Урок. Спостереження за роллю дієслів у текстах розповідного та описового характеру.

Про матеріал
Спостереження за роллю дієслів у текстах розповідного та описового характеру.
Перегляд файлу

 Спостереження за роллю дієслів у текстах розповідного та описового характеру. (Вправи 275-278)

Тема. Спостереження за роллю дієслів у текстах розповідного та описового характеру. (Вправи 275—278).

Мета. Провести спостереження за роллю дієслів у текстах розповідного та описового характеру; звернути увагу на їх виражальні можливості; вчити добирати найбільш влучні дієслова відповідно до ситуації мовлення.

Обладнання: мовний матеріал.

Хід уроку

I. Організація класу.

II. Аналіз контрольної роботи (аудіювання).

III. Перевірка домашнього завдання (вправа 274).

1. Презентація творів на тему «100 можливостей зробити добро».

Діти зачитують складені твори.

2. Завдання для слухання учнівських творів.

Визначте тип тексту.

Запам’ятайте зміст речень з однорідними присудками, вираженими дієсловами.

3. Розбір дієслів за будовою (завдання 3).

IV. Повідомлення теми і завдань уроку.

— Ми продовжуємо вивчати дієслова, а саме — роль дієслів у текстах-розповідях і текстах-описах.

V. Сприймання та усвідомлення учнями нового матеріалу.

1. Робота з текстом (вправа 275).

а) Читання тексту, з’ясування значень невідомих слів.

б) Визначення в тексті зачину, основної частини і кінцівки.

в) Висловлення почуттів від прочитаного тексту (додаток 2).

— Що у тексті є фантазією?

г) Вибіркове коментоване списування з граматичним завданням (завдання 3).

— Назвіть дієслова, ужиті в реченнях. Яка їхня роль?

ґ) Рубрика «Слово про слово».

Навшпи́ньках — на кінчиках пальців ніг.

2. Тренувальна вправа (вправа 276).

а) Читання тексту.

— Про яку пору року йде мова у тексті? Доведіть.

— Поясніть роль дієслів у цьому тексті.

б) Рубрика «Слово про слово».

Ба́ня — опуклий дах, купол.

Трель — тремтливе, переливчасте звучання.

в) Списування першого речення.

— Підкресліть однорідні присудки, виражені дієсловами.

Фізкультхвилинка.

3. Вибіркове списування (за вправою 277).

а) Читання тексту, з’ясування значень невідомих слів.

б) Добір влучного заголовка.

в) Списування другого абзацу.

— Підкресліть дієслова.

— Які дієслова тут виконують роль однорідних присудків? Поясніть їхню роль.

г) Побудова звукових моделей виділених дієслів.

https://subject.com.ua/lesson/mova/4klas_5/4klas_5.files/image052.jpg

4.  Вправи дія самостійної роботи (робочий зошит).

VI. Підсумок уроку.

VII. Повідомлення домашнього завдання з попереднім інструктажем.

С. 141, вправа 278.

 

docx
Додано
20 червня 2019
Переглядів
1159
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку