Урок "Сторінки з життя М.Вороного. Вірш "Сніжинки""

Про матеріал

На уроці використано диференційований підхід щодо вироблення правильного, свідомого, виразного читання вірша м.Вороного "Сніжинки". За допомогою даної структурно-логічної схеми школярі на кінець уроку правильно, виразно читають твір запропонований на урок.

Перегляд файлу

 

 

 

 

 

 

Літературне читання

2 клас

Сторінки з життя М.Вороного. Вірш "Сніжинки"

 

 

 

Мета: ознайомити учнів з творчістю видатного майстра поетичного слова

М. Воронного; удосконалювати навички свідомого виразного читання віршованих творів; формувати в учнів уміння аналізувати, узагальнювати, робити висновки з прочитаного;  розвивати зв'язне мовлення; виховувати любов до художнього слова.

Обладнання: підручник «Літературне читання 2 клас» В. Науменко;

матеріал для мовленнєвої розминки; картки для диференційованої роботи над віршем; фотопортрет М. Воронного.


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Хід уроку;

  1. Організаційний момент.
  • Сьогодні у нас звичайний урок. Ми зробимо ще один крок в країну прекрасну, в країну чудову . Що нас так чекає й збагачує мову.
  • На уроці у нас буде (план уроку):
    1. Мовленнєва розминка.
    2. Слухання розповідей про зиму.
    3. Біографічна довідка про М. Вороного.
    4. Попрацюємо над віршем «Сніжинки».
    5. Підведемо підсумок уроку.
    6. Отримаємо домашнє завдання.
  • Перша сніжинка впала на холодну, замерзлу землю. За правильні відповіді, гарне читання учні отримають казкові сніжинки, які в кінці уроку перетворяться на оцінки.
  1. Мовленнєва розминка
    1. Мовленнєва зарядка.
  •      Як гуде джміль? (Дж...)
  •       Прилетів комар ?(Дз...)
  •       Дмухнемо на кульбабку.
  •      Як шумить вітер? (Ш-ш...)
  •      Як панує тиша?
    1.   Робота над чистомовкою.
  •       Зачитують склади хлопчики, речення продовжують дівчатка і навпаки.
  •       Ма-ма-ма- прийшла до нас зима.
  •       Ло-ло-ло- кучугури намело.
  •       Ем-ем-ем - саночки візьмем.
  •       Ам-ам-ам - ой, весело нам.
    1.   Робота в парі

О-О Гра «Відгадай предмет за ознаками »

Білий, пухнастий, м'який...(Сніг)

Холодна, люта, морозна.. .(Зима)

Злий, тріскучий, лютий...(Мороз)

  •       Назвіть іменники?
  •      Які прикметники відповідають на питання яка? який?

4) Гра «Блискавка»

  •       Сніг , зима, іній, мороз, заметіль, холод, суховій, хурделиця.
  •      Яке слово «зайве»?
  •      Якщо відгадаєте загадку дізнаєтесь , яким одним словом можна об'єднати ці всі слова.

Чудо - сани прилетіли,

Скакуни в тих санях білі.

В санях тих сидить цариця.

Білокоса, білолиця,

Рукавом махає, Сріблом все вкриває. (Зима)

  1. Перевірка домашнього завдання.

Учні зачитують свою розповідь про зиму.

  1. Мотивація навчальної діяльності. Повідомлення теми і мети уроку.
  •       На сьогоднішньому уроці ми ознайомимося з М. Вороним і його творчістю.
  1. Сприйняття й усвідомлення нового матеріалу.
    1. Біографічна довідка.

Микола Кіндратович Вороний

7 грудня 1871 р.,

сім'я ремісника,

на Катеринославщині,

(1893р. «Не журись дівчино») поет , Історик , актор, журналіст, перекладач

  1. Самостійно «Рибками » (мовчки) читайте текст про М. Вороного.
  • Що нового дізналися з тексту?
    1. Опрацювання вірша.

А) Виразне читання вірша вчителем

  • Яка картина постала у творчій уяві під час читання вірша ?

Б) Словникова робота

  • Читання «луною» за вчителем.
  • Прочитування стовпчиків на одному диханні.
  • Зачитайте іменники, прикметники, дієслова.

(Сюди, вродись, прибратись,пушиночеи, променистої, вітерець, ковдрою, злючою, зеленню, дурнесенький)

Фізкультхвилинка

Пада, пада, пада сніг

І лягає біля ніг.

Вітерець легкий літає,

І сніжинки піднімає.

Ось вони усі гуртом,

Закрутились за вікном.

Ми також часу негаєм,

Разом з ними покружляєм.

Підіймемось вгору всі,

І присядем до землі.

Потім знову покружляєм

І за парту посідаєм.

Г) Вироблення правильного, свідомого, виразного читання,

Диференційована робота. Вибір варіантів

 ________________________________


І в.

II в.

  • Читайте правильно.
  • Прочитайте правильно.

- 3 чим порівнюють себе

 

сніжинки?

 

  • Зачитайте рядки в яких
  • Думайте про що читаєте.

говорить про що і як

 

турбуються сніжинки ?

 

  • Відшукайте рядки, які
  • Відшукайте рядки, які

передають веселий настрій

передають сонливий настрій

сніжинок.

сніжинок.

  • Чому так відбувається?

 

 

 

-  Читайте правильно, виразно. Гра «Бджілки»

Д) Гра «Диктор»

- Назвіть пестливі слова, які поет уживає у вірші?

Про що це свідчить?

Е) Гра «Читає Незнайко»

 

Читає вчитель , навмисно припускаючись помилок. Учні повинні їх помітити і виправити.

Є) Робота в групах

Ігр. - вибрати з вірша за 1 хв. Прикметники.

2гр.- іменники.

3гр. - дієслова.

%

  1.                                         Підсумок уроку
  • З творчістю якого поета знайомились на уроці ?
  • Який твір читали ?
  • Яку пору року відображає поет у вірші ?

«Мозковий штурм»

  • Яке зимове явище описав поет ?(Снігопад)
  • Білою ковдрою сніжинки вкрили землю.
  • Яка користь рослинам від снігового покриву?
  1.    Домашнє завдання.
  • Вірш «Сніжинки» виразно читати, учні, які бажають , можуть вивчити вірш напам'ять.

Оцінювання відповідей дітей

 

 

doc
Додано
24 травня 2018
Переглядів
1397
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку