Урок "Сполучені Штати Америки"

Про матеріал

Тема. Сполучені Штати Америки.

Мета: сформувати в учнів уявлення про США після Першої світової війни; створити умови для розуміння причин та наслідків доби «проспериті»; проаналізувати передумови світової економічної кризи; описати період «Великої депресії»» розглянути події «сухого закону»; охарактеризувати добу «процвітання» в США; порівнювати США до війни та після; розвивати увагу, пам'ять, мислення, вміння аналізувати та робити висновки, висловлювати власні судження; удосконалювати навички роботи з історичним матеріалом, вміння працювати в малих групах; формувати інтерес до вивчення теми.

Очікувані результати. Після уроку учні/учениці зможуть:

  • -називати дати, пов'язані з темою уроку;
  • -показувати на карті кордони США та країни, на які США впливали;
  • -застосовувати та пояснювати на прикладах терміни та поняття;
  • -аналізувати передумови світової економічної кризи;
  • -характеризувати добу «процвітання» у США;
  • -порівнювати США до війни та після.
Перегляд файлу

Конспект уроку

з громадянської освіти

для 10-го класу

Підготувала учитель історії

КЗ «Першотравнева ЗОШ І-ІІІ ст.»

 Вистороп Тетяна Василівна

Тема. Сполучені Штати Америки.

Мета: сформувати в учнів уявлення про США після Першої світової війни; створити умови для розуміння причин та наслідків доби «проспериті»; проаналізувати передумови світової економічної кризи; описати період «Великої депресії»» розглянути події «сухого закону»; охарактеризувати добу «процвітання» в США; порівнювати США до війни та після; розвивати увагу, пам'ять, мислення, вміння аналізувати та робити висновки, висловлювати власні судження; удосконалювати навички роботи з історичним матеріалом, вміння працювати в малих групах; формувати інтерес до вивчення теми.

Очікувані результати. Після уроку учні/учениці зможуть:

  • називати дати, пов’язані з темою уроку;
  • показувати на карті кордони США та країни, на які США впливали;
  • застосовувати та пояснювати на прикладах терміни та поняття;
  • аналізувати передумови світової економічної кризи;
  • характеризувати добу «процвітання» у США;
  • порівнювати США до війни та після.

Тип уроку: засвоєння нових знань.

Обладнання: підручник, історична карта, світлини, ребуси.

Хід уроку

  1. Організаційна частина.
  2. Актуалізація опорних знань.
  1. Бесіда за запитаннями.
  • Пригадайте, які були особливості соціально-економічного і політичного становища США на початку ХХ століття.
  • Як відбувся вступ США до Першої світової війни?
  • Яку позицію посідали США під час Паризької мирної конференції?
  1. Мотивація навчальної діяльності. Повідомлення теми та мети уроку.
  1. Ребуси.
  • Розшифруйте ребуси. Поясніть значення слів-відгадок.

Картинки по запросу новий пнг Похожее изображение («Новий курс»)

Картинки по запросу великан пнг   Картинки по запросу депресія пнг   («велика депресія»)

  • Як ви розумієте ці терміни?
  • Про що вони свідчать?
  • Сьогодні ми зясуємо значення цих питань та визначимо їх роль у США після Першої світової війни.
  1. Вивчення нового матеріалу.
  1. Робота з текстом підручника (с. 37 – 38).
  • Опрацюйте текст підручника. Перекажіть його, відповідаючи на запитання.
  • З якої причини США не зазнали масових руйнувань та людських жертв після Першої світової війни?
  • Як змінилося економічне становище США? (Перетворилася на найбільшого світового кредитора)
  • Як позначилися на США рішення Паризької конференції?
  • Чому план В. Вільсона провалився?
  1. Робота в парах.
  • Опрацюйте текст підручника на с. 38 та визначте наслідки економічної кризи в США 1920 – 1921 рр.

Наслідки:

  • кількість безробітних зросла до 5,7 млн осіб;
  • зниження цін на сільськогосподарську продукцію;
  • розорення фермерських господарств;
  • перемога республіканців на виборах 1920 р.
  1. Коментоване читання.
  1. Учні по черзі читають текст підручника на с. 38 – 39 та роблять висновки.
  2. Виправте помилки.
  • 1920 – 1921 рр. увійшли в історію США як період «проспериті». (1922 – 1929)
  • В період «проспериті» розвивали види самостійного бізнесу. (колективного)
  • Доба «проспериті» не містила проблем в середині держави. (Приховувала немало проблем)
  • Сільське господарство 20-х років перебувало на стадії активного розвитку. (в затяжній кризі)
  • У 1924 р. до влади прийшов Герберг Гурер. (Кельвін Кулідж)
  • США вийшли з політики ізоляціонізму. (Не відмовилися від цієї політики)
  1. Робота з візуальними джерелами.
  • Розгляньте світлини.
  • На їх основі зробіть висновки про перебіг «Великої депресії» в США 1929 – 1933 рр.

E:\Работа\Підготовка до уроків\10 клас\Всесвітня історія\3. Держави світу між світовими війнами\1. Сполучені Штати Америки\dlyakota.ru_istoriya_velikaya-depressiya-v-ssha-deti-protiv-bezrab.jpeg    Картинки по запросу велика депресія в сша  E:\Работа\Підготовка до уроків\10 клас\Всесвітня історія\3. Держави світу між світовими війнами\1. Сполучені Штати Америки\1236834_original.jpg          

 (Чому ти не можеш дати татові роботу?)                                     (Ми хочемо бути громадянами, не перехожими)

  • Перевірте свої здогадки за підручником на с. 39.
  • Яку подію 1929 р. називають «чорним вівторком»?
  • Що таке «гувервілі»? (Поселення безробітних, що втратили житло)
  1. Робота в малих групах.
  • Опрацюйте текст підручника на с. 40 – 41 та випишіть основні заходи «нового курсу» Рузвельта.
  • На яку політику був спрямований «новий курс» Рузвельта? (На внутрішню)
  • Чому у 1939 р. Рузвельт відмовився від нових реформ?
  1. Робота з історичною картою.
  • Опрацюйте карту.
  • Покажіть на карті кордони США та країни, на які США впливали.
  1. Узагальнення та систематизація знань.
  1. Робота з таблицею.
  • Заповніть порівняльну таблицю.

США до війни та після

 

До війни

Після війни

Кордони

 

 

Економіка

 

 

Міжнародні зв’язки

 

 

  1. Бесіда за запитаннями підручника.
  • Хто став президентом США у 1921 р.? (Воррен Гардінг)
  • Назвіть хронологічні межі доби «проспериті». (1922-1929 рр.)
  • Назвіть девіз президента К. Куліджа. («Справа Америки – бізнес»)
  • Якою подією розпочалася «велика депресія»? («чорним вівторком»)
  • На що був спрямований «новий курс» Рузвельта?
  1. Підсумки уроку.
  2. Інструктаж з домашнього завдання.
  1. Опрацювати § 8 підручника.

 

docx
Додано
3 січня 2019
Переглядів
4210
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку