Урок "Створення ескізу орнаменту для рушника "

Про матеріал
Ця розробка уроку розрахована для учнів початкової ланки. Її метою є ознайомити учнів із специфікою та регіональними особливостями рушників, з народними традиціями та звичаями, пов’язаними з рушниками; розвивати вміння та навички копіювати орнаменти та візерунки для рушника; розвивати творчу уяву, виховувати в учнів почуття гідності за свій народ, свою національну культуру, виховувати почуття національної самосвідомості, любов до рідного краю, пошану до народних майстрів
Перегляд файлу

Тема. Створення  ескізу  орнаменту  для  рушника 

Мета уроку:

ознайомити  учнів  із  специфікою  та  регіональними  особливостями  рушників,  з  народними  традиціями  та  звичаями,  пов’язаними  з  рушниками;

розвивати  вміння  та  навички  копіювати  орнаменти  та  візерунки  для  рушника; розвивати  творчу  уяву, виховувати  в  учнів  почуття  гідності  за  свій  народ,  свою  національну  культуру,  виховувати  почуття  національної  самосвідомості,  любов  до  рідного  краю,  пошану  до  народних  майстрів.

Обладнання:   рушники,  калина,  написи,  картки  з  мотивами  вишивання; альбоми,  кол. ручки, фломастери

                         Хід уроку

І.Організація учнів до урок

ІІ. Актуалізація опорних знань

Я -  маленька полотнинка,

Випрана дбайливо.

Не серветка, не хустинка, знаю своє діло.

Я до щічок, до голівки притулюсь ласкаво,

Я вберу усі краплинки з тіла після ванни.

Я не гість – хазяїн в домі,

І лежати я не звик

Вам ім’я моє відомо, пригадайте я …( рушник)

Що таке рушник ? Як би ви пояснили це слово?  Підказка на дошці

Рушни́к в українській культурі — це прямокутний шмат лляного чи конопляного полотна, що має на кінцях, а часто і на всьому полі різноманітні вишиті або виткані композиції, які відображають  звичаї предків, несуть інформацію про добро, достаток, здоров'я. Рушники є символом матеріальної культури , важливою складовою обрядів та ритуалів.

Звучить  пісня  А.  Малишка  «Пісня  про  рушник».

Які народні традиції пов’язані з рушником?  Перегляд колажу

 

До якого виду мистецтва відноситься вишивка? Які види мистецтва ви знаєте.

ІІІ. Повідомлення теми і мети уроку

Ескіз вишивки для рушника

ІV. Сприйняття і усвідомлення нового матеріалу

Що таке ескіз? Дошка ( таблиця) Чому спочатку майстриня створює ескіз? Перед виготовлення любого предмета декоративно –прикладного мистецтва створюється ескіз.

Робота в альбомі - посібнику

         Пригадайте, що таке орнамент? (Орнамент- це візерунок побудований на ритмічному чергуванні елементів)

          Які види орнаментів ви знаєте? (Рослинний, геометричний, зооморфний) Презентація

Значення кольорів :

Білий  колір – духовна краса.

Жовтий – сонячне  світло,  достиглі  колоски  жита.

Червоний   колір – радість  життя,  кохання.

Зелений – воскресіння  природи,  спокій.

Блакитний – колір  неба.

Чорний – туга,  журба,  колір  землі.

 Практична робота учнів

Який вид орнаменту перший в посібнику? Зверніть увагу на спеціальну сітчасту тканину, ніби маленькі клітинки, що допомагають точно вишити орнамент чи візерунок

Пояснення виконання роботи.

Фізкультхвилинка.

Робота в парі. Оцінювання роботи товаришем по парті.

Підсумок уроку

Що нового дізналися на уроці ?  Що було цікавим ?

Виставка кращих робіт.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

docx
Додано
12 жовтня
Переглядів
120
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку