Урок. Тема: Числівник. Оповідання. Автор. «Як ми бюджет формували» (частина 1)

Про матеріал
Мета: ознайомити учнів із бібліографічними відомостями і твором Сашка Дерманського; удосконалювати навички виразного читання; формувати вміння створювати власні висловлювання за змістом прочитаного, давати характеристику дійових осіб, розвивати творчу уяву, спостережливість; збагачувати лексичний запас школярів; виховувати увагу до звучания слова;
Перегляд файлу

План – конспект уроку з української мови для 3 класу НУШ

Тема:  Числівник. Оповідання. Автор. «Як ми бюджет формували» (частина 1)  за С. Дерманським

Мета: ознайомити учнів із бібліографічними відомостями і твором Сашка Дерманського; удосконалювати навички виразного читання; формувати вміння створювати власні висловлювання за змістом прочитаного, давати характеристику дійових осіб розвивати творчу уяву, спостережливість; збагачувати лексичний запас школярів; виховувати увагу до звучания слова;

Обладнання: мультимедійний комплект, конструктор LEGO.

 За підручником: Українська мова та читання: підручник для 3 класу  закл. загал. середн. освіти (у 2-х част.) : Ч. 2 / Інна Большакова, Марина Пристінська. –  Харків: В-во “Ранок”, 2020.     

 

                                                                   Хід уроку

І. ОК (організація класу)

Пролунав шкільний дзвінок,

 Всіх покликав на урок.

Тож мерщій, часу не гайте,

У рядочок всі ставайте.

ІІ.МНД (мотивація навчальної діяльності)

  1. Каліграфічна хвилинка

Відкрили зошити, записали

                                                       лютого

                                                  Класна робота

Од ин над ця ть Одинадцять

У команді одинадцять футболістів.

ІІІ. АОЗ (актуалізація опорних знань)

1.Робота над лічилками. Знайомимося із лічилками. Читання дітьми.

Раз, два -
дерева
три, чотири -
вийшли звірі,
п'ять, шість -
падолист,
сім, вісім -
птахи в лісі,
дев'ять, десять-
це сунички
підвели червоні личка.

Раз, два, три, чотири -
Вийшли звірі,
П'ять, шість - пада лист,
Сім, вісім - птахи в лісі,
Дев'ять, десять - полуниці:
Хто знайде - тому й жмуритися.

-Назвіть, будь ласка, числівники.

2.Вибірковий диктант. Послухайте цікаву інформацію. Ваше завдання, виписати числівники.

Підраховано, що за п’ятдесят днів людина з’їдає стільки їжі, скільки важить сама. За життя людина з’їдає п’ятнадцять тонн хліба. У нашій країні людина фізичної праці з’їдає шістсот грамів хліба на добу. Для службовців, учнів денна норма – чотириста грамів.

-                     Які ж ви почули і помітили числівники у тексті? Так. Вірно. Виписуємо.

П’ятдесят,  п’ятнадцять,  шістсот,  чотириста. Молодці. Отже, ми згадали і назвали числівники.

3.Вправа « Мікрофон»

 - Один, два, продовжуй…..

-Це слова, які позначають …(кількість предметів) Відповідають на питання …(скільки?)

-Це …(числівники)

4. Фізкультхвилинка

ІV.ВНМ (вивчення нового матеріалу). Повідомлення теми і мети уроку.

  1. Вправа «Асоціативний кущ»  до слова                             Б Ю Д  Ж  Е Т

(дохід, гаманець, копілка, грошова сумка, заробітна плата …)

  1. Знайомство з автором Сашком Дерманським.

 Дитячий поет, прозаїк та казкар. Народився 28 листопада 1976 року в селі Гайворон Володарського району на Київщині. Навчався у Володарській середній школі № 1. За освітою – учитель української та зарубіжної мови та літератури, 1999 року закінчив Київський національний педагогічний університет ім. М. Драгоманова. Викладає за фахом у Київському технікумі електронних приладів. Одружений, виховує двох доньок.

      Літературний редактор дитячого журналу « Стежка». Сашко Дерманський – автор популярних пригодницьких повістей і казок для дітей, зокрема, дилогії "Чудове Чудовисько", "Царство Яблукарство", "Володар макуци, або Пригоди вужа Ониська", "Король буків, або Таємниця Смарагдової книги", "Казки Дракона Омелька" та інших. Видав 14 книжок, 1 аудіокнигу та 2 інтерактивні-книжки для дітей. Переконаний, що "любов до книжки слід прищеплювати з перших місяців життя. Це завдання батьків, вони мусять читати дитині, читати з нею, читати самим, щоб показувати приклад".

  1. Робота над текстом. Визначаємо тему і головну думку.

 Вправа « Передбачення» за заголовком

-Про що буде йти мова в оповіданні. Чому так думаєте?

Проблемне питання Чи є у тебе свій бюджет?

  1. Фізкультхвилинка
  2.  Текст. Тема і головна думка. Проблема. Характеристика персонажів. Читаємо в особах. Театралізуємо.

-Читанння твору самостійно (напівголосно)

-Для друга

-Назагал (вголос)

6.Домашнє завдання.с. підр. 31 Вправа 3

V. ЗВ (закріплення вивченого). Прийом « Незакінчене речення»

Я дізнався/дізналась….

Мені сподобалось…..

Я зрозумів …

VІ. Підсумок.

 Діти, оберіть відповідну цеглинку. Чи всі завдання були під силу. Зелена- все чудово, жовта – були трішки труднощі, червона – було важко.

Рефлексія. Бажаю чудового настрою.

 

docx
Додав(-ла)
Хоменко Надія
Пов’язані теми
Українська мова, Розробки уроків
НУШ
Додано
11 березня
Переглядів
47
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку