СИСТЕМА УРОКІВ ДЛЯ СТАЛОГО РОЗВИТКУ 3 КЛАС. ВАЖЛИВІСТЬ ВОДИ ДЛЯ людини"
Зустріч перша. Чому варто берегти воду.
Мета: розповісти дітям про важливість бережного ставлення до води; мотивувати учнів бережно ставитись до витрат води; вчити економно витрачати в побуті воду.
Хід уроку
1. Організація класу
Продзвенів дзвінок, розпочинається урок.
Урок стійкого розвитку – він називається.
На уроці багато дізнаємось,
Воду економити привчаємось.
2. Актуалізація опорних знань
Знайомство
1 група: «Вода» Без води не можливе життя.
2 група: «Струмок» Не витрачай даремно воду.
3 група: «Річка» Прісної води мало.
4 група: «Озеро» Не забруднюй річки.
5 група: «Краплинка» Бережи кожну краплину води.
Правила роботи в групі
Висловлюйся по черзі .
Поважай думку один одного.
Допомагайте один одному.
Правило піднятої руки.
Працюйте на спільну мету.
3. Мотивація навчальної діяльності
- Сьогодні до нас на урок завітав наш Домовичок і пропонує вам переглянути мультфільм.
Перегляд мультфільму «Чому зникла вода?».
4. Повідомлення теми і мети уроку
- Сьогодні на уроці ви дізнаєтесь чому потрібно економити воду.
5. Робота над темою уроку
1. Робота в парах. Підручник «Моя щаслива планета» сторінки 15 – 16
Прочитайте текст і подумайте, про що розповість дітям Домовичок.
2. Фізкультхвилинка ( музична)
3. Читання «Ланцюжком» сторінки 16 – 17
Ознайомтесь з розповіддю Домовичка та обговоріть , чи справдились ваші передбачення.
4. Дослідницька робота в групах
1. Послухавши розповідь Домовичка дослідіть, що ви знаєте про воду і складіть таблицю. Поясніть свій вибір.
2. Виступи доповідачів.
3. Робота з малюнками. Розгляньте ситуації, представлені на малюнках, та запропонуйте, як у подібних випадках можна розумно використовувати воду.
4. Фізкультхвилинка (музична)
5. Усвідомлення й закріплення нового матеріалу
Робота з народними висловами. Поєднай части народних висловів. Поясни їх значення.
Не брудни криниці, доки не зникне вода.
Де кінчається вода, бо схочеш водиці.
Не знаємо, яка цінна вода, там не буде й життя.
6. Підсумок уроку
- Як треба заощаджувати воду?
- А як у вашій родині використовують воду ?
7. Домашнє завдання
Поділіться удома з батьками одержаною на уроці інформацією. Спробуйте разом дослідити, чи багато води витрачає ваша родина. Одержані результати запишіть в таблицю.
Зустріч друга. Як планеті залишитися блакитною.
Мета: узагальнити знання дітей про шляхи і заходи щодо збереження води; мотивувати учнів економно користуватися водою; виховувати любов до природи.
Хід уроку
1.Організація класу
Продзвенів дзвінок, розпочинається урок.
Урок стійкого розвитку – він називається.
На уроці багато дізнаємось,
Воду економити привчаємось.
2. Актуалізація опорних знань
Знайомство
1 група: «Вода» Для поливу використовуй дощову воду.
2 група: «Струмок» Цінуй воду.
3 група: «Річка» Заощаджуючи воду, заощаджуй кошти своєї родини.
4 група: «Озеро» Дбай, щоб вода не виливалась даремно.
Правила роботи в групі
Висловлюйся по черзі .
Поважай думку один одного.
Допомагайте один одному.
Правило піднятої руки.
Працюйте на спільну мету.
Перевірка домашнього завдання
Аудит
- Назвіть кількість джерел водопостачання у домашньому господарстві.
- Скільки води в середньому витрачається протягом доби?
- Скільки води споживає за добу вся родина?
3. Мотивація навчальної діяльності
- Діти , зробивши підрахунок витраченої води, чи треба нам вчитися економити витрати води?
4. Повідомлення теми і мети уроку
- Сьогодні ви дізнаєтесь, як заощаджувати воду.
5. Робота над темою уроку
1. Повідомлення вчителя
- Уявіть ситуацію. Ваш знайомий готується мити машину зі шлангу на подвір'ї дому. Що у цій ситуації можна йому запропонувати, щоб сприяти збереженню води?
А) запропоную свою допомогу.
Б) запропоную скористатися відром з водою і губкою.
В) пораджу поїхати до автомийки.
Г) не буду втручатися, оскільки це не моя справа.
Д) запропоную...
2. Робота в парі
Розкажіть один одному .
- Як ти міг би скоротити витрати води в своїй родині?
3. Фізкультхвилинка ( музична)
4. Робота в групі
1 група – вода для зубної щітки.
2 група – тоненька цівка.
3 група – миска для миття посуду
4 група – ощадливий душ
5. Виступи доповідачів
6. Фізкультхвилинка(музична)
7. Усвідомлення й закріплення нового матеріалу
Робота над задачею.
Сім'я складається з п'яти осіб. Кожен чистить зуби, не закриваючи кран, двічі на день. У середньому чищення зубів триває 3 хвилини, за кожну з яких витрачається по 3 літри води.
Якщо під час чищення зубів закривати кран, то витрати води становитимуть не більше 1 літра.
Обчисліть :
- Скільки води витрачає сім'я на чищення зубів, якщо кран залишається відкритим?
- Скільки води витрачає сім'я , якщо кожен закриватиме кран?
- Скільки води протягом дня зекономить сім'я лише під час чищення зубів?
- Скільки води збережуть 100 сімей, якщо звикнуть економити воду під час чищення зубів?
8. Підсумок уроку
Вправа «Мікрофон»
- Щоб економити воду треба….
9. Домашнє завдання
Поділись удома отриманою інформацією і дотримуй ся правил ощадливого використання води . Дякую за увагу.
Зустріч третя. Ідемо на водойми.
Мета : вчити досліджувати стан води та робити висновки; розвивати увагу, уяву, мислення; виховувати любов до рідного краю.
1.Організація класу
Продзвенів дзвінок, розпочинається урок.
Урок стійкого розвитку – він називається.
На уроці багато дізнаємось,
Воду економити привчаємось.
2.Актуалізація опорних знань
Знайомство
1 група: «Вода» підприємства забруднюють водойма.
2 група: «Струмок» закривай кран під час чищення зубів.
3 група: «Річка» економ воду під час миття посуду.
4 група: «Озеро» заощаджуй енергію під час нагрівання води.
5 група: «Краплинка» відкривши кран, зменш струмінь води до маленької цівочки.
Правила роботи в групі
Висловлюйся по черзі .
Поважай думку один одного.
Допомагайте один одному.
Правило піднятої руки.
Працюйте на спільну мету.
2. Мотивація навчальної діяльності
Перегляд кінофільму «Водойма нашого краю».
3. Повідомлення теми і мети уроку
- Сьогодні на уроці ми підемо на екскурсію до водойма і проведемо дослідження.
4. Робота над темою уроку
1. Повторення правил поводження на екскурсії.
2. Екскурсія на ставок.
- Де знаходиться?
- Як облаштований ставок?
- Хто і як ним користується?
- Яким є стан води: колір, прозорість, запах.
- Чи придатна вода для пиття або іншого споживання.
- Чи потребує вода очищення , а водойма – додаткового облаштування. Як це можна зробити?
5. Підсумок уроку
- Що сподобалось на екскурсії?
- Що найбільше зацікавило?
- Що взяли для себе корисного з екскурсії?
6. Домашнє завдання
Кожній групі підготувати звіт в вигляді малюнків. Доповідачам підготувати презентацію. Дякую за увагу.
Зустріч четверта. Як залучити до дій інших.
Мета: вчити учнів доносити отриману інформацію до громади; мотивувати учнів до ощадливого використання води; виховувати бережне ставлення до природних ресурсів.
Хід уроку
1.Організація класу
Продзвенів дзвінок, розпочинається урок.
Урок стійкого розвитку – він називається.
На уроці багато дізнаємось,
Воду економити привчаємось.
2 . Актуалізація опорних знань
Знайомство
1 група: «Вода» вода – джерело життя.
2 група: «Струмок» воду варто берегти .
3 група: «Річка» не брудніть криниці, ставки , озера, річки.
4 група: «Озеро» цінуйте воду, без води нема життя.
5 група: «Краплинка» прісної води значно менше, ніж солоної.
Правила роботи в групі
Висловлюйся по черзі .
Поважай думку один одного.
Допомагайте один одному.
Правило піднятої руки.
Працюйте на спільну мету.
3. Мотивація навчальної діяльності
Домовичок запитує:
- Як донести свої знання до людей?
- Як пояснити, що потрібно заощаджувати воду?.
4. Повідомлення і мета уроку
- На уроці ви навчитесь доносити отриману інформацію до людей. Навчитесь виготовляти оголошення.
5. Робота над темою уроку
1. Робота з підручником сторінка 29
Прочитайте текст і подумайте, про що ви можете розповісти Домовичку.
2. Робота в групі
Розкажіть один одному , які зміни відбулися у вашому способі життя та поведінці. Потім доповідач кожної групи розповість, які питання обговорювались під час роботи, які цікаві моменти траплялися, які зміни відбувались у поведінці членів групи.
3. Руханка «Вітер»
4. Робота в групі
Кожна група виготовляє оголошення для мешканців селища.
5. Презентація оголошень
Шановні мешканці селища Первомайське !
На нашій планеті багато води, тому Землю часто називають блакитною планетою. Але майже вся вода солона й лише маленька часточка живильної вологи придатна для споживання людиною. Запаси прісної води – це лише сльозинка на очах Землі. Бережіть воду!
6. Руханка «Дерева та кущі»
7. Підсумок уроку
- Які з'явилися нові думки та ідеї щодо збереження води?
- Що плануєте зробити для цього у майбутньому?
8. Домашнє завдання
Розклейте оголошення по селищу.
СИСТЕМА УРОКІВ ДЛЯ СТАЛОГО РОЗВИТКУ 3 КЛАС. ВАЖЛИВІСТЬ ВОДИ ДЛЯ ЛЮДИНИ.
Міністерство освіти і науки України
Дніпропетровська обласна державна адміністрація
Департамент освіти і науки
Комунальний заклад Дніпропетровський обласний інститут
післядипломної педагогічної освіти
Відділ освіти Синельниківської державної адміністрації
Комунальний заклад освіти Первомайський навчально – виховний комплекс
Система уроків для сталого розвитку 3 клас
з теми: «Важливість води для людини».
Підготувала вчитель початкових
класів: Панасюк І.І.
2015 рік
Зустріч перша. Чому варто берегти воду.
Мета: розповісти дітям про важливість бережного ставлення до води; мотивувати учнів бережно ставитись до витрат води; вчити економно витрачати в побуті воду.
Хід уроку
1. Організація класу
Продзвенів дзвінок, розпочинається урок.
Урок стійкого розвитку – він називається.
На уроці багато дізнаємось,
Воду економити привчаємось.
2. Актуалізація опорних знань
Знайомство
1 група: «Вода» Без води не можливе життя.
2 група: «Струмок» Не витрачай даремно воду.
3 група: «Річка» Прісної води мало.
4 група: «Озеро» Не забруднюй річки.
5 група: «Краплинка» Бережи кожну краплину води.
Правила роботи в групі
Висловлюйся по черзі .
Поважай думку один одного.
Допомагайте один одному.
Правило піднятої руки.
Працюйте на спільну мету.
3. Мотивація навчальної діяльності
- Сьогодні до нас на урок завітав наш Домовичок і пропонує вам переглянути мультфільм.
Перегляд мультфільму «Чому зникла вода?».
4. Повідомлення теми і мети уроку
- Сьогодні на уроці ви дізнаєтесь чому потрібно економити воду.
5. Робота над темою уроку
1. Робота в парах. Підручник «Моя щаслива планета» сторінки 15 – 16
Прочитайте текст і подумайте, про що розповість дітям Домовичок.
2. Фізкультхвилинка ( музична)
3. Читання «Ланцюжком» сторінки 16 – 17
Ознайомтесь з розповіддю Домовичка та обговоріть , чи справдились ваші передбачення.
4. Дослідницька робота в групах
1. Послухавши розповідь Домовичка дослідіть, що ви знаєте про воду і складіть таблицю. Поясніть свій вибір.
2. Виступи доповідачів.
3. Робота з малюнками. Розгляньте ситуації, представлені на малюнках, та запропонуйте, як у подібних випадках можна розумно використовувати воду.
4. Фізкультхвилинка (музична)
5. Усвідомлення й закріплення нового матеріалу
Робота з народними висловами. Поєднай части народних висловів. Поясни їх значення.
Не брудни криниці, доки не зникне вода.
Де кінчається вода, бо схочеш водиці.
Не знаємо, яка цінна вода, там не буде й життя.
6. Підсумок уроку
- Як треба заощаджувати воду?
- А як у вашій родині використовують воду ?
7. Домашнє завдання
Поділіться удома з батьками одержаною на уроці інформацією. Спробуйте разом дослідити, чи багато води витрачає ваша родина. Одержані результати запишіть в таблицю.
Зустріч друга. Як планеті залишитися блакитною.
Мета: узагальнити знання дітей про шляхи і заходи щодо збереження води; мотивувати учнів економно користуватися водою; виховувати любов до природи.
Хід уроку
Продзвенів дзвінок, розпочинається урок.
Урок стійкого розвитку – він називається.
На уроці багато дізнаємось,
Воду економити привчаємось.
2. Актуалізація опорних знань
Знайомство
1 група: «Вода» Для поливу використовуй дощову воду.
2 група: «Струмок» Цінуй воду.
3 група: «Річка» Заощаджуючи воду, заощаджуй кошти своєї родини.
4 група: «Озеро» Дбай, щоб вода не виливалась даремно.
Правила роботи в групі
Висловлюйся по черзі .
Поважай думку один одного.
Допомагайте один одному.
Правило піднятої руки.
Працюйте на спільну мету.
Перевірка домашнього завдання
Аудит
- Назвіть кількість джерел водопостачання у домашньому господарстві.
- Скільки води в середньому витрачається протягом доби?
- Скільки води споживає за добу вся родина?
3. Мотивація навчальної діяльності
- Діти , зробивши підрахунок витраченої води, чи треба нам вчитися економити витрати води?
4. Повідомлення теми і мети уроку
- Сьогодні ви дізнаєтесь, як заощаджувати воду.
5. Робота над темою уроку
1. Повідомлення вчителя
- Уявіть ситуацію. Ваш знайомий готується мити машину зі шлангу на подвір’ї дому. Що у цій ситуації можна йому запропонувати, щоб сприяти збереженню води?
А) запропоную свою допомогу.
Б) запропоную скористатися відром з водою і губкою.
В) пораджу поїхати до автомийки.
Г) не буду втручатися, оскільки це не моя справа.
Д) запропоную...
2. Робота в парі
Розкажіть один одному .
- Як ти міг би скоротити витрати води в своїй родині?
3. Фізкультхвилинка ( музична)
4. Робота в групі
1 група – вода для зубної щітки.
2 група – тоненька цівка.
3 група – миска для миття посуду
4 група – ощадливий душ
5. Виступи доповідачів
6. Фізкультхвилинка(музична)
7. Усвідомлення й закріплення нового матеріалу
Робота над задачею.
Сім’я складається з п’яти осіб. Кожен чистить зуби, не закриваючи кран, двічі на день. У середньому чищення зубів триває 3 хвилини, за кожну з яких витрачається по 3 літри води.
Якщо під час чищення зубів закривати кран, то витрати води становитимуть не більше 1 літра.
Обчисліть :
- Скільки води витрачає сім’я на чищення зубів, якщо кран залишається відкритим?
- Скільки води витрачає сім’я , якщо кожен закриватиме кран?
- Скільки води протягом дня зекономить сім’я лише під час чищення зубів?
- Скільки води збережуть 100 сімей, якщо звикнуть економити воду під час чищення зубів?
8. Підсумок уроку
Вправа «Мікрофон»
- Щоб економити воду треба….
9. Домашнє завдання
Поділись удома отриманою інформацією і дотримуй ся правил ощадливого використання води . Дякую за увагу.
Зустріч третя. Ідемо на водойми.
Мета : вчити досліджувати стан води та робити висновки; розвивати увагу, уяву, мислення; виховувати любов до рідного краю.
1.Організація класу
Продзвенів дзвінок, розпочинається урок.
Урок стійкого розвитку – він називається.
На уроці багато дізнаємось,
Воду економити привчаємось.
2.Актуалізація опорних знань
Знайомство
1 група: «Вода» підприємства забруднюють водойма.
2 група: «Струмок» закривай кран під час чищення зубів.
3 група: «Річка» економ воду під час миття посуду.
4 група: «Озеро» заощаджуй енергію під час нагрівання води.
5 група: «Краплинка» відкривши кран, зменш струмінь води до маленької цівочки.
Правила роботи в групі
Висловлюйся по черзі .
Поважай думку один одного.
Допомагайте один одному.
Правило піднятої руки.
Працюйте на спільну мету.
2. Мотивація навчальної діяльності
Перегляд кінофільму «Водойма нашого краю».
3. Повідомлення теми і мети уроку
- Сьогодні на уроці ми підемо на екскурсію до водойма і проведемо дослідження.
4. Робота над темою уроку
1. Повторення правил поводження на екскурсії.
2. Екскурсія на ставок.
- Де знаходиться?
- Як облаштований ставок?
- Хто і як ним користується?
- Яким є стан води: колір, прозорість, запах.
- Чи придатна вода для пиття або іншого споживання.
- Чи потребує вода очищення , а водойма – додаткового облаштування. Як це можна зробити?
5. Підсумок уроку
- Що сподобалось на екскурсії?
- Що найбільше зацікавило?
- Що взяли для себе корисного з екскурсії?
6. Домашнє завдання
Кожній групі підготувати звіт в вигляді малюнків. Доповідачам підготувати презентацію. Дякую за увагу.
Зустріч четверта. Як залучити до дій інших.
Мета: вчити учнів доносити отриману інформацію до громади; мотивувати учнів до ощадливого використання води; виховувати бережне ставлення до природних ресурсів.
Хід уроку
1.Організація класу
Продзвенів дзвінок, розпочинається урок.
Урок стійкого розвитку – він називається.
На уроці багато дізнаємось,
Воду економити привчаємось.
2 . Актуалізація опорних знань
Знайомство
1 група: «Вода» вода – джерело життя.
2 група: «Струмок» воду варто берегти .
3 група: «Річка» не брудніть криниці, ставки , озера, річки.
4 група: «Озеро» цінуйте воду, без води нема життя.
5 група: «Краплинка» прісної води значно менше, ніж солоної.
Правила роботи в групі
Висловлюйся по черзі .
Поважай думку один одного.
Допомагайте один одному.
Правило піднятої руки.
Працюйте на спільну мету.
3. Мотивація навчальної діяльності
Домовичок запитує:
- Як донести свої знання до людей?
- Як пояснити, що потрібно заощаджувати воду?.
4. Повідомлення і мета уроку
- На уроці ви навчитесь доносити отриману інформацію до людей. Навчитесь виготовляти оголошення.
5. Робота над темою уроку
1. Робота з підручником сторінка 29
Прочитайте текст і подумайте, про що ви можете розповісти Домовичку.
2. Робота в групі
Розкажіть один одному , які зміни відбулися у вашому способі життя та поведінці. Потім доповідач кожної групи розповість, які питання обговорювались під час роботи, які цікаві моменти траплялися, які зміни відбувались у поведінці членів групи.
3. Руханка «Вітер»
4. Робота в групі
Кожна група виготовляє оголошення для мешканців селища.
5. Презентація оголошень
Шановні мешканці селища Первомайське !
На нашій планеті багато води, тому Землю часто називають блакитною планетою. Але майже вся вода солона й лише маленька часточка живильної вологи придатна для споживання людиною. Запаси прісної води – це лише сльозинка на очах Землі. Бережіть воду!
6. Руханка «Дерева та кущі»
7. Підсумок уроку
- Які з’явилися нові думки та ідеї щодо збереження води?
- Що плануєте зробити для цього у майбутньому?
8. Домашнє завдання
Розклейте оголошення по селищу.