Урок "Світ навколо нас і я його частинка"

Про матеріал

Урок проводиться у вигляді конференції. Учні захищають свої проекти, презентації, поробки, плакати в яких показали свою небайдужість до екологічних проблем та заклик до збереження природи.

Перегляд файлу

Тема уроку: Світ навколо нас і я його частинка 
Тип уроку: урок застосування знань, вмінь і навичок. 
Мета: 
• Навчальна: 
систематизувати знання учнів про глобальну екологічну проблему людства, її сутність; розкрити взаємозв’язок людини та природи; показати, що головною причиною забруднення є людина. 
• Розвиваюча: 
розвивати відчуття відповідальності учнів за екологічну ситуацію в світі; 
розширювати кругозір учнів з питань екології, менеджменту, економіки; 
розвивати критичне мислення учнів, вміння користуватись додатковою літературою, виступати з доповідями та повідомленнями;відстоювати свою точку зору. 
• Виховна: 
виховувати нову свідомість – екологічну, розширити знання учнів про екологічний гуманізм; виховувати в учнів екологічну культуру, любов до природи, дбайливе ставлення до неї; здійснювати екологічне виховання, формувати активну життєву позицію. 
Девіз: 

«Світ прекрасний навколо тебе- 
Сонце ясне і синє небо, 
Птахи і звірі, гори і ріки- 
Нехай він буде таким навіки! 
Нехай людина добро приносить, 
Бо світ навколо любові просить!» (поетеса Алла Потапова) 
Плакати екологічного змісту: 

„Земля не належить нам, це ми належимо Землі” 
„Лише зрозумівши природу, людина зрозуміє себе” 
"Все наши беды и болезни от того, что мы удаляемся от Природы" 
                                                                                            (Гиппократ) 
«Управлять природой можно лишь подчиняясь ей» 
                                                           (Фрэнсис Бэкон) Учні підготували цікаві проекти, презентації, макети, вірші,проявили свою творчість і фантазію. Було використано великий спектр матеріалів - це і клей, і бісер, і солоне тісто, і скло, і нитки, і пінопласт, і морські камінці , і пластилін… 
Ці роботи зараз експонуються у кабінеті хімії. 


 

ХІД УРОКУ


Викладач. 

Кромсаем лёд, 
Меняем рек теченье, 
Твердим о том, что дел невпроворот. 
Но мы ещё придём просить прощенья 
У этих рек, барханов и болот, 
У самого гигантского восхода, 
У самого мельчайшего малька... 
Пока об этом думать неохота. 
Сейчас нам не до этого пока. 
Аэродромы, пирсы и перроны, 
Леса без птиц и земли без воды... 
Всё меньше — окружающей природы, 
Всё больше — окружающей среды. 
(Роберт Рождественский)

 




Викладач. Я вітаю вас і виражаю надію, що тут зібралися справжні друзі природи, яких об’єднує спільна велика мета – боротьба за зелену, чисту і мирну планету. Нам не байдуже те, що з нами відбувається щоденно, бо добре розуміємо: Земля – наш спільний дім, іншого немає і не може бути. 

Історія планети Земля та історія людства за часом непорівнянні. Якщо прискорити історію планети в 5 млрд. років і прийняти час її існування за один рік, то людина народилася 31 грудня о 16-й годині; сільським господарством почала займатись о 23 годині 50хвилин, а весь період науково – технічної революції, коли її вплив став особливо негативним, становить усього 2 секунди. Проте і ці секунди історії планети є трагічними. Із розвитком цивілізації та науково – технічного прогресу проблеми стосунків між природою та суспільством дедалі загострюються. На деяких екологічних проблемах ми сьогодні з вами зупинимось. 

1.Презентація «Монолог з Землею» 
2.Проект «Екологічні проблеми сучасного світу» 
(Супруненко Юлія, Харитонова Тетяна) 
3.Проект «Забруднення атмосфери» 
(Іщенко Катерина) 
4.Макет «Забруднення міста» 
(Гірник Анжеліка) 
5.Проект «Пил та його вплив на організм людини» 
(Жила Марина) 
6.Презентація «Етичні правила поводження людини на Землі» 
(Галамага Марія) 
7.Поробка «Подай руку природі» 
(Сохач Юлія) 
8. Відеоролік «Значення природи для життя людини» 
(Сохач Оксана) 
9.Вірші «Дикі гуси», «Стогін Землі» 
(Соколова Ірина) 
Заключне слово вчителя 
Додатки до уроку: 
Учнівські поробки                                          https://4.bp.blogspot.com/-T7l8KnS9NBY/WAyUe5GL1FI/AAAAAAAAAV4/S5vWFnYjVAouqZKSLtRZd-2TPIJPreRkQCEw/s400/SDC10490.JPG 
 

https://2.bp.blogspot.com/-Ag_FsECw0TA/WAyUfOsJhDI/AAAAAAAAAV4/jm51iE0uBSccJLfyaeMyBtGHfvrjsgf5wCEw/s400/SDC10491.JPG

  

https://2.bp.blogspot.com/-Lf0ctWMO-qI/WAyUenr7EnI/AAAAAAAAAV4/nX2ymUXEv3QcjGX3G8qrnyVG0tTBCkElgCEw/s400/SDC10486.JPG

 

Забруднення міста 


 

https://4.bp.blogspot.com/-EIxUxLgxa2I/WAyUducoD8I/AAAAAAAAAV4/qKaPIWsOPb8_J8oqaXCS4tSJGPBHmd_CQCEw/s400/SDC10481.JPG



Есть в природе равновесие, нарушать его нельзя. 
В жизни это очень важно для тебя и для меня. 
Чтобы было равновесие, надо с вами нам друзья 
Не вібрасывать отходы и не загрязнять моря. 
Меньше ездить на машинах и пускать из фабрик дым, 
Чтоб не летали в атмосфере и не делали там дыр. 
Меньше фантиков, бумажек ты на улице бросай! 
Тренируй в себе ты ловкость: точно в урну попадать. 
А когда захочешь кинуть ты бумажку не в корзину, 
То подумай о природе – нам еще здесь жить как вроде! 
 

«Подай руку природі» 

https://4.bp.blogspot.com/-TRv0Q1rWv-M/WAyUedHCwKI/AAAAAAAAAV4/n2ARFuJRXyEc_J6rYGquDJ0AOk6wD_jxwCEw/s400/SDC10482.JPG

 


Земля – наш спільний дім. Поруч з нами проживають беззахисні тварини, ростуть дерева, трави, квіти. Ми маємо можливість насолоджуватися всім, що нам подарувала природа. І наш обовязок – зберегти все це і передати нашим дітям.Завершити свій виступ я хочу словами Ліни Костенко: 

«Любіть травинку і тваринку, 
І Сонце завтрішнього дня. 
Вечірню в попелі жаринку, 
Шляхетну інохідь коня.» 
Захист проектів 

https://1.bp.blogspot.com/-mibbMo8V6ro/WAyUds3KvUI/AAAAAAAAAV4/WFHBh9RzkiYxbLAf1hav9adq9t9LJ-hxACEw/s400/PIC_0026.JPG

 

https://2.bp.blogspot.com/-B2H48d4rrLE/WAyUdzi44QI/AAAAAAAAAV4/AAK9X0QA274eTOzXmJItCEXYxvzggUAzACEw/s400/PIC_0012.JPG

 






 

docx
До підручника
Екологія (рівень стандарту, академічний рівень) 11 клас (Царик Л.П., Царик П.Л., Вітенко І.М.)
Додано
29 липня 2018
Переглядів
2672
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку