Розробила вч. Образотворчого мистецтва Анікіна Тетяна Олександрівна.
Тема: Малювання пейзажної композиції «Мій рідний край».
Мета:
Обладнання: зразок послідовного малювання , презентація.
Тип: комбінований урок.
Хід уроку
I. Організаційний момент
1.Привітання у віршованій формі
Пролунав дзвінок ,
Вже почався наш урок.
Будем добре працювати,
Гарні роботи виробляти.
2. Позитивний настрій на роботу
- Перед тим як ми почнемо урок , я би дуже хотіла дізнатися який у вас настрій. У вас на столах є смайлики оберіть смайлик який відповідає вашому настрою та підніміть його у гору .
ІІ. Актуалізація опорних знань
-Що таке живопис?( в живопис входять натюрморт , портрет, пейзажі...)
(показ репродукцій )
-Який це жанр мистецтва ?
(показ натюрморту )
(показ портрету )
(показ пейзажу)
ІІІ. Мотивація навчальної діяльності
- Бувають пейзажі таких місцевостей як — гірський, міський, сільський.
(показ гірського пейзажу)
(показ міського пейзажу)
(показ українського пейзажу)
ІV. Повідомлення теми уроку
-Сьогодні ми будемо малювати пейзаж рідного краю.
- Що може входити в пейзаж ?
( показ репродукції з полями , виноградниками , річками , озера)
- Що ви бачите на картині ?
- А на цій картині що зображено ?
- Які кольори використовуються на цих картинах ?
(показ репродукцій з спокійними тонами фарб(річка) та більш контрастними кольорами
( соняшники))
1. Асоціативне дерево
- Діти для кожного з нас Наш рідний край може означати різне , тому зараз я пропоную вам цікаве завдання у вас на партах є стікери , вам на них потрібно продовжити речення — Рідний край — це ...
-Після того як ви напишете ви можете прочитати його і приклеїти до нашого асоціативного дерева.
V. Пояснення нового матеріалу
1. Розгляд за малюнком в альбомі та на дошці зразок вчителя
-Що зображено на картині ? Яка пора року ? ( Кінець літа)
-Що є центром у картини ?( хата)
-Що зображено на першому плані ?( соняшники , доріжка , трава )
-Що зображено на другому плані ?( хата , дерева , річка)
- Лінія горизонту знаходиться вище середини аркуша. Має паралельну зламану лінію і з лівої сторони горизонту промальована в сторону «спускається» до берега річки.
Задній план у нас річка і ліс.
- Який характер картини ?( спокійний)
- Якими кольорами промальована картина? ( теплими- жовтими , зеленими ... )
2. Пояснення за технічною картою
- Зараз я вам поясню композиційне розміщення малюнка
1) аркуш паперу в довільному положенні.
2) малюємо лінію горизонту вище середини листочка пряма, і лінію зламу від середини в низ в протилежну сторону.
3) промальовуємо сюжет картини, на бугорку малюємо будиночок
- З яких геометричних фігур складається хатинка? ( квадрат , прямокутник , домівка криши складається з трикутної форми і прямокутної форми , але прямокутна форма складається з неправильного чотирикутника і димар прямокутної форми)
- Якої форми вікна? ( квадратної )
- Вікна з дверима промальовуються на одному рівні , двері прямокутної форми розміщені вертикально.
- На першому плані ми промальовуємо соняшники , цвіт соняшника має круглу форму , який тримається на стеблі , це вертикальний відрізочок, промальовується двома хвилястими лініями від хатинки - доріжка.Біля будинку вузька , до кінця аркуша — широка. Малюємо з правої і з лівої сторони будинка дерева ,стовбур і крону.
- Задній план річка і ліс , ліс промальовується не рівною хвилястою лінією .
3. Послідовність зафарбовування :
- Починаємо зафарбовувати з заднього плану картини , спочатку небо , потім ліс , і річку.
- Домальовуємо домівку і передній план.
- Хто може мені повторити послідовність виконання малюнку ?
Фізхвилинка
- Після того як ви намалюєте, вам треба придумати розповідь до вашої картини.
VI. Практична робота.
- Давайте пригадаємо правила роботи з фарбами .
При роботі з фарбами слід уникати:
- Протягом заняття необхідно стежити за чистотою рук і робочого столу.
Діти працюють під музичний супровід. Учитель здійснює індивідуальний підхід.
VII. Підсумок уроку
1.Презентація робіт дітей
- Діти погляньте на ці роботи ?
- Яка робота акуратніша ?
- Яка вам сподобалась найбільше ? Чому?
2.Узагальнений підсумок
- Що ми малювали сьогодні ?
- Що вам сподобалось на уроці?
- Що було важко ?
3. Рефлексія
- Діти на початку уроку ми визначали настрій який був у вас присутній. У вас на партах є смайлики підійміть смайлик який відповідає вашому настрою .