Урок "Статеве розмноження рослин. Будова квітки"

Про матеріал
Урок біології 6 клас на тему "Статеву розмноження рослин. Будова квітки" з використанням технологій дистанційного навчання (використання сервісу Mentimeter та дошки Padlet
Перегляд файлу

Урок № ______________    Клас _______             Дата ____________

Тема: Статеве розмноження рослин. Квітка — орган статевого розмноження.

Мета: формувати компетентності :

 ключові: вміння вчитися, самоорганізовуватися до навчальної діяльності у

  взаємодії;

загальнокультурні: дотримуватися норм мовленнєвої культури;

здоров’язбережувальні: виховувати життєві навички, що сприяють соціальному здоров’ю;

предметні: розглянути особливості статевого розмноження рослин; сформувати в учнів поняття про квітку як репродуктивний орган рослини, що є видозміненим пагоном, розкрити біологічне значення її головних частин, виявити подібність у будові квіток різних рослин; акцентувати увагу на рослинах, поширених в Україні.

Обладнання та матеріали: комп’ютер чи інший гаджет з доступом до мережі Інтернет, презентація до уроку, дошка Padlet  та сервіс Mentimeter.

Тип уроку: урок дистанційної освіти (синхронний); комбінований.

1. Організаційний момент

Привітання учнів, перевірка їх готовності до уроку.

Слово вчителя про важливість підтримки своєї психічної складової здоров’я, підтримки одне одного, проговорювання слів подяки тим, хто знаходиться поруч.

Вправа «Побажання однокласникам» з використанням чату онлайн конференції, включеного мікрофона та сервісу для створення хмари слів онлайн Mentimeter  (учні самостійно обирають спосіб висловлення побажання) https://www.mentimeter.com/ 

Як працювати з сервісом описано тут: https://naurok.com.ua/stvorennya-hmari-sliv-za-dopomogoyu-mentimeter-314560.html

 

2. Актуалізація опорних знань учнів.

Вирішення проблемної ситуації:

  • Вам потрібно розмножити фіалку. Який спосіб оберете і чому?
  • Вам потрібно розмножити кущ смородини. Який спосіб оберете і чому?

Бесіда:

  • Як називаються перечислені способи розмноження загальним словом? (вегетативне)
  • Який спосіб розмноження  ми не назвали?
  • Як називаються клітини статевого розмноження? (гамети)

3. Вивчення нового матеріалу.

Розповідь вчителя з демонстрацією  презентації за планом.

  • Квітка – вкорочений пагін, орган статевого розмноження у рослин.
  • Будова квітки.
  • Різноманітність квіток: одностатеві, двостатеві, нестатеві.
  • Різноманітність рослин: однодомні, дводомні.
  • Квіти – рекордсмени: найбільші, найменші і т.п.

 

Фізкультхвилинка: вправи для очей.

4. Закріплення вивченого на уроці.

Робота з дошкою Padlet https://padlet.com/

Як працювати з сервісом описано тут: https://naurok.com.ua/vikoristannya-doshki-padlet-314563.html

Пропонується учням перейти за посиланням на створену вчителем дошку і залишити нотатку з інформацією, що здивувало на уроці, найкраще запам’ятали, що хотіли б дізнатися ще.

Можна скористатися чатом чи проговорити усно свою думку.

 

Оцінювання роботи учнів на уроці.

 

5. Домашнє завдання: опрацювати параграф підручника, намалювати в зошиті будову квітки, підписати складові

docx
Додав(-ла)
Ковтун Наталя
Додано
1 лютого 2023
Переглядів
315
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку