Тема: Створення простих презентацій. Збереження презентацій
Мета: формування ключових компетентностей:
вміння вчитися: організовувати своє робоче місце, планувати свої дії, доводити роботу до кінця; орієнтуватися в часі та раціонально його використовувати; самостійно виконувати практичне завдання;
інформаційна компетентність: здатність учня орієнтуватися в інформаційному просторі, володіти і оперувати інформацією; вміння добувати, осмислювати, опрацьовувати та використовувати інформацію з різних джерел;
предметних компетентностей: ознайомити з етапами створення презентації; формувати вміння редагувати і форматувати презентацію залежно від її призначення (самостійний перегляд чи ілюстрація виступу), змінювати фон слайда; розвивати логічне мислення, пам’ять, словниковий запас, увагу; формувати вміння працювати самостійно; виховувати інтерес до інформатики, естетичний смак, повагу до думки оточуючих.
Тип уроку: формування навичок та вмінь.
Обладнання та наочність: дошка, комп’ютери, підручники, ілюстрації: Незнайко, смайли.
Програмне забезпечення: PowerPoint.
Хід уроку
І. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ ЕТАП
Налаштування на роботу
(продовжити речення)
Сьогодні на уроці:
ІІ. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ
Розминка
Знайди зайве
ІІІ. МОТИВАЦІЯ НАВЧАЛЬНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ
Слово вчителя. Ой дивіться, до нас завітав хлопчик і він сумує. Хочете дізнатися хто це і чому він такий сумний?
Це Незнайко і він засмучений, тому що не знає, що таке презентація. Допоможемо йому дізнатися, що це таке?
Фронтальне опитування і виконання завдань (створення лепбука – робота у групах)
У наш час комп’ютерні презентації застосовують у різних сферах діяльності: у навчанні, під час публічних виступів, у рекламі тощо. Презентація – це прекрасний помічник для доповідача. На слайдах презентації можна розмістити малюнки чи фотографії, які допоможуть унаочнити розповідь, а можна до малюнків додати й основну інформацію для свого виступу. Ми з вами вже згадували про те, що людина зазвичай запам’ятовує 1/5 почутої інформації, а від побаченої – 3/5. Саме тому доцільно використовувати презентації для навчання, унаочнивши розповідь малюнками чи схемами. Сьогодні ми спробуємо створити презентацію самостійно. Для цього нам необхідно згадати все, що нам знадобиться для роботи.
Завдання 1. Назвати об’єкти, які містяться на слайді.
Завдання 2. Дати назву клавішам і назвати їхні функції при створення презентації
Слово вчителя
Дивіться, а наш Незнайко знову сумує. Давайте запитаємо його, чому він такий засмучений.
Незнайко трішки стомився, а ви? Давайте зробимо розминку.
ФІЗКУЛЬТХВИЛИНКА
Йшли ведмедики малі,
Нахилились до землі.
Потім встали,
Руки в боки
І зробили три підскоки.
Розім’яли добре плечі.
Руки вгору. Опустили.
І на стільчик тихо сіли.
VІ. ПРАКТИЧНЕ ЗАСТОСУВАННЯ ВМІНЬ І НАВИЧОК
Слово вчителя
Зараз ми навчимося правильно створювати презентацію.
Робота за комп’ютерами
Завдання:
Створити просту презентацію за завданням у підручнику на 151 сторінці.
Слово вчителя
Але перед тим як ви сядете за парти, давайте повторимо правила поведінки за комп’ютером.
3) Практична робота за комп’ютерами.
4) Вправи для очей.
Слово вчителя
Поверніться від комп’ютерів і слідкуйте очима, як рухається метелик.
VІI. ПІДСУМКИ УРОКУ
Слово вчителя
За те, що ви гарно працювали на уроці, я вам приготувала невеликі подарунки зі смайликами.»
Давайте підведемо підсумки роботи на уроці. На своїх смайликах запишіть свої враження про урок починаючи словами: «Сьогодні на уроці я …»
VIIІ. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ
Спробуйте дома створити вітальну презентацію для своїх рідних і привітати їх з найближчим святом.