Урок розвитку зв’язного мовлення
Тема: Струмочки нам співають про весну. Робота над добором влучних слів для висловлення думки.Складання речень та тексту про весну
Мета: вчити дітей поширювати речення словами, що підходять за змістом, вдосконалювати уміння слухати і розуміти художній текст, виразно і зрозуміло формулювати думку, розвивати творчу уяву учнів, активізувати і поповнити словниковий запас; виховувати прагнення до естетичного сприйняття навколишнього світу.
Обладнання: ілюстрації із зображенням весняних пейзажів, музична композиція А. Вівальді «Весна», конверти із завданнями.
Хід уроку
І Організація класу до уроку.(діти стають в коло)
1.1. Відгадування загадки
Привітанням журавля
Я пробуджую поля,
Небеса і ручаї
Та заквітчую гаї.
І усякий мене зна…
Відгадали? Я… (весна)( прикріпити малюнок весни)
А ще квіточки,травичку і у струмочках водичку.
Заглядає сонечко у наше віконечко.
Простягнемо рученьки до його промінчиків.
Наберем його тепла,світла,ласки і добра.
Ними ми поділимось, радістю умиємось.
Станемо добрішими у навчанні сильнішими.
Весну красну вітаєм і урок наш починаєм.
1.2. Побудова асоціативного куща.(відповіді дітей, побудова куща асоціацій)
Що виникає у вашій уяві при слові весна?
(Сонце, струмки, бруньки, птахи, травичка…)
2.2. Гра –естафета «Я почну, а ти продовжуй»( У цій грі нам допоможуть малюнки, які ви підготували до сьогоднішнього уроку)
(Учитель складає речення про весну і передає право скласти речення іншому школяреві, передавши йому метелика _повторити води речень-).
2.3.Гра «Слово заблукало»
- Вставити пропущені слова і придумати назву.
Цілу зиму спали,
На тепло чекали.
А тепер прокинулись,
Зразу бігти кинулись,
Дзвінко заспівали:
- Ми – (струмочки ) весняні,
- Ми – (струмочки) голосні,
Спішимо до річеньки,
Нашої сестриченьки.
(Г. Демченко)
3. Повідомлення теми і завдань уроку
Дмухнув вітерець і розкидав слова. Складіть із них речення і прочитайте тему уроку:
нам, про, Струмочки, співають, весну
(Послухайте як дзюрчить струмочок і перегляньте презентацію)
- Сьогодні на уроці ми будемо вчитися добирати влучні слова для вираження думки,будувати речення, текст, добирати до нього заголовок
4. Робота над новим матеріалом (робота в зошиті)
4.1Робота з ілюстрацією
Фізкультхвилинка для пальчиків
4.2. Скласти речення з виділеними словами,записати їх
4.3. Читання тексту
4.4. Добір заголовка
Фізкультхвилинка «Метелик»
Гра «Склади речення»(діти стають в коло на карточках слова зачитати назвати частини мови,об’єднатись за кольором листка, скласти речення)
Вправа «Перевтілення»
- Уявіть себе струмочком і продовжіть розповідь від його імені .
«Я маленький струмочок. Дуже люблю мандрувати. На своєму шляху я бачив, як веснонька змінює навколишню природу…»
Поділ на групи ,скласти сенкан
Діти, що начились на уроці?
Де ми можемо використати це у житті?
4. Підсумок уроку
- Якій порі року ми присвятили сьогоднішній урок?
- Нехай ця прекрасна пора року пробуджує у вашій душі найкращі почуття. А чисті струмочки хай живлять вашу цікавість, спостережливість, бажання пізнавати цей чудовий світ і самимставати кращими та добрішими.
Гра «Коробочка»