх виконання.
Зустріч третя. Шукаємо шлях до чистої вулиці.
Мета : вчити учнів досліджувати; мотивувати до зменшення сміття на вулицях; розвивати увагу, інтерес до проблем людства; виховувати любов до своєї країни.
Хід уроку
1. Організація класу
Добрий день 3 клас,
дуже рада бачить вас.
Сьогодні будемо навчатись,
як планету від сміття урятувати.
2. Актуалізація опорних знань
Знайомство
1 група «Чистота» Подаруй іграшку товаришу.
2 група « Санітари» Зроби годівничку для пташок.
3 група « Допомога» Не викидай використані відходи, дай їм друге життя.
4 група « Рятівники» Полікуй старі книжки.
5 група « Господарі» Не викидай залишки паперу.
Правила роботи в групі
Висловлюйся по черзі .
Поважай думку один одного.
Допомагайте один одному.
Правило піднятої руки.
Працюйте на спільну мету.
3. Мотивація навчальної діяльності
Перегляд кінофільму «Крокуємо вулицями міста».
4. Повідомлення теми і мети уроку
- Сьогодні на уроці ми підемо на екскурсію по вулицях нашого селища.
5. Робота над темою уроку
1. Повторення правил поводження на екскурсії.
2. Екскурсія по селищу.
- Дослідіть.
- Чи є сміття на вулицях.
- Чи достатньо урн на вулицях, чи зручно вони розташовані.
- Чи є контейнери для сміття біля будинків.
- Чи передбачено сортування сміття.
- Чи розвішані на деревах годівнички для птахів.
- Чи можливе вторинне використання сміття, яке ви побачили.
6. Підсумок уроку
- Що сподобалось на екскурсії?
- Що найбільше зацікавило?
- Що взяли для себе корисного з екскурсії?
7. Домашнє завдання
Зробіть виставку виробів «Друге життя побутовим відходам». Підготуйте фотовиставку і презентуйте.
Зустріч четверта. Запрошуємо всіх до лав рятівників планети від сміття.
Мета : вчити доносити інформацію в свої родини; мотивувати учнів до чистоти на планеті; виховувати любов до своєї країни.
Хід уроку
1. Організація класу
Добрий день 3 клас,
дуже рада бачить вас.
Сьогодні будемо навчатись,
як планету від сміття урятувати.
2. Актуалізація опорних знань
Знайомство
1 група «Чистота» Сміття – хвороба планети.
2 група « Санітари» Щоб було чисто, треба зменшити кількість відходів.
3 група « Допомога» Харчові відходи придатні для вторинного використання.
4 група « Рятівники» Для нашої країни існує проблема засмічення.
5 група « Господарі» Консервна бляшанка розпадається протягом 100 років.
Правила роботи в групі
Висловлюйся по черзі .
Поважай думку один одного.
Допомагайте один одному.
Правило піднятої руки.
Працюйте на спільну мету.
3. Мотивація навчальної діяльності
Читання тексту «Світ оголошує війну пластиковому сміттю» (сторінка 49)
4. Повідомлення теми і мети уроку
- Сьогодні на уроці ви навчитесь виготовляти інформаційні листівки.
5. Робота над темою уроку
1. Робота з підручником сторінка 47
Прочитайте і подумайте, про що ви можете розповісти Домовичку.
2. Робота в групах
Розкажіть про свої результати щодо зменшення кількості сміття.
- Які труднощі траплялися під час роботи вдома? Як ви їх долали?
3. Руханка «Земля і небо»
4. Складання плану роботи виготовлення інформаційної листівки
План роботи
1. Визначитись, кому будуть адресовані інформаційні листки.
2. У листках інформувати: чому справа зменшення кількості сміття є важливою; що можна зробити, щоб допомогти планеті звільнитися від сміття.
3. Вирішити, про які дії повідомимо в листках.
4. Використовувати в текстах листків власний досвід зменшення кількості сміття.
5. Домовитись про оформлення листків.
6. Визначити, які матеріали знадобляться.
7. Домовитись, як будуть розповсюджуватися інформаційні листки.
5. Руханка « Грибочки»
6. Підсумок уроку
- Що треба робити , щоб планета стала чистою?
- Як треба сортувати сміття?
- Як можна використовувати вторинно відходи?
7. Домашнє завдання
Зробіть і розмножте інформаційні листівки.
СИСТЕМА УРОКІВ ДЛЯ СТАЛОГО РОЗВИТКУ 3 КЛАС. СМІТТЯ ЯК ПРОБЛЕМА ЛЮДСТВА
Міністерство освіти і науки України
Дніпропетровська обласна державна адміністрація
Департамент освіти і науки
Комунальний заклад Дніпропетровський обласний інститут
післядипломної педагогічної освіти
Відділ освіти Синельниківської державної адміністрації
Комунальний заклад освіти Первомайський навчально – виховний комплекс
Система уроків для сталого розвитку 3 клас
з теми: «Сміття як проблема людства».
Підготувала вчитель початкових
класів: Панасюк І.І.
2015 рік
Зустріч перша. Чиста планета чи великий смітник.
Мета: розповісти учням про забруднення сміттям нашої планети; мотивувати учнів до скорочення відходів; вчити досліджувати; розвивати мислення, мовлення; виховувати любов до своєї країни.
Хід уроку
1. Організація класу
Добрий день 3 клас,
дуже рада бачить вас.
Сьогодні будемо навчатись,
як планету від сміття урятувати.
2. Актуалізація опорних знань
Знайомство
1 група «Чистота» Не можна кидати папірці.
2 група « Санітари» Не викидай сміття в лісосмуги.
3 група « Допомога» Не можна палити листя.
4 група « Рятівники» Прибирай після себе сміття.
5 група « Господарі» Сміття забруднює воду і повітря.
Правила роботи в групі
Висловлюйся по черзі .
Поважай думку один одного.
Допомагайте один одному.
Правило піднятої руки.
Працюйте на спільну мету.
3. Мотивація навчальної діяльності
Перегляд кінофільму « Сміття – хвороба планети».
4. Повідомлення теми і мети уроку
- Сьогодні на уроці ви дізнаєтесь яку загрозу несе сміття нашій планеті.
5. Робота над темою уроку
1. Робота з підручником « Моя щаслива планета» сторінка 33
Знайдіть слова про необхідність скорочення відходів і випишіть їх у зошит.
2. Читання « Ланцюжком» сторінки 34 – 35
3. Руханка «Дощик»
4. Робота в групах
Прослухавши розповідь Домовичка дослідіть, що ви знаєте про засмічення, й складіть таблицю.
5. Виступи доповідачів
6. Робота в парах
Гра « Відсортуй» відходи. Поясніть, для чого це потрібно робити
7. Руханка « Пташки і комахи»
6. Усвідомлення й закріплення нового матеріалу
Перед учнями лежать побутові відходи( пластикові і скляні пляшки, використані зошити, картонні коробки).
- Які побутові відходи можна використати повторно і як саме?
7. Підсумок уроку
Вправа « Мікрофон»
- В моїй родині побутові відходи….
8. Домашнє завдання
- Поділіться удома одержаною на уроці інформацією. Дослідіть разом з батьками й з’ясуйте, чи багато сміття викидає ваша родина. Складіть таблицю користуючись підручником (сторінка 37)
Зустріч друга. Як зменшити кількість сміття.
Мета: узагальнити знання дітей про шляхи щодо зменшення кількості сміття; мотивувати учнів відповідно ставитись забруднення сміттям; сприяти формуванню навичок повторного використання побутових відходів.
Хід уроку
1. Організація класу
Добрий день 3 клас,
дуже рада бачить вас.
Сьогодні будемо навчатись,
як планету від сміття урятувати.
2. Актуалізація опорних знань
Знайомство
1 група «Чистота» Найбільше засмічують планету пластикові відходи.
2 група « Санітари» Кожна людина може зменшити кількість відходів.
3 група « Допомога» Із сміття можна робити корисні речі.
4 група « Рятівники» Паперові відходи здавайте на макулатуру.
5 група « Господарі» Ощадливе використання паперу зберігає життя дерев.
Правила роботи в групі
Висловлюйся по черзі .
Поважай думку один одного.
Допомагайте один одному.
Правило піднятої руки.
Працюйте на спільну мету.
3. Мотивація навчальної діяльності
Гра « Ланцюжок ідей»
Діти записують ідеї щодо того, як продовжити службу старих речей, для чого їх ще можна використати. Переможе той, у кого знайдеться більше пропозицій.
4. Повідомлення теми і мети уроку
- Сьогодні на уроці ми будемо шукати шляхи щодо зменшення кількості сміття.
5. Робота над темою уроку
1. Робота в групах. Аудит .
Розкажіть про результати своїх досліджень і свої висновки, відповідаючи на запитання.
- Які товари купують у вашій родині протягом тижня у пластикових і паперових упаковках?
- Де і як витрачається папір і скільки його викидають протягом тижня у вашій родині?
- Чи використовуєте повторно упаковки домашньому господарстві?
- Підрахуйте результати для всієї групи і представте їх класу.
2. Повідомлення вчителя
- Діти, Домовичок зрадів, що ви серйозно поставилися до проблеми засмічення планети. Він пропонує спробувати змінити свої звички й стати справжніми господарями Землі. Для цього оберіть важливі для себе справи й складіть свій власний план дій. Кожна дія дуже важлива для зменшення засмічення Землі. Якщо хоча б одна з них стане вашою звичкою, це зробить планету щасливішою.
3. Руханка «Вітер»
4. Робота в групах
Працюючи в групах , оберіть одну із запропонованих Домовичком дій, прочитайте її зміст і розкажіть про неї учням інших груп.
1група – Нова іграшка
2 група – Пташина їдальня
3 група – Книжкова лікарня
4 група – Саморобний записничок
5 група – Стаканчик для олівців
5. Виступи доповідачів
6. Руханка «Дощик»
6. Усвідомлення й закріплення нового матеріалу
Гра « Так чи ні»
- Іграшки треба викидати
- Залишки їжі щодня потрапляють на смітник
- Викидай старі книжки
- З використаного паперу можна зробити записничок
- Використовуй порожній пакет з користю
7.Підсумок уроку
- А як у вашій родині сортують сміття?
8. Домашнє завдання
Оберіть дії , які вам цікаво виконувати. Почніть їх виконання.
Зустріч третя. Шукаємо шлях до чистої вулиці.
Мета : вчити учнів досліджувати; мотивувати до зменшення сміття на вулицях; розвивати увагу, інтерес до проблем людства; виховувати любов до своєї країни.
Хід уроку
1. Організація класу
Добрий день 3 клас,
дуже рада бачить вас.
Сьогодні будемо навчатись,
як планету від сміття урятувати.
2. Актуалізація опорних знань
Знайомство
1 група «Чистота» Подаруй іграшку товаришу.
2 група « Санітари» Зроби годівничку для пташок.
3 група « Допомога» Не викидай використані відходи, дай їм друге життя.
4 група « Рятівники» Полікуй старі книжки.
5 група « Господарі» Не викидай залишки паперу.
Правила роботи в групі
Висловлюйся по черзі .
Поважай думку один одного.
Допомагайте один одному.
Правило піднятої руки.
Працюйте на спільну мету.
3. Мотивація навчальної діяльності
Перегляд кінофільму «Крокуємо вулицями міста».
4. Повідомлення теми і мети уроку
- Сьогодні на уроці ми підемо на екскурсію по вулицях нашого селища.
5. Робота над темою уроку
1. Повторення правил поводження на екскурсії.
2. Екскурсія по селищу.
- Дослідіть.
- Чи є сміття на вулицях.
- Чи достатньо урн на вулицях, чи зручно вони розташовані.
- Чи є контейнери для сміття біля будинків.
- Чи передбачено сортування сміття.
- Чи розвішані на деревах годівнички для птахів.
- Чи можливе вторинне використання сміття, яке ви побачили.
6. Підсумок уроку
- Що сподобалось на екскурсії?
- Що найбільше зацікавило?
- Що взяли для себе корисного з екскурсії?
7. Домашнє завдання
Зробіть виставку виробів «Друге життя побутовим відходам». Підготуйте фотовиставку і презентуйте.
Зустріч четверта. Запрошуємо всіх до лав рятівників планети від сміття.
Мета : вчити доносити інформацію в свої родини; мотивувати учнів до чистоти на планеті; виховувати любов до своєї країни.
Хід уроку
1. Організація класу
Добрий день 3 клас,
дуже рада бачить вас.
Сьогодні будемо навчатись,
як планету від сміття урятувати.
2. Актуалізація опорних знань
Знайомство
1 група «Чистота» Сміття – хвороба планети.
2 група « Санітари» Щоб було чисто, треба зменшити кількість відходів.
3 група « Допомога» Харчові відходи придатні для вторинного використання.
4 група « Рятівники» Для нашої країни існує проблема засмічення.
5 група « Господарі» Консервна бляшанка розпадається протягом 100 років.
Правила роботи в групі
Висловлюйся по черзі .
Поважай думку один одного.
Допомагайте один одному.
Правило піднятої руки.
Працюйте на спільну мету.
3. Мотивація навчальної діяльності
Читання тексту «Світ оголошує війну пластиковому сміттю» (сторінка 49)
4. Повідомлення теми і мети уроку
- Сьогодні на уроці ви навчитесь виготовляти інформаційні листівки.
5. Робота над темою уроку
1. Робота з підручником сторінка 47
Прочитайте і подумайте, про що ви можете розповісти Домовичку.
2. Робота в групах
Розкажіть про свої результати щодо зменшення кількості сміття.
- Які труднощі траплялися під час роботи вдома? Як ви їх долали?
3. Руханка «Земля і небо»
4. Складання плану роботи виготовлення інформаційної листівки
План роботи
1. Визначитись, кому будуть адресовані інформаційні листки.
2. У листках інформувати: чому справа зменшення кількості сміття є важливою; що можна зробити, щоб допомогти планеті звільнитися від сміття.
3. Вирішити, про які дії повідомимо в листках.
4. Використовувати в текстах листків власний досвід зменшення кількості сміття.
5. Домовитись про оформлення листків.
6. Визначити, які матеріали знадобляться.
7. Домовитись, як будуть розповсюджуватися інформаційні листки.
5. Руханка « Грибочки»
6. Підсумок уроку
- Що треба робити , щоб планета стала чистою?
- Як треба сортувати сміття?
- Як можна використовувати вторинно відходи?
7. Домашнє завдання
Зробіть і розмножте інформаційні листівки.