Мета: шляхом використання методики case study закріпити і систематизувати знання учнів про технологію опрацювання об'єктів мультимедіа.
Цільові завдання:
Інформатика 8 клас
Розділ. Опрацювання об’єктів мультимедіа
Тема. Створення відеокліпу. Додавання відеоефектів, налаштування часових параметрів аудіо- та відеоряду. Розміщення аудіо- та відеоматеріалів в Інтернеті.
Тип уроку: узагальнення і систематизації знань учнів
Автор: Гуназа Леся Миколаївна,
вчитель інформатики Броварської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №2
Програма, за якою працює вчитель:
Навчальна програма «Інформатика» для 5 – 9 класів загальноосвітніх навчальних закладів, затверджена наказом МОН України від 06.06.2012 р. №664 зі змінами, затвердженими наказом МОН України від 29.05.2015 р. №585. – Режим доступу: http://mon.gov.ua/activity/education/zagalna-serednya/navchalni-programy.html.
Відповідно до методичних рекомендацій щодо вивчення інформатики у 8 класах, для ефективнішого використання навчального часу при вивченні інформатики рекомендується застосовування спарених уроків.
Мета: шляхом використання методики case study закріпити і систематизувати знання учнів про технологію опрацювання об’єктів мультимедіа.
Цільові завдання:
Очікувані результати:
Учень (учениця):
Тип уроку: узагальнення і систематизація знань учнів.
Методико-дидактичне забезпечення уроку: підручник Інформатика : підручник для 8 класу загальноосвітніх навчальних закладів / Й.Я.Ривкінд [та ін.]. – Київ : Генеза, 2016. – 288 с. : іл.; комп’ютери підключені до мережі Інтернет, мультимедійний проектор, інтерактивна дошка, навчальна презентація; програмне забезпечення: Power Point, Кіностудія Windows.
Структура уроку
ХІД УРОКУ:
Привітання, фіксація відсутніх. Перевірка готовності учнів до уроку.
Бесіда за запитаннями.
Розповідь вчителя (супроводжується демонстрацією презентації).
Кіностудія Windows призначена для створення відеофільмів, що можуть містити відео фрагменти, фотографії, звуковий супровід, різноманітні написи. Створене відео можна опублікувати в Інтернеті або зберегти у файлі одного з можливих форматів.
Під час створення відеофільмів варто дотримуватися такої послідовності:
В Інтернеті є значна кількість сайтів, що надають послуги з розміщення мультимедійних файлів. Одним з розповсюджених сервісів для розміщення відеофільмів є You Tube. Минулого уроку ви отримали домашнє завдання створити власну електронну скриньку на поштовому сервері Gmail. Користувачі, які мають екаунт поштової служби Google – Gmail, мають змогу розміщувати матеріали та надавати доступ до них на сервісі You Tube.
Для завантаження фільмів на сайт You Tube потрібно створити власний канал, який у подальшому буде містити добірку відео файлів користувача. Користувач може керувати доступом до перегляду кожного із відео файлів, установлюючи певний рівень конфіденційності.
Коментоване читання підручника (ст. 147-148) та закріплення вивченого на ПК.
Для розміщення мультимедійних матеріалів в You Tube потрібно:
Коментоване читання підручника (ст. 149) та закріплення вивченого на ПК.
Значна частина редакторів відео мають засоби для розміщення відеофільмів в Інтернеті, в тому числі і Кіностудія Windows.
Мультимедійні файли, призначені для розміщення в Інтернеті, називаються подкастами, а тих хто створює такі файли, подкастерами.
Учитель пропонує учням об’єднатися в групи по 4-5 чоловік.
Наша школа є експериментальним майданчиком Академії педагогічних наук та проводить науково-дослідну роботу з теми «Розвиток творчої особистості молодшого школяра на літературній спадщині В.О.Сухомлинського в умовах загальноосвітнього навчального закладу». Щороку на базі школи відбуваються міські та обласні Сухомлинівські педагогічні читання. У грудні цього року відбудеться науково-практична конференція за участі представників Академії педагогічних наук України, а також доньки Василя Олександровича Сухомлинського – Ольги Василівни.
Адміністрація школи звернулася з проханням створити відеопрезентацію про нашу школу (тривалістю до 3 хвилин) та розмістити її на сервісі YouTube. Найкраща презентація буде представлена на науково-практичній конференції, а також посилання на її інтернет-ресурс друкуватиметься в буклетах, що роздаватимуться гостям.
Обговорення учнями проблемної ситуації.
Проаналізуйте ситуацію в своїх групах. Визначте, яку саме інформацію ви вкладете у ваш відеоролик. Роботу почніть з розробки детального плану відео презентації. Всю необхідну інформацію ви можете знайти на сайті школи.
Орієнтовні питання для обговорення в групах:
Спільна робота учнів по вирішенню поставленої проблеми. Формування предметних компетенцій.
Коли буде знайдена спільна ідея для створення відеопрезентації, учні приступають до розроблення детального сценарію. Відповідно до сценарію підбирається необхідний фото-, аудіо- та текстовий матеріал. По завершенні підготовчих дій, учні приступають до відеомонтажу. Робота вважається виконаною після розміщення відеоролика на сервері You Tube.
Кожній групі надаються допоміжні матеріали (зміст кейсу):
Презентація виконаної роботи.
Створені відео презентуються класу. Відбувається спільне обговорення результатів.
Кожна група оцінює роботу інших груп за критеріями, які були надані раніше. Оцінка «відмінно» виставляється лише тим групам, які отримали середній бал від усіх груп не менше 10.
Рефлексія
Працюючи в групі, ви спілкувалися. Як це впливало на результат?
Повторити § 4.1 – 4.3.
Підготовка до уроку контролю (і корекції) навчальних досягнень учнів.
Додаток . Критерії оцінювання відеопрезентації
(від 1 до 3 балів за кожен пункт)