Урок та презентація "Знаходження різниці, якщо зменшуване містить кілька нулів"

Про матеріал
Урок та презентація "Знаходження різниці, якщо зменшуване містить кілька нулів"
Перегляд файлу

Тема: Знаходження різниці у випадку, коли зменшуване має декілька нулів. Розв’язування задач 

Мета: ознайомити учнів з відніманням багатоцифрових чисел у випадку, коли зменшуване містить кілька нулів; закріплювати вміння застосовувати переставну властивість додавання, виконувати перевірку дій додавання і віднімання; розвивати уважність; виховувати інтерес до предмета.

Тип уроку: урок вивчення нового матеріалу

Обладнання: картки для індивідуальної роботи, картки – доміно, прислів'я, геометричні фігури.

Хід уроку

І. Організація учнів до  уроку.

1. Привітання.

Встаньте, діти, всі рівненько,

Посміхніться всі гарненько.

Посміхніться ви до мене,

Посміхніться і до себе,

Привітайтесь: «Добрий, день!»

II. Перевірка домашнього завдання.

Перевіримо зарання

як зробили ви завдання

Зошити взяли у руки

й приступили до науки. 

Задача № 410

- На скільки дій задача?(3)

- Що питалося у задачі? (Яка маса кожного окремо автомобіля : Таврії, Ланоса, Ниви)

- Яка маса Таврії? (660 кг)

- Яка маса Ланоса? (1360 кг)

- Яка маса Ниви? (2100 кг)

Вправа № 411

56 + 185 + 357 = 598             375 + 109 – 251 = 233                   68000 : 100 = 680

121393 – 65850 = 55543       69760 – 23580 = 46180                  720 - 20 7 = 580

- Назвати результати у порядку спадання.

III. Актуалізація опорних знань.

1. Робота на індивідуальних картках.(4 учні)

Картка

  1. Обчисли і виконай перевірку.

607 342 + 87 308 = 694 650                  56 704 – 23 766 = 32 938

694 650 – 607 342 = 87 308                  32 938 + 23 766 = 56 704

2. Задача. У магазин привезли 1650 кг крупів. Першого і другого дня продали 1570 кг крупів, а другого і третього – 612 кг. Скільки кг крупів продавали кожного дня?

(Розв'язання:

  1. 1650 – 1570 = 80 (кг) – продали третього дня;
  2. 612 – 80 = 532 9кг) – продали другого дня;
  3. 1570 – 532 = 1038 (кг) продали першого дня)

2. Завдання для опитування. Вправа «Мозковий штурм»

«Знання збираються по краплині, як вода в долині»

- Як називаються числа при додаванні?

- Які закони дії додавання ви знаєте?

- Як перевірити дію додавання?

- Назвіть компоненти при дії віднімання.

- Як перевірити дію віднімання?

- Чи може різниця бути більшою за зменшуване?

- Чи може бути більшою за від'ємник?

«Щоб математику добре знати, треба усно рахувати»

3. Усні обчислення. Гра «Доміно» (11 штук)

30 ∙ 5 = 150

75 – 23 = 52                                        9 ∙ 9 = 81                                                

680 – 350 = 330                                  800 – 220 = 580                                                                

695 + 100 = 795                                  410 + 180 = 590

         

1200 : 100 = 12                                   1500 – 500 = 1000

 270 : 3 = 90                                        50 ∙ 7 = 350

IV. Вивчення нового матеріалу

1. Підготовчі вправи.

«Одна голова добре, а дві ще краще».

Робота в парах.

— Обчисліть. 

 10 – 1                    50 – 1 

 100 – 1                  500 – 1

 1000 – 1                5000 – 1

 100 000 – 1           50 000 – 1

2. Пояснення вчителя на основі прикладу

«Те , що незрозуміло, потрібно з'ясувати»

- Сьогодні ми вивчаємо тему: знаходження різниці у випадку, коли зменшуване має декілька нулів. Подивіться на дошку.

       – 500

            32

          468

— Віднімання починаємо з одиниць. Від нуля не можна відняти 2, десятків немає, тому беремо 1 сотню і замінюємо її 10 десятками. Візьмемо 1 десяток, у розряді десятків залишиться 9 десятків. Один десяток замінимо десятьма одиницями. Число 500 розглядаємо як 4 сотні 9 десятків і 10 одиниць.

- Виконуємо віднімання: від 10 відняти 2, буде 8. Пишемо 8 на місці одиниць. Від 9 десятків відняти 3 десятки, буде 6 десятків. Пишемо цю цифру в розряді десятків різниці. Від 4 сотень нема чого віднімати, тому це число записуємо на місці сотень різниці.

Отримали відповідь: 4 сотні 6 десятків і 8 одиниць, або 468.

«Знання збільшуються, а вміння вдосконалюються, коли ними ділишся»

- … піди до дошки і поділися своїми знаннями.

2. Первинне закріплення

- Відкрили підручник на стор. 66, завдання 414.

( З коментуванням)

3. Фізкультхвилинка про зиму.

V. Розвиток математичних знань.

1. Робота над задачею

«Покажи мені – і я запам'ятаю. Дай мені діяти самому – і я навчуся…»

 Розв'язування задачі (с.68, завдання 417 самостійно)

Учні самостійно розв'язують задачу, склавши короткий запис.

Складання короткої умови.

Південний Буг – 806 км

Дністер - ? км, на 556 км >

Дніпро - ? км, на 839 км >

Розв'язання:

(806 + 556) + 839 = 2201 (км)

VІ.  Робота з геометричним матеріалом (с. 68, завдання 418)

 «Геометрія безмежно різноманітна і міститься в усьому»

Анаграма КУТТРИНИК (Трикутник)

- Що це за фігура?

- Скільки сторін у цій фігурі?

- Скільки кутів? Вершин?

- Що таке периметр трикутника? (Це сума всіх сторін трикутника)

- А зараз ви прочитайте задачу  418.

- Чому дорівнює  периметр трикутника? (12см 6мм)

-З кількох довжин він складається ? (З 3)

- Які з них відомі? (Лише 2)

- Яка довжина першої сторони? (4см 8мм)

- Яка довжина другої сторони? (3см 9мм)

- Що потрібно знайти? (Третю сторону)

  •              Що можемо знайти, користуючись відомими нам величинами? (Суму двох сторін)
  •              Отже, яка буде перша дія? (12см 6 мм + 3см 9мм, але для того, щоб нам легше було обчислювати ми можемо перевести в мм)
  •              Якщо будемо знати суму двох сторін, то що зможемо знайти? ( Довжину третьої)
  • Отже, що потрібно зробити? (Від периметра відняти суму двох сторін)
  • Що ми знайдемо? ( Третю сторону)
  • Отже на скільки дій задача? (Дві)
  • Яка перша дія?  (48+39= (мм))
  • Що дізналися цією дією? (Довжину двох сторін)
  • Якою буде друга дія? (126 – 87 =39(мм)= 3см 9 мм
  • Про що ми дізналися? (Довжину третьої сторони)

VIІ. Підсумок уроку. Рефлексія.

 «Результат справ часто залежить від дрібниць» 

Пропонується учням вибрати фігуру на свій смак: коло, квадрат, трикутник, прямокутник.

Коло – доброзичливі, піклуються про інших, але дещо не рішучі, балакучі, мають широке коло друзів.

Квадрат – мають охайний, підтягнутий вигляд, робоче місце впорядковане, працелюбні, дотримуються правил та інструкцій.

Трикутник – мають модний зовнішній вигляд, прагнуть до лідерства, влади, нетерплячі, люблять розваги.

Прямокутник – всім цікавляться, уникають конфліктів, схильні до втрати речей, весь час знаходять нових друзів.

Ось і пролунав дзвінок — закінчився наш урок.

За роботу — по заслузі! Щиро дякую вам, друзі!

Збіг наш урок, як коротка мить.

Дуже швидко час біжить.

Ще попереду у нас багато кроків

 І цікавих, і важких уроків.

Завдання покличуть у майбутнє,

Найскладніше ж завдання — життя.

Так намагайтесь вправно все вивча­ти.

Пам'ятайте: учня скарб — знання!

 VІІІ. Домашнє завдання.

Завдання 410; 411 (с. 67). 

Зміст слайдів
Номер слайду 1

Номер слайду 2

Номер слайду 3

№ 411

Номер слайду 4

Задача 410 660 кг1360 кг2100 кг

Номер слайду 5

Номер слайду 6

Усний рахунок

Номер слайду 7

Номер слайду 8

“Знаходження різниці у випадку, коли зменшуване має декілька нулів”

Номер слайду 9

Номер слайду 10

Задача 417 Південний Буг - 806км. Дністер-? на 556 км довший Дніпро-? на 839 км довший

Номер слайду 11

Задача 417(806 + 556) + 839 = 2201 (км)806 + 556 = 1362 (км) – довжина річки Дністер; 1362 + 839 = 2201 (км)Відповідь: 2201 км довжина Дніпра.

Номер слайду 12

Анаграма КУТТРИНИКТРИКУТНИК

Номер слайду 13

Підсумок уроку. Рефлексія

Номер слайду 14

zip
Додано
1 грудня 2020
Переглядів
926
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку