Урок "Світ професій"

Про матеріал
Розробка уроку з ЯДС у 1 класі НУШ "Світ професій". Мета уроку: розширити знання дітей про світ професій, їх особливості; створити умови для прояву творчого й інтелектуального потенціалу учнів; виховувати шанобливе ставлення до людей різних професій.
Перегляд файлу

Тема. Світ професій.

 

Мета: збагатити і закріпити знання учнів про різноманітні професії;

розширити уявлення дітей про професії людей, результатами праці яких найчастіше користуються у повсякденному житті; розвивати кругозір учнів, мислення, увагу, спостережливість, розумові і творчі здібності, уміння, навички з метою орієнтації та свідомий вибір майбутньої професії; розвивати пізнавальний інтерес до світу професій; виховувати шанобливе ставлення до представників різних професій та до праці.

 

Обладнання: презентація «Світ професії», виставка малюнків до теми уроку, сердечка з кольорового паперу, загадки, ілюстрації.

 

Хід уроку

I. Ранкова зустріч.

      1. Вітання.

Утворімо разом коло!

Скільки друзів, гостей – глянь навколо!

Руку дружби простягну,

З другом сварку не почну,

Будемо всі дружно вчитись, грати

Правил гри не забувати.

 

– Сьогодні у нас незвичайний урок, тому я хочу, щоб ви:

Не просто слухали, а чули.

Не просто дивились, а бачили.

Не просто відповідали, а міркували.

Дружно й плідно працювали.

 

      2. Вправа «Чарівні окуляри».

- Це – «чарівні окуляри». Хто їх надягає, бачитиме в інших людях лише гарне, навіть ті гарні риси, що людина приховує. Той, хто надягає ці окуляри, сам стане кращим. ( Учитель розпочинає, діти продовжують).

      

      3. Щоденні новини.

- Який зараз у вас настрій?

- Оберіть смайлик, що нагадує вам настрій.

- Який сьогодні день тижня?

- Який місяць триває? Яке число?

- Яка пора року?

- Яка сьогодні погода? Чи можна її назвати зимовою? Чому?

- Чи бачили ви сьогодні що-небуть цікаве чи незвичне, що хочете всім розказати?

 - Чи можна назвати сьогоднішній день особливим?

 

       4. Групове заняття.

           Вправа «Чарівна скринька».

Бесіда.

-        Погляньте, у мене на столі стоїть «Чарівна скринька» (музична шкатулка).

-        Поглянемо і відгадаємо, що там у середині. (Відкриваємо і по черзі відгадуємо. Кому належать ці предмети? Хто найчастіше ними користується)

-        Людям яких професій вони належать? (Діти відповідають).

 

       5.Вправа «Відгадай загадку»

Знань чимало в нього є,
Дітлахам їх віддає.
Міста Знань постійний житель -
Носить горде ймення… (ВЧИТЕЛЬ)

 

Тисне вчасно гальма й газ,
Відвезе усюди нас.
Для доріг він хлопець свій!
За кермом сидить… (ВОДІЙ)

 

Рівно цеглу викладає,
Дах старанно покриває…
Каменяр і покрівельник
Носять назву… (БУДІВЕЛЬНИК)

 

Хто людей з біди рятує
І хвороби всі лікує -
Призначає процедури
І таблетки, і мікстури? (ЛІКАР)

 

Золоті у нього руки:
Робить зачіски й перуки,
Підстриже і пофарбує,
Гарний настрій подарує… (ПЕРУКАР)

 

Слоненяті чи качаті,
Котеняті чи курчаті
Дасть пігулку чи відвар
Друг тварин… (ВЕТЕРИНАР)

 

Шторм його не налякає,
Адже він штурвал тримає.
Через море й океан
Водить судно… (КАПІТАН)

 

 

 II. Ознайомлення учнів з темою та метою дня.

  1. Вступне слово.

- Як ви вже здогадалися, що ми сьогодні будемо говорити про «Світ професій».

- Що таке професія – це назва певного виду праці, що вимагає певної підготовки.

- Сьогодні у світі існує понад 40 тис. професій. Ми вже деякі з них назвали.

- А щоб більше дізнатися про Світ професій, я пропоную послухати:

     2. Оповідання Ніки Нікалео «Найважливіша професія».

 

      3. Бесіда.

- Коли ви будете уважно слухати це оповідання, то запам’ятайте:

- Які професії  своїх мам, діти згадують у ньому?

- Чи гарно діти поводилися? (Ні! Вони сперечалися, і не вміли вислухати один одного).

- Про що вони сперечалися? (що професія саме його мами – найважливіша)

- Чи згідні ви з ними? (відповіді дітей).

- Чому дівчинка Орися мовчала? (вона не могла відразу назвати професію своєї мами)

- Як описала свою професію мама дівчинки? (Що зараз її професія – бути Мамою! Доглядати і дбати про дітей)

Що зрозуміла врешті ж Орися, коли захворіла?

Що вона дуже любить маму!

І що бути Мамою – найважливіша професія в світі!

 

III. Робота з підручником.

Завдання 3, с.49.

-        Хто допоміг дітям у ситуації? (тренер по бальних танцях, перукар, продавець, швея).

-        Хто допоміг песику одужати? (Ветеринар, водій).

-        Якого відомого песика ви знаєте? (Пес Патрон)

-        Кому він допомагає?

IV. Фізкультхвилинка.

 «Професійні вміння»

 На перші рядки діти динамічно плещуть у долоні. Далі школярі виконують імітаційні рухи, показуючи відповідно до змісту дії.

Кожна праця – це уміння,

Вміння справжні професійні:

Так працює в нас жонглер,

Так веде авто шофер,

Так фарбує дім маляр,

Так ось грає сопілкар,

Так працює в нас двірник,

Так – завзятий танцівник,

Так пливе спортсмен-плавець…

Кожний – справжній фахівець!

На останній рядок діти плещуть у долоні.

 

       5.Робота над прислів’ями

Продовжте прислів’я.

Праця людину годує, а… (лінь марнує).

Щоб людиною стати, … (треба працювати).

Мало хотіти - … (слід навчитися і вміти).

        6. Дидактична гра «Доповни речення»

Подані слова, назви професій, які потрібно доповнити назвами дій.

Лікар   ...  .

Перукар   ...  .

Вчитель   ...  .

Будівельник ... .

Продавець   ...  .

Швачка   ...  .

Водій   ...  .

Пожежник   ...  .

 

(Їде, підстригає, будує, навчає, продає, шиє, лікує, гасить).

 

7. Гра «Знайди співвідношення»

Діти з’єднують професії і предмети, пов’язані з даною професією.

 

        8. Гра «Знайди зайве»

 Фронтальна робота.

 Представлено лото малюнків. Дітям потрібно знайти малюнки, які не відносяться до певної професії.

 

 

         9. Вправа «Танграм»

- Діти, а хто такий Архітектор? Дізнаємося нове слово

   Архітектор – це людина, яка робить план – креслення певної будівлі або навіть цілого міста. Кожен архітектор повинен вміти скласти ціле з частин.  От і ми з вами зараз станемо архітекторами.  Виконаємо вправу «Танграм».  Складемо фігуру з частин «Будиночок»

         10. Гра «Повар».

Робота у групах.

Відгадування загадки:

     - Хто на кухні хазяйнує?

Хто каструлями керує

Пиріжки пече рум’яні,

Варить борщ смачний, духмяний.

Не відтягнеш і за вуха?

Хто це діти? (Кухар).

    -  Діти ми віртуально будемо варити борщ?

Ось каструля. Вибираємо ці назви, що потрібно для борща, і кидаємо у каструлю? ( Буряк, картопля, груша , гарбуз, помідор, морква, м’ясо, капуста, сметана, сіль, хліб).

-        Молодці! Справились із завданням.

 

     11. Вправа «Крісло автора».

Діти розказують «Ким я хочу бути?»

     12. Змайструй паперове сердечко.

  1. Діти виготовляють сердечко за зразком.
  2. Бесіда вчителя про професію воїна-солдата ЗСУ , який захищає Україну від ворога.

 VIII. Підсумок уроку.

-        Які сьогодні у вас враження від уроку?

-        Чи змінився у вас настрій

-        Які етапи уроку вам найбільше сподобались?

     -   Про які професій ви дізналися? Яка професія найважливіша?

 

          

 

 

            Загадки про професії

       Робить ліки й продає. Відгадали, хто він є? (Провізор) 

Виростають скрізь будинки. Хто ж складав усі цеглинки, Хто тут стіни мурував, Нам будинки збудував? (Будівельник)

Глина в кого ожива? Творить з неї хто дива? В кого посуд, ніби жар? Ну звичайно ж, це … (гончар).

Твій одяг вийде, мов картинка: Все по тобі – рукав і спинка. Тож на примірці – так годиться – Стій рівно і не смій крутиться! (Кравець)

Хто розносить нам листи? Телеграми і газети? Ой, важка у нього ноша! Діти, хто він? (Листоноша) 

В магазині на вітрині Розкладає він свій крам, Буде радий покупець. Всіх обслужить… (продавець). 

Хто нам робить із металів Відшліфовані деталі Для машин і тракторів? Ну, звичайно ж, … (слюсарі).

Золоті у нього руки: Робить зачіски й перуки,  Підстриже та пофарбує, Добрий настрій подарує. (Перукар) 

Хто у будь-яку погоду Шиє одяг для народу, Дружить з голкою, тканиною Та із швейною машиною. (Швачка) 

Воює він зі снігом й падолистом, Щоб у дворі було охайно й чисто. (Двірник)

 Щоб була вода у хаті, Труби треба прокладати. Хто це зробить нам на диво, Взявши ключ до рук уміло? (Водопровідник) 

Квіточки попідливає, Кущики попідстригає. Для рослинок – чарівник, Любить землю… (садівник). 

Знань чимало в нього є, Дітлахам їх віддає. Міста Знань постійний житель — Носить горде ймення… (вчитель).

 В трубах дірочки латає, В них несправність виправляє. Труб і кранів чудо-технік Добрий дядечко… (сантехнік). 

Тисне вчасно гальма й газ, Відвезе усюди нас. Для доріг він хлопець свій! За кермом сидить… (водій). 

Слоненяті чи качаті, Котеняті чи курчаті Дасть пігулку чи відвар  Друг тварин… (ветеринар). 

Шторм його не налякає, Адже він штурвал тримає. Через море й океан Водить судно… (капітан). 

Інструмент бере у руки — Линуть чисті, ніжні звуки. Люди кажуть: «Це талант!» Добре грає ... (музикант). 

Нове плаття в мене файне, Бо пошив його… (дизайнер).

Стук летить із-під коліс, Мчить до нас сталевий віз. Потяг водить не таксист, Не пілот, а... (машиніст). 

Паличкою він змахне — Хор на сцені «заведе». Не чарівник і не агент, Хто ж це, діти? (Диригент).

 

 

https:https://naurok.com.ua/uploads/files/5197311/391498/445063_html/images/391498%202.pnghttps://naurok.com.ua/uploads/files/5197311/391498/445063_html/images/391498%201.png

docx
Додано
2 лютого
Переглядів
48
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку