Урок-телепередача «Казки маленькі, а розуму в них багато». В.Сухомлинський «Соловей і жук».

Про матеріал
В даному матеріалі використовуються: загадки, робота з деформованим текстом, дидактична гра "Панорама", передача «Сміхопанорама».
Перегляд файлу

Урок-телепередача «Казки маленькі, а розуму в них багато».

В.Сухомлинський «Соловей і жук».

Мета: вчити дітей виразності читання, інтонаційно правильно передавати свої думки; розвивати діалогічне та монологічне мовлення; виховувати любов до природи.

Навчально-методичне забезпечення уроку:  макет телевізора; плакат із записом

Програми телебачення на урок; заставка-плакат «В гостях у Бабусі-Загадусі»; малюнки жука та солов’я ; портрет В.О.Сухомлинського; заставка-плакат про В.Сухомлинського;

«уявний мікрофон».

Хід уроку

І.Організаційний момент.

Вч. Знову день почався, діти! Всі зібрались на урок.

      Тож пора нам поспішати – вже сигнал подав дзвінок.

ІІ. Зачитування загадки

      Що за диво-дивина у нас вдома розмовля?

       Дивимось по ньому казки, гарні мультики,

      Ще й розкаже про погоду, спорт та бізнес чи негоду.(Телевізор)

__Сьогодні до нашого класу теж завітав цей незвичайний телевізор. Він допоможе нам здобути нові знання.

ІІІ. Оголошення теми та мети уроку

 Давайте прочитаємо програму телепередач на сьогоднішній урок.

Запис на плакаті

  1.      Мовна розминка.
  2.      Привітання ведучими своїх глядачів.
  3.      « В гостях у Бабусі-Загадусі».
  4.      «Інформація для вас». Зустріч із письменником Василем Сухомлинським.
  5.      Казочка «Соловей і Жук».
  6.      Студія «Сміхопанорама».

ІV.Робота над новим матеріалом

1.Мовна розминка.

-- Люди, які працюють на телебаченні у різних студіях, повинні вміти гарно розмовляти. Зараз ми проведемо мовну розминку.

1) Чистомовка.

                     Ба-ба-ба – старезна верба.

                     Бо-бо-бо – безхмарне небо.

                     Би-би-би – зелені горби.

                      Лі-лі-лі – відлетіли журавлі.

                     Ли-ли-ли – дні холодні прийшли.

                     Ло-ло-ло – вже все снігом замело.

                      Ни-ни-ни – хочем дуже ми весни.

2)Скоромовка.

                     Ой, був собі коточок,

                      Украв собі клубочок

                       Та й сховався в куточок.

2.Привітання ведучих зі своїми глядачами ( з екрана телевізора).

Робота в групах

Клас об’єднується у три групи (за рядами).Кожна група отримує деформований текст. Із його речень складає привітання телеглядачам, обирає своїх ведучих.

Деформований текст

І група                Доброго – вчора, сьогодні, щодня

                            Хай не псується годинник на вежі

                             Доброго ранку! Доброго дня!

                            Хай буде все на землі як належить.

ІІ група            Всіх вас сьогодні я щиро вітаю

                         Дощик – як дощик, діти – як діти.

                         Кожному дому щастя бажаю

                         Сонце – як сонце, літо – як літо.

 

ІІІ група            Кожна людинка, тваринка, звірок –

                          Хай веселиться вся їхня рідня,

                          Хай завітає до нас на урок,

                          Хай усміхаються діти щодня

 

Текст привітання

 

І група               Доброго ранку! Доброго дня!

                          Доброго вчора, сьогодні, щодня…

                          Хай не псується годинник на вежі,

                          Хай буде все на землі як належить!

 

ІІ група              Сонце – як сонце, літо – як літо,

                           Дощик – як дощик, діти – як діти.

                           Кожному дому щастя бажаю,

                           Всіх вас сьогодні я щиро вітаю.

 

ІІІ група             Хай усміхаються діти щодня,

                            Хай веселиться вся їхня рідня,

                            Хай завітає до нас на урок

                            Кожна людинка, тваринка, звірок.

Визначення кращих ведучих. Оцінювання їхніх привітань із урахуванням міміки, інтонації, виразності, правильності читання.

3.Передача « В гостях у Бабусі-Загадусі».

Вивішується заставка з написом : « В гостях у Бабусі-Загадусі».

--Діти, дома ви готували загадки про пташок та комах. Зараз ви загадаєте їх з екрана цього телевізора. (Діти загадують загадки).

-- А тепер відгадайте мої загадки.

                            Страшний та рогатий, чорний та крилатий.

                             По дорозі гук. Хто ж то лізе?..(Жук).

Учитель вивішує малюнок жука.

                                Тьох, тьох, тьох, тіву-тів! Лине радісно з гаїв.

                                То співаночка чия? Ну звичайно ж, …(солов’я).

Учитель вивішує малюнок солов’я.

4.Розповідь учителя.

-- Діти, як багато наша матінка Земля має мешканців! Давайте згадаємо, хто ж живе на Землі ?

«Мозковий штурм»

Усі думки дітей записуються на дошці, потім відбираються правильні.

--І всім на ній знаходиться місце, і всіх Земля обігріває, годує, пестить. І ніколи не можна вбивати і знищувати тих, хто менший за вас, або чимось вам не сподобався.

5.Робота в інформаційній студії.

Вивішується заставка на екран телевізора : «Зустріч із письменником Василем Сухомлинським».

-- Сьогодні ми з вами будемо читати останню казочку із розділу «Казки українських письменників», а написав цю казку Василь Сухомлинський.( На екрані телевізора з’являється портрет Василя Сухомлинського.)  

Дидактична гра «Проектанти»

Про письменника з екрана телевізора розповідають учні, які приготували вдома повідомлення.

1-й  учень.  Народився Василь Олександрович Сухомлинський у селі Василівка

на Кіровоградщині в незаможній сім’ї у 1918році.

2-й  учень.  Крім  нього, у сім’ї було ще троє дітей – Іван, Сергій, Меланія. Батьки дітей дуже любили, не карали їх, не сварили, багато їм читали. І тому всі діти стали вчителями.

3-й  учень.  У віці 17 років  Василь Олександрович Сухомлинський почав працювати в школі і залишився в ній назавжди. Під час війни воював, був поранений. У школі він пропрацював понад 35 років.

4-й учень. Для дітей він написав 1500 художніх маленьких казок, оповідань, легенд, новел.

6. Танцювальна студія.

Фізкультхвилинка

                              Козачок

Сплески два і два притопи, на носок, на каблучок,

Руку вліво, руку вправо, -- ми танцюєм козачок.

Раз – присядем, два – присядем, настрій гарний – покружляли,

Повертілись, і тихенько всі усілись.

7.Читацька студія.

-- Зараз ви самостійно прочитаєте казку Василя Сухомлинського « Соловей і Жук» і скажете чи погоджуєтесь з відповіддю дівчинки і чому.

(Діти читають казку самостійно. Дають відповіді на запитання за допомогою мікрофона. «Мікрофон» передається з рук в руки. Діти відповідають, пояснюють

свої міркування.)

Читання казки сильними учнями. Аналіз дітьми їхнього читання.(Що сподобалось? А що--  ні?).

Читання « ланцюжком».(Діти читають по одному реченню.)Вправляння у виразному читанні.

-- Яка тема казки? Головна думка?

V. Робота над казками

Передача «Сміхопанорама»

З’являється заставка на екрані телевізора : «Сміхопанорама».

Робота в парах

Зараз кожна пара створить свою смішну казочку – таку собі суміш із тих казок, що ви знаєте. А щоб вам було зрозуміло, як саме це робити, я розкажу свою казку.

Жила собі була Курочка-Ряба у хатинці на курячих ніжках. Вийшла вона погуляти і зустріла трьох поросят – Ніф-Ніфа, Нуф-Нуфа, Наф-Нафа.Вони йшли в гості до Лисички, бо вона готувала їм смачний обід…

Діти створюють і зачитують свої імпровізації. Учитель оцінює їх.

VI.Підсумок уроку

-- Чим сподобався вам наш телеурок?

Передача закінчилась. Мабуть, друзі, ви стомились.

А тепер—відпочивати, та казки не забувати.

VII.Домашнє завдання

Виразно читати, розповідати казку В.Сухомлинського «Соловей і Жук».

Знати відповіді на питання, що вміщені після тексту казки.

 

 

 

 

doc
Додав(-ла)
Чесак Надія
Пов’язані теми
Українська мова, 2 клас, Розробки уроків
НУШ
Інкл
Додано
21 січня
Переглядів
154
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку