Урок Тема "Поділ слів на склади"

Про матеріал
Конспект уроку з читання за темою "Поділ слів на склади" націлений на формування поняття про склад слова, навички правильно ділити слова на склади.
Перегляд файлу

Читання.  Тема  Поділ слів на склади.

Очікувані результати: учні формують поняття про склад слова, формують навичку правильно ділити слова на склади; сприймають усну інформацію, аналізують почуту інформацію та оцінюють її, навчаються працювати з підручником та медіа продукцією; навчаються працювати в малих групах, в парах.

Мета:

формування предметних компетентностей:

сформувати в учнів уявлення про склад слова; формувати вміння ділити слова на склади, позначати поділ слів на склади графічно; активізувати словниковий запас; розвивати вміння складати речення і розповіді за малюнком, серією малюнків; розширити й уточнити знання дітей про тварин; виховувати дбайливе ставлення до них;

формування ключових компетентностей:

уміння вчитися: приймати мету, яку ставить вчитель; створити умови, що сприяють появі інтересу до навчальної книги — Букваря, бажання вчитися;  контролювати й оцінювати свої результати; розвивати вміння розповідати за малюнком, сприймати на слух невеликий текст, відповідати на запитання за його змістом; розвивати спостережливість, уміння порівнювати, аналізувати; виховувати інтерес до читання, дбайливе ставлення до природи, працелюбність; розвивати критичне мислення, уміння висловлювати свою думку; самоорганізовуватися до навчальної діяльності, виконувати завдання за зразком, співпрацювати в парі, виконувати розумові операції й практичні дії;

комунікативної: розвивати мовленнєві вміння (говорити чітко, повільно, виразно, витримувати паузи);

соціальної: розвивати здатність продуктивно співпрацювати з однокласниками в парі, групі; виховувати толерантність, повагу до однокласників та членів родини;

здоров’язберігаючої: формувати основи культури здоров’я під час читання, роботи з цифровими пристроями;

інформаційної: удосконалювати вміння добувати й опрацьовувати інформацію з підручника.

 

Обладнання та наочність: Буквар  Вашуленко М.С.,  презентація, , конструктор LEGO.

 

Хід уроку

І. Вступна частина. Організаційно-мотиваційний етап

  • Організаційний етап

Сядьте, діти, всі гарненько,

Руки покладіть рівненько,

Голову вище підніміть,

Свої плечі розведіть.

Усі, дітки, посміхніться,

Веселіше подивіться.

Сьогодні Мудра Сова  зробить вас наймудрішими учнями нашої школи.

  • Мотивація навчальної діяльності

Слайд 3. Емоційне налаштування «Екран настрою».

— Подивіться на смайликів та оберіть того, який найбільше передає зараз ваш настрій. Намалюйте свого смайлика в щоденнику вражень.

ІІ. Основна частина.

1.Повторення вивченого матеріалу.

1)Гра «Продовжте  речення»

-Мудра Сова  хоче переконатися ,чи добре ви  навчилися складати речення з використанням службових слів.

Я буду називати початок речення, а ви доповнювати їх.

Зайчик стрибає... у лісі.

Котик сидить... на вікні.

Півник співає.... біля тину.

2). Графічний диктант.

   Я буду читати речення, а ви на партах складатимете їхні моделі з цеглинок.

Котик Мурчик спить на подушці.

У саду літають горобці.

        Чапля ходить по болоті.

2 Мотивація навчальної діяльності

— Уявіть себе на футбольному полі, де грають ведмедики. Ви вболіваєте за одну команду. Що ви будете викрикувати? (Ди-на-мо! Чем-пі-он!)

— Якщо ви заблукали у лісі та хочете знайти друзів? (А-у! Ва-лю! Ю-лє! А-у!)

— Які слова викрикує людина, яка просить про допомогу? (До-по-мо-жіть! На до-по-мо-гу!)

— Кожне слово ви вимовляли по частинах.

Гімнастика для очей.

3.Повідомлення теми і мети уроку

Сьогодні  найуважніші дітки 1 класу пізнають таємниць української мови,

навчаться ділити слова на склади , дізнаються про кількість складів у слові.

 

IІІ. Вивчення нового матеріалу

 Складові моделі слів.

— Кожне слово можна вимовити злито, а можна по частинах: метелик — ме-те-лик, жучок — жу-чок, павучок — па-ву-чок. Такі частинки називають складами. Повторіть нове поняття.

— Слова можна ділити на склади.

— Ви вже вмієте записувати модель речення. Складову будову слова теж можна зобразити графічно. Кожне слово позначатимемо прямокутником. У ньому буде стільки віконечок, скільки у слові складів. Подивіться на складові моделі слів і порахуйте скільки складів вони позначають.

. Гра «Хто де мешкатиме?».

-Мудра Сова просить  вас бути уважними та кмітливими .Правильно поселити мешканців у будиночки і не переплутати У цих будиночках будуть «мешкати» слова-назви предметів: у першому — ті, у назвах яких є один склад, у другому — із двоскладовою назвою, у третьому — із трискладовою.

— Розгляньте уважно зображення.

— Кого або що ви впізнали? (Сом, квітка, хом’як, собака, м’яч, кит.)

— Де ви їх бачили?

— Діти, назвіть слова по складах.

— Визначте, у якому будиночку вони будуть жити.

Робота за підручником.

Мудра Сова дуже полюбляє  наш Букварик. Назвіть тварин ,яких ви бачите на малюнку.

— Вимовте перше слово. (Кіт.)

— Скільки складів воно має? (Один.)

— Вимовте друге. (Миша.)

— Полічіть склади. (Два.)

— Промовте останнє. (Лисиця.)

— Скільки складів? (Три.)

. Розгляньте уважно птахів. Назвіть їх. (Дятел, півень, горобець, сова)

— Поділіть слова на склади.

— Назва якого птаха має три склади? (Го-ро-бець.).

Розгляньте уважно тварин. Назвіть їх. (Вовк, корова, коза).

— У назві якої тварини найменша кількість складів? (Вовк.)

— Вовк може бути голодним 14 днів (два тижні).

— Хто зображений на малюнку? (Комар, метелик, жук, бджола.)

— Яким одним словом можна назвати цих живих істот? (Комахи.)

— Поділіть назви всіх комах на склади.

— У назві якої комахи найбільша кількість складів? (Метелик.)

. Фізкультхвилинка.

— Зараз трохи відпочинемо.

Забавлялись зайченята, (встають, руки піднімають вгору)
Виглядаючи маму і тата. (руки на поясі, повертаються праворуч-ліворуч)
Ось так лапку до лапки. (плескають в долоні)
Ось так шапку до шапки. (руки піднімають до голови)
Ось так — вусом потрусили.(хитають головою)
Так — так — так! (стрибають на місці).

ІV. Усвідомлення набутих знань й формування вмінь та навичок

 Робота з віршем.

— Послухайте вірш. Назвіть тварин, згаданих у ньому. (Лисиця, ведмідь, лев, кінь, поні, жираф, шакал, єхидна, гієна, слон, тигр, гепард, пума, крокодил, пелікан, бегемот, козлик)

— Де можна побачити цих тварин?

 Вправа «Входження у малюнок».

— Куди прийшли діти? (У зоопарк.)

— Кого вони там побачили? (Жирафу, кенгуру, орла, антилопу, лама, кролик)

— Чи добре звірям живеться у зоопарку?

— Розкажіть, як ви там провели час. Що цікавого дізналися?

. Поділи слова на склади.

— Подивіться на малюнки. Кого ви там бачите? Поділіть запропоновані слова на склади.

Пропоную подивитись відео про цікаві факти про тваринhttps://www.youtube.com/watch?v=S8aObsZnxco

V. Підсумок та рефлексія уроку. Оберіть відповідну цеглинку LEGO. Створимо пірамідку нашого настрою.

Вправа «Вірю — не вірю». Я буду говорити твердження, а ви відповідати. Якщо вірите, то плескаєте в долоні, якщо ж не вірите – спокійно сидите.

   Слово бобер має три склади. (ні)

   Слово єнот — один склад. (ні)

   Слово сорока — три склади. (так)

   Слово мурахи — шість складів. (ні)

   Слово цуцик — два склади. (так)

Слово бджілка — два склади. (так)

.  Вправа «Інтерв’ю»

— Яку таємницю української мови ви дізналися? (Слова діляться на склади.)

— Як визначити, скільки складів у слові? (Вимовити слово протяжно, по складах.)

Саморефлексія.

Покажіть цеглинками колір,  що відображає ваш настрій.

 

docx
Додав(-ла)
Толстих Олена
Додано
20 березня
Переглядів
167
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку