Дизайн і технології
Тема: Квілінг. Виготовлення композиції «Пухнасті айстри з бабусиного саду» у техніці квілінг.
Мета: ознайомити учнів із технікою «квілінг», з матеріалами та інструментами для виготовлення композицій у заданій техніці; вчити виконувати композицію поетапно за інструкцією самостійно; розвивати творчу уяву та фантазію; виховувати любов до прекрасного, членів своєї родини, природи.
Обладнання для учнів: альбом-посібник Дизайн і технології «Маленький трудівничок» 3 клас, Л.Роговська, кольоровий папір, дерев’яні палички, лінійка, клей ПВА, ножиці, кухонна губка.
Обладнання для вчителя: ноутбук, зразок композиції, репродукції картин осінніх квітів, відео «Словничок осінніх квітів», руханка «Осінні листочки».
Хід уроку
І.Організаційний момент
1.Підготовка робочих місць до початку уроку.
2.Вправа «Веселе вітання»
Привітайся носиком.
Привітайся вушком.
Привітайся правою рукою.
Привітайся лівою рукою.
Привітайся правою ногою.
Привітайся лівою ногою.
Плесни у долоньки і приклади їх до долоньок свого товариша.
ІІ.Актуалізація опорних знань учнів
1.Слухання вірша Н.Красоткіної «Милі айстри»
Милі айстри — осінні квіти,
Різні всі й неповторні, ясні
І веселі, неначе діти,
І привабливі, і чарівні.
Тішусь я і милуюсь вами,
І у серце вбираю красу.
Осінь дуже багата квітками,
Ще багата на срібну росу,
На тумани, що над рікою
Й над лугами пливуть удаль.
Подружились вони з вербою
І несуть у собі печаль.
Але в айстрах немає суму,
Тільки радість і кольори…
Небо сіє осінню думу
Й задивляється синьо згори.
Але айстри — осіннє диво,
Заворожують, щедро цвітуть…
З ними радісно і щасливо,
Бо вони нам любов несуть.
2.Групова робота. Вправа «Чий букет кращий?»
Вчитель на столі розкладає різні осінні квіти: айстри, чорнобривці, хризантеми, цинії.
1 група складає букет з айстр.
2 група – з чорнобривців.
3 група – з хризантем.
4 група – з циній.
Виставка і обговорення букетів.
3.Працюємо з медіа. Перегляд і обговорення відео «Словничок осінніх квітів» https://www.youtube.com/watch?v=bza_IYj5Hqc
ІІІ.Повідомлення теми і мети уроку
Сьогодні ми з вами продовжимо працювати у вже знайомій техніці «квілінг» і виготовимо з вами композицію «Пухнасті айстри з бабусиного саду»
IV. Робота над темою уроку
1.Перегляд і аналіз репродукцій картин із зображенням осінніх квітів.
2.Перегляд і аналіз підготовленої заздалегідь вчителем композиції.
3.Практична робота з використанням шаблонів з альбома – посібника «Маленький трудівничок» Л.Роговської
1.Підготовка матеріалів та інструментів.
2.Пригадування правил роботи у техніці «квілінг».
3.Знайомство з інструкцією виконання композиції с. 25.
4.Інструктаж з ТБ під час роботи з ножицями та клеєм.
Правила користування ножицями
1) Ножиці – це небезпечний інструмент. Поводитись з ним треба обережно.
2) На робочому місці поклади ножиці так, щоб вони не виходили за край парти.
3) Не тримай ножиці вістрями догори.
4) Не ріж на ходу. Під час різання не вставай з місця.
5) Передавай ножиці закритими і кільцями вперед.
6) Під час роботи з ножицями притримуй матеріал лівою рукою так, щоб він не потрапляв на лінію різання.
Правила користування клеєм
1) Клей треба наносити пензликом від середини до країв.
2) При потраплянні клею на одяг його слід негайно змити водою.
3) Для притискання елементів аплікації і витирання рук треба користуватися матер’яною серветкою.
4) Закінчивши роботу, клей потрібно щільно закрити, пензлик і посуд помити.
5.Самостійна робота учнів
Руханка «Осінні листочки» https://www.youtube.com/watch?v=3qu-Zf0417s
6.Продовження виконання практичної роботи
V. Підсумок уроку
1.Демонстрація виробів. Створення виставки дитячих робіт.
2.Рефлексія. Вправа «Піраміда позитивних почуттів».
Учитель протягує руку долонею вверх, а учні підходять до вчителя і по черзі кладуть свої долоньки зверху будуючи піраміду. Кажуть: «Сьогодні на уроці мені найбільше сподобалося…»