Урок "Стежками казок. Казка "Півник і двоє мишенят"."

Про матеріал
Урок для 1 класу. Закріплення знань учнів про ознаки казки. формуємо вміння читати в особах.
Перегляд файлу

Тема. «Стежками казок» Казка «Півник і двоє мишенят»

Мета: закріпити знання учнів про ознаки казки; розширювати знання дітей про українські народні казки; формувати вміння читати за особами; вдосконалювати вміння правильно інтонувати мову дійових осіб. Вчити виразно читати діалоги.

 Розвивати моральні почуття (справедливості); знаходити описи дійових осіб; залучати учнів до обдумування й обговорення заголовка казки.

 Виховувати бажання жити за законами добра і правди.

 

Хід уроку

І. Організація класу. Привітання

  Треба всім нам привітатись:

  «Добрий день!»

  Дружно й голосно сказати:

  «Добрий день!»

  Вправо, вліво поверніться,

  Туди-сюди посміхніться.

ІІ. Поетична хвилинка

  • Урок почнемо без зупинки із поетичної хвилинки

 

1.Наш дивний світ такий, як казка:

Он в небі хмаронька пливе.

Тож бережи його, будь ласка,

Все в ньому гарне і живе.

 

2. Он квітка полум’ям палає,

І ясне сонечко блищить.

Чарівна пташечка співає,

Все в дивосвіт прийшло, щоб жить.

 

ІІІ. Мотивація навчальної діяльності учнів.

 Казка – вигадка, та в ній –

 В шкаралупі золотій –

 Зерня сховане смачне.

 Хто дістане, той почне

Думу думать про життя,

 Збудить в серці почуття,

 Мов торкнеться до вогню –

 Вийде сміло на борню

За добро і проти зла!

В казці – сила немала…

 

- Сьогодні ми продовжуємо нашу подоріж «Стежками казок», адже казка вчить, як на світі жить.

- Чи любите ви казку? Що вас приваблює в казках?

- А що таке казка?

( КАЗКА – народний або літературний твір про вигадані, часто фантастичні події.)

- Казки бувають про тварин, соціально-побутові і чарівні.

Казка – наче той горіх.

Ти попробуй розкуси –

Знайдеш стільки в нім краси,

Стільки мудрої поради,

Стільки вигадки і правди.

 

- Щоб потрапити у світ казок, нам потрібно перейти через місток, а для цього маємо виконати завдання. На нас чекає вікторина «З якої казки слова?»

 Завдання вікторини.

 -Я тобі глузувати не дозволю. Давай поб’ємося об заклад, що я швидше від тебе до того пенька добіжу.

 («Лисичка і Рак» за Іваном Франко)

- Вибачай, журавлику,- що мала, тим і пригощала, а більше нема нічого.

 («Лисичка і Журавель»укр.нар.казка)

- А я Лисичка-сестричка. Пустіть і мене.

От уже їх четверо сидить.

 («Рукавичка» укр.нар.казка)

- Не їж мене, зайчику-побігайчику, я тобі пісеньку заспіваю.

 («Колобок» укр.нар.казка)

  • У нашої матінки голос приємніший та й пісня зовсім інша. Не відчинимо тобі двері!

(«Вовк і семеро козенят» укр.нар.казка)

- Ні, дідусю, я не пила, я й не їла: тільки бігла через місточок, ухопила кленовий листочок, бігла через гребельку, вхопила водиці крапельку, тільки пила, тільки й їла.

 («Коза-дереза» укр.нар.казка)

 

- Яка, на вашу думку, казка зайва? Чому?

 («Лисичка і Рак» за Іваном Франко – літературна казка, має автора)

- Погляньте, до яких казок є  на дошці є ілюстрації?

 («Лисичка і Журавель», «Рукавичка», «Вовк і семеро козенят», а також «Півник і двоє мишенят»)


  • Міст ми перейшли й потрапили у світ казки про тварин.

Сьогодні ми спробуємо порівняти одну й ту ж казку, але переказану різними народами.

  • На сьогодні ви готували білоруську народну казку «Пшеничний колосок».

ІV. Робота над казкою «Пшеничний колосок»

  1. Вибіркове читання.
  • Хто є головними героями казки? Підтвердити свою відповідь словами із тексту.
  • Якою змальовано у казці курку?
  • А якими показано індика і гусака?
  • Що сталося на подвір’ї?
  • Що спекли з того колоску?
  • Чи діставалася паляниця індику і гусаку?

 

- Яку казку з української народної творчості вам нагадує ця казка?

 

V.Робота над казкою «Півник і двоє мишенят»

1. Слухання казки, прочитаної вчителем. Порівняльна характеристика героїв

- У вас на партах роздрукований текст української народної казки «Півник і двоє мишенят». Послухайте її зміст і поміркуйте, хто є героями цієї казки. На кого схожі курка, індик і гусак?

2. Повторне читання тексту казки «Ланцюжком».

- Зверніть увагу на будову тексту. Чому деякі речення починаються з абзацу, перед яким стоїть рисочка?

 

  • Цей текст побудований у вигляді діалогу.
  • А це значить ми можемо його прочитати в особах й інсценізувати.
  1. Читання в особах та інсценізація уривку казки.
  • А далі уявімо, що ми в театрі…
  1. Стислий переказ казки за малюнками.
  • Пригадайте, як пиріжки потрапили на стіл?


VІ. Підсумок уроку

  • Чому навчає нас ця казка?
  • На дошці перед вами є три прислів’я. пригадайте, що таке прислів’я?

- Яке прислів’я найбільш точно розкриває головну думку цієї казки?

  • Хліб усьому голова.
  • Хочеш їсти калачі, не сиди на печі.
  • Хочеш бути щасливим, не будь лінивим.

 

- Ви сьогодні всі молодці, тому Півник за хорошу роботу на уроці всіх вас пригостить смачними пиріжками і мишенят також. Я думаю, вони зрозуміли що «Хочеш їсти калачі, не сиди на печі»

 

 

doc
Додано
5 жовтня 2022
Переглядів
485
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку