Тема: Узагальнення знань з теми «Стебло –осьова частина пагона. Будова і функції стебла» . Проект «Стебло для людей мистецтва»
Мета: 1) закріпити знання учнів з теми «Стебло –осьова частина пагона. Будова і функції стебла», сприяти поглибленню знань учнів з цієї теми;
2) розвивати вміння встановлювати причинно-наслідкові зв’язки, міжпредметні зв’язки з
фізикою, географією, біологією; вміння аналізувати, робити висновки, самостійно здобувати знання; виховувати
культуру спілкування у групах, розвивати знання про безпеку життєдіяльності, прививати любов та повагу до рідного
краю. продовжити формування просторового уявлення, логічного мислення, сприяти розвитку пізнавального інтересу учнів ,творчих здібностей, пам’яті, уваги; критично аналізувати відповіді своїх однокласників;
3) продовжити формування соціальної компетентності учнів через організацію роботи в малих групах, умінь застосовувати знання в зміненій ситуації та здібностей до пошуку і засвоєння нових знань;
4) прищеплювати інтерес учнів до екологічних проблем та любові до рідного Запоріжжя.
Тип уроку: урок узагальнення та систематизації знань.
Форми навчання: індивідуальна, фронтальна, групова.
Обладнання: комп’ютер, мультимедійний проектор, роздавальний матеріал.
Тип уроку: Узагальнення знань.
Очікувані результати:
● учень розуміє та уміє пояснити поняття «джерела електричного струму» та принцип роботи джерел струму; роль джерел струму;
● висловлює та аргументує власну думку, поважаючи позицію інших і дослухаючись до спільних рішень;
● зіставляє почуте з власним досвідом, висуває власні гіпотези; ● об’єднується з іншими дітьми у групи для спільної діяльності;
● використовує різні стратегії розв’язування проблемної ситуації;
● під час виконання практичної роботи порівнює здобутий результат із припущенням;
● презентує результати своєї діяльності;
● розпізнає та описує свої емоції, почуття, переживання.
Хід уроку
І. Організаційний етап
Привітання. Перевірка присутніх
ІІ. Актуалізація опорних знань. Мотивація
1. Поміркуйте, та напишіть, що таке стебло для рослини?
2. Я хочу сказати, що Запоріжжя доволі зелене місто. Хочу провести опитування і взнати, де в Запоріжжі найбільше висаджено дерев.
https://www.tricider.com/admin/2jstBMtcbKd/19xPwBN3ZkX
3. Міжпредметні зв’язки . Розв’яжіть задачу.
4. Береза живе 250 років, сосна у 2,4 рази довше, а липа у 1,2 менше, ніж сосна. Скільки років живе сосна , липа ?
ІІІ. Вивчення нового матеріалу.
1. Проблемне питання . «Як мистецтво пов’язане з темою «Стебло -_осьова частина пагона»
Перевірка знань про стебло. Крутать колесо та давайте відповіді .
https://wheelofnames.com/uk/zxp-wd6
2. Ми вивчили тему про будову стебла. Пригадайте професії, які пов’язані з обробкою деревини. Дерево широко використовується і в мистецтві. Назвіть ці професії.
3. Клас ділиться на 5 груп і записує, які знання з теми «Стебло –осьова частина пагона» знадобляться для данної професії .
Виконується вправа . Дошка для стікерів. Запишіть, які знання про стовбур потрібні для поданих професій
4. Пояснення вчителя.
5. Тверду деревину бука, горіха і дуба — для виготовлення меблів, м’яку липи — для вирізання посуду. Тверда деревина, що просочена смолами та дубильними речовинами, має вишуканий темний колір, вона стійка до гниття — особливо цінна при виготовленні витворів мистецтва.
6. З яких порід дерев виробляють музичні інструменти https://musician.ua/z-chogo-robliat-muzichni-instrumenti4
Кожне дерево має колір, тому і для столяра, і для різьбяра по дереву потрібні знання про колір і твердість дерева.
Висновок . Складіть схему «Що ми закріпили на уроці»
Робота зі схемою https://www.mindmeister.com/1936500802?t=Op59VIz7Sd
ІV . Закріплення вивченого матеріалу.
А ще дерева можуть нас навчити мистецтву полюбити самого себе та розуміти інших людей, які трохи на нас не схожих. Зараз увага на екран.
https://drive.google.com/file/d/1O87ZGT2EhJEiKSqg0b5J3ikfPq6jPDwM/view?usp=sharing
V. Висновки з уроку (2 хв.).
Домашнє завдання: Знайти кожній групі цікаве про свою професію та зробити презентацію з 5-6 слайдів.