Тема уроку: Визначаємо основу слова. Написання розповіді про свою мрію за поданими запитаннями
Мета:
уміння вчитися: розвивати вміння організовувати своє робоче місце, планувати власні дії, оцінювати свою роботу; розвивати пізнавальний інтерес;
комунікативної: розвивати вміння створювати усні повідомлення; долучатись до діалогу та підтримувати його на тему із життєвих ситуацій; дотримуватись етичних норм спілкування;
соціальної: розвивати вміння продуктивно працювати, виявляти ініціативу, докладати власних зусиль для досягнення спільного результату;
інформаційної: розширити знання учнів про міста України.
Обладнання: мультимедійне обладнання (проектор, ноутбук, презентація №34), підручник, світлина Леоніда Каденюка, цеглинки Лего, предметні малюнки, підставки для карток, набір кольорових карток, планшети, маркери, ілюстрації, картки.
Тип уроку: урок формування компетентностей
Освітні галузі: мовно-літературна
Міжпредметні зв'язки: я досліджую світ, математика.
Хід уроку
І. Вступна частина
1. Перевірка домашнього завдання (Підручник с. 47, впр. 7)
Слайд 2.
— Чи виникли проблеми під час виконання завдання?
— Які закінчення у виділених словах?
— Поясніть значення слова ратуша.
Ратуша – назва органу самрврядування; ратуша – споруда, будинок. .
— Як архітектурна особливість таких будинків? (БУДИНОК З ВЕЖЕЮ.)
Опівдні – середина дня, кои сонце в зеніті, в ополудні (О 12 ГОД ДНЯ.)
2. Словникова робота
Гра «Збери словечко»
ця ву ли ван ди ля не ді по ка мил
(Вулиця, диван, неділя, помилка)
3. Гра «За питаннями»
— Змініть слова за питаннями, позначте закінчення.
Підводний Курочка
який? хто?
якого? кого?
якому? кому?
яким? ким?
— Що при цьому змінюється у слові?
4. Каліграфічна хвилинка
Слайд 3
5. Побудуємо звукову модель слова мрія.
Мрія [мр’ій’а], позначаємо закінчення [а].
6. Гімнастика для очей https://www.youtube.com/watch?v=8G87kg9s1HM
Слайд 4.
II. Основна частина
Слайд 5.
— Сьогодні на уроці ми продовжимо досліджувати слово, виділяючи в ньому закінчення. Але звертатимемо увагу не тільки на нього, а й на ту частину слова, яка залишається без закінчення. А ще познайомимося з видатними людьми Чернівецької області.
а) Ставимо запитання Леоніду Каденюку
— Чому життя людини повинне починатися із мрії? Відповідь – у вправі 1 (с. 47)
Слайд 6.
б) Взаємодіюємо усно
(КОЛЬОРОВА ПІДКАЗКА У ПІДРУЧНИКУ НА С.47)
— Прочитай і запам’ятай, як називається частина слова без закінчення.
Слайд 6.
Слайд 7.
Слайди 8-9.
яких ще космонавтів ви знаєте.
Слайд 10.
Фізкультхвилинка (https://www.youtube.com/watch?v=kNWwid8OAVM.)
Слайд 11.
Слайд 12.
Слайд 13.
ІІІ. Заключна частина
1.Пояснення домашнього завдання. Вправа 10. Спиши текст. Познач закінчення й основу у виділених словах.
2. Підсумок уроку. Рефлексія навчально-пізнавальної діяльності учнів.
Метод «Незакінчене речення»
— Основа слова – це ... (частина слова без закінчення).
— Щоб визначити основу, необхідно ... .
— Основа несе в собі ... (значення самого слова).
— Цікаво знати, що слово основа колись мало значення «головні, повздовжні нитки у тканині». Пізніше воно почало означати опору певної будівлі, найважливіші положення певної науки, частину слова, що виражає основне значення.
а) Рефлексійний аналіз
б) Вправа «Мікрофон»
Слайд 14.
в) Вправа «Створимо пірамідку нашого настрою»
- Оберіть відповідну цеглинку лего.
Слайд 15.
Слайд 16.