Урок теле-ефір на тему: додавання і віднімання трицифрових чисел. Розв’язування задач за коротким записом і схемою.

Про матеріал

Тема уроку: додавання і віднімання трицифрових чисел. Розв'язування задач за коротким записом і схемою.

Мета. Удосконалювати обчислювальні навички, уміння складати вирази, знаходити значення буквених виразів, розв'язувати задачі, складати обернені задачі до даних; формувати вміння складати і розв'язувати задачі за короткими записами.

Перегляд файлу

Тема. Додавання і віднімання трицифрових чисел. Розв’язування задач за коротким записом і схемою.

Мета. Удосконалювати обчислювальні навички, уміння складати вирази, знаходити значення буквених виразів, розв’язувати задачі, складати обернені задачі до даних; формувати вміння складати і розв'язувати задачі за короткими записами.

Обладнання: відео-презентація

Хід уроку

І КОНТРОЛЬ КОРЕКЦІЯ І УЗАГАЛЬНЕННЯ ЗНАНЬ

  1. Вітання

Добрий день мої любі літи з вами Ранкова розважальна телепрограма «Підйом». Давайте привітаємось з нашими глядачами і подаруємо їм наші посмішки.

  1. Перевірка домашнього завдання

І розпочнемо ми з вами з рубрики «Домашнє завдання»

  • 1 учень записує лише відповіді прикладів біля дошки
  • Учень зачитує в голос умову задачі, а інший читає її розв’язок.
  1. Робота за комп’ютером (кілька учнів)
  2. Усні обчислення
  • арифметичний матеріал

Назвати сусідів числа 368, 497, 999

  • алгебраїчний матеріал

Вас вітає телевізійна гра «Супер інтуїція». Правила цієї гри прості в мене є 15 кнопок. Коли на екрані з’являється завдання я дивлюсь на кнопки і намагаюсь обрати ту яка правильно його виконала. Отож перший тур цієї гри.

Гра «Кнопочка»


1000-1

500+30

900+100

560+220

540+210

606-6

999+1

300-1


     - геометричний матеріал

У Супер фіналі кнопочкам потрібно порахувати скільки трикутників зображено на екрані (8)

ффі

 

 

 

ІІ ВИВЧЕННЯ НОВОГО МАТЕРІАЛУ

  1. Підготовча робота

А зараз переходимо до програми  «У пошуках істини» і ми поговоримо про те як легше додавати та віднімати трицифрові числа. Давайте заглянемо в історію

  • Числа якого концентру ми з вами вивчали в 2 та на початку третього класу?

Тоді давайте пригадаємо як ми обчислювали приклади з двоцифровими числами.

Обчисліть з коментуванням

74+6=80

80-7=73

№535 (усно)

  1. Пояснення нового матеріалу

А тепер давайте розглянемо випадки додавання і віднімання чисел.

№536

Щоб додати до 230 число 70, потрібно спочатку число 230 розкласти на розрядні доданки: 200 і 30. Після того до числа 30 додати 70, а до числа 200 додати 100. І отримані результати додати.

 

Щоб від числа 200 відняти 60, потрібно число  200 замінити сумою чисел 100 і 100. Від число 100 відняти 60. Тоді до числа 100 додати 40

 

№537 (усно)

  1. Первинне закріплення

А тепер перед вами телепередача для найобдарованіших дітей гра  «Найрозумніший». У 1 турі ми з вам виконаємо приклади з коментуванням

№538 (з коментуванням)

У 2 турі

Самостійне обчислення виразів

220+80

800-60

300-40

400-50

540+(20+40)

ІІІ РОЗВИТОК МАТЕМАТИЧНИХ ЗНАНЬ

  1. Задача

А зараз з вами телепередача «Вусо-лапо-хвіст». Сьогодні в програмі задача слухаємо.

У білки 22 зуби, у зайця – 28, у дельфіна – на 200 більше ніж у білки і зайця разом, а в кашалота – на 190 зубів менше, ніж у дельфіна. Скільки зубів у кашалота?

  • Яка умова даної задачі?
  • Що потрібно знайти?
  • Що означає число 22?
  • Що означає число 28?
  • Які ще дані ми маємо?
  • Давайте складемо скорочений запис цієї задачі.

Білка – 22 з.

Заєць – 28 з.

Дельфін – на 200 більше

Кашалот – ? на 190 менше

  • Що ми будемо шукати в першій дії?
  • Якою дією ми про це дізнаємось?
  • Що ми будемо шукати в другій дії?
  • Якою дією?
  • Ми можемо дати відповідь на запитання задачі? (Ні)
  • Що ще нам треба знайти?
  • Якою дією?
  • Яка буде відповідь?

Розв’язок

1)22+28=50(з.)

2)50+200=250(з.)

3)250-190= 60(з.)

Відповідь : 60 зубів у кашалота.

  • То яка була умова?
  • Що запитувалось в задачі?
  • Ми дали відповідь на це запитання?
  1. Задача

А зараз до вашої уваги розважально – пізнавальна телепрограма «Орел і Решка». І сьогодні ми з вам подолаємо маршрут Київ – Париж – Лондон – Київ

До вашої уваги  задача.

 

Літак пролетів маршрут Київ – Париж – Лондон – Київ. Відстань від Києва до Парижа 320 км. , від Парижу до Лондона  150 км. Яка відстань Лондон – Київ, якщо вона на 40 км менша від відстані Київ – Париж-Лондон?

  • Яка умова?
  • Що запитується в задачі?

Повторне читання задачі а зображення графічного малюнка на слайді

  • Що означає число 320?
  • Що означає число 150?
  • Які ще дані ми маємо?
  • Що ми можемо знайти у першій дії?
  • Якою дією?
  • Що ми можемо знайти у другій дії?
  • Якою дією?

1)320+150=470 (км)

2)470-40=430 (км)

Відповідь: відстань Лондон – Київ 430 к.

  • Яка була умова?
  • Що запитувалось в задачі?
  • То яка буде відповідь?
  1. Підсумок

З вами телепередача «ТСН підсумки», і давайте підіб’ємо підсумки нашого сьогоднішнього уроку. Отож:

  • Що ми вивчали на уроці?
  • Яке завдання було для вас найважчим?
  • Яке найлегшим?
  • То що потрібно зробити щоб до числа 230+70?
  • І що для того щоб від 200 відняти 60?
doc
Додано
19 квітня 2018
Переглядів
785
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку