Спеціалізована загальноосвітня школа №329 «Логос»
РОЗРОБКА УРОКУ НАВЧАННЯ ГРАМОТИ
в 1-му класі з використанням дошки Miro
під час дистанційного навчання
Тема: Звуки [д], [д']. Позначення їх буквою Д, д (де).
Вчитель:
Денисенко Н.В.
Київ 2024
Тема: Звуки [д], [д']. Позначення їх буквою Д, д (де).
Мета: вчити учнів розпізнавати звуки, розвивати в учнів уміння сприймати на слух текст; виокремлювати в ньому слова зі звуками [д], [д’]; ознайомити із друкованою буквою Д, д; розширювати і збагачувати словниковий запас учнів; розвивати фонематичний слух, мислення, зв’язне мовлення; виховувати повагу до людей та доброзичливість.
Обладнання: технічне забезпечення (ноутбук), з посібників: «Буквар» автор М.Д. Захарійчук. По можливості батьки роздруковують додатковий матеріал для уроку. Посилання на дошку Мiro з навчальними матеріалами: https://miro.com/app/board/uXjVN0FnuAI=/?moveToWidget=3458764577849632224&cot=14
Тип уроку: вивчення нового матеріалу.
Хід уроку
І. Організаційний момент.
- Діти, давайте сьогоднішню зустріч розпочнемо з побажань.
- Доброго ранку, Катерино, я бажаю тобі гарного дня!
- Вітаю тебе, Андрію, я дуже рада тебе бачити!
Така розминка формує культуру мовлення, привчає використовувати етикетні формули.
ІІ. Мотивація навчальної діяльності.
- Давайте відгадаємо загадку.
В ньому живе моя рідня,
Мені без нього не жити ні дня.
У нього прагну завжди і усюди,
До нього дорогу я не забуду! (дім)
- Хто знає, що таке дім? (Будівля, призначена для житла або для розміщення різних установ; про сім'ю або людей, що живуть в одному приміщенні).
- Послухайте уважно казку, щоб потім дати відповіді на запитання.
а) https://miro.com/app/board/uXjVN0FnuAI=/?moveToWidget=3458764577849911462&cot=14
б) https://miro.com/app/board/uXjVN0FnuAI=/?moveToWidget=3458764577849911864&cot=14
- На чиї іменини запросив усіх учнів Азбукварик?
- Де живе буква «Д»?
- Приготуймося до свята. Іменинниці буде приємно, якщо ви пригадаєте слова з буквою «Д» з казки і скажете, де ми чуємо цей звук ( на початку, у середині чи наприкінці слова).
Дім, діти, двері, димар, дерева, дев'ять, дворі.
Учні кілька разів повторюють звуки за вчителем. Робимо висновок, що
[д] – приголосний, твердий;
[д'] – приголосний, м’який.
Самостійний добір учнями слів зі звуками [д], [д']. Позиція звуків у словах.
ІІІ. Позначення звуків [д], [д'] буквою «де»
- Давайте складемо нашу букву з фрагментів. (фрагменти букви підготовлені заздалегідь)
в) https://miro.com/app/board/uXjVN0FnuAI=/?moveToWidget=3458764582959252904&cot=14
г)https://miro.com/app/board/uXjVN0FnuAI=/?moveToWidget=3458764577852290067&cot=14
2. Хвилинка фантазії
- На що подібна буква Д?
ґ) https://miro.com/app/board/uXjVN0FnuAI=/?moveToWidget=3458764577852514771&cot=14
Відео із сайту Milashka Mon, посилання на дане відео https://www.youtube.com/watch?v=2QrDBWw1kh4
ІV. Робота з букварем ( с.90-91)
1. Звуковий аналіз слів.
2. Читання складів у вигляді „променевої” таблиці.
3. Робота над текстом за Б.Бірюковим.
4. Бесіда за сюжетним малюнком
д) https://miro.com/app/board/uXjVN0FnuAI=/?moveToWidget=3458764577851521086&cot=14
е) https://miro.com/app/board/uXjVN0FnuAI=/?moveToWidget=3458764577851558052&cot=14
- Слова ввічливості вживають під час привітання, прощання, знайомства, для вибачення, висловлення подяки або поздоровлення, запрошення, для похвали, прохання.
Вітання — «привіт», «добрий день», «добридень», «доброго ранку», «добрий вечір», «здоров», «здоровенькі були», «світлої днини», «доброго вечора», «доброго дня», «мої вітання», «вітаю вас».
Прощання — «передаю вітання», «будьте здорові», «на все добре», «прощавай», «до побачення», «до зустрічі», «бувай», «на добраніч», «бувайте здорові», «на все добре», «до наступної зустрічі».
Вибачення — «вибач мені», «пробачте мені», «вибач за», «спасибі», «вибачайте», «вибачай, серденько», «я не хотів», «не знав», «не подумав», «перепрошую», «даруйте», «прошу вибачити».
Прохання — «будь ласка», «дуже просимо», «дозвольте допомогти», «уклінно прошу», «з Вашого дозволу», «дозвольте».
Вдячності — «дякую», «спасибі», «з вдячністю», «велике спасибі», «дуже дякуємо», «вдячні вам», «смачного», «уклінно дякую», «щиро дякую», «дуже вдячний»
V. Фізхвилинка
Матеріал із сайту «Корисне для батьків» https://www.youtube.com/watch?v=RCxvOEvXM6c
VІІ. Вправи на розвиток швидкості читання
є)https://miro.com/app/board/uXjVN0FnuAI=/?moveToWidget=3458764580144100087&cot=14
VІІІ. Підсумок уроку
ж) https://miro.com/app/board/uXjVN0FnuAI=/?moveToWidget=3458764577852290840&cot=14
- І останнє завдання, треба знайти всі букви «Д» і розмалювати їх у будь який колір.
- Молодці, дітки! Ви дуже добре постаралися на уроці.
- Яку букву ми з вами вивчали?
- А які звуки вона позначає?
- Що цікавого про букву «Д» ви розкажете дітям, яких не було на уроці?
Рефлексія.
Учні використовують олівчики.
Зелений – на уроці дуже сподобалось; ви запам’ятали букву та звуки, які вона позначає.
Жовтий – на уроці сподобалось; але потрібно дещо повторити.
Червоний – на уроці мені не сподобалось.