Урок. "Тема: Застосування прийомів усного додавання двоцифрових чисел у процесі обчислень. Округлення чисел. "

Про матеріал
Тема: Застосування прийомів усного додавання двоцифрових чисел у процесі обчислень. Округлення чисел. Мета: ознайомити учнів з усним додаванням виду 76 + 4; формувати вміння розв'язувати задачі на дві дії, творчо працювати над задачею; розвивати вміння порівнювати, узагальнювати, округлювати числа; виховувати акуратність, розуміння необхідності економного витрачання часу. Обладнання: підручник «Математика. 2 клас» за ред. Рівкінда; смайлики. Тип уроку: комбінований.
Перегляд файлу

Тема: Застосування прийомів усного додавання двоцифрових чисел у процесі обчислень. Округлення чисел.

Мета: ознайомити учнів з усним додаванням виду 76 + 4; формувати вміння розв'язувати задачі на дві дії, творчо працювати над задачею; розвивати вміння порівнювати, узагальнювати, округлювати числа; виховувати акуратність, розуміння необхідності економного витрачання часу.

Обладнання: підручник «Математика. 2 клас» за ред. Рівкінда; смайлики.

Тип уроку: комбінований.

Хід уроку

I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ

                         Всі за парти ми сідаєм,

                         До роботи приступаєм.

                         Щойно пролунав дзвінок -

                         Час почати нам урок!

Установчо – мотиваційний етап

  • Який у вас настрій?

            Усміхніться, поділіться гарним настроєм з товаришем.

Діти, наш настрій можна показати за допомогою ось таких малюнків.

 

 

 

  -  Який із них відповідає вашому настрою?

II. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ

1. Перевірка домашнього завдання (с.53, завдання 291; 292)

Завдання 291

— Прочитайте вирази, у відповідях яких є цифра 2; є цифра 7; сума цифр відповіді більша від 10.

Завдання 292

То скільки ж лебедів плавало на озері?

2. Хвилинка каліграфії

— Установіть закономірність і запишіть числа, вставляючи пропущені.

10; 15; 13; 18; 16; 21; 19; ?; ?. (24; 22)

3. Математичний диктант

• До 24 додати різницю чисел 16 і 8.

• Від 74 відняти суму чисел 37 і 7.

• Від 90 відняти різницю чисел 76 і 6

III. ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ І МЕТИ УРОКУ

— Сьогодні на уроці ви дізнаєтеся, як усно додавати одноцифрове число до двоцифрового, формувати вміння розв'язувати задачі на дві дії, творчо працювати над задачею, навчимось округлювати числа.

IV. ВИВЧЕННЯ НОВОГО МАТЕРІАЛУ

1. Робота за підручником (с. 53-54)

Завдання 292. Усно.

    Обчисліть усно вирази.

Завдання 293. Колективне опрацювання матеріалу

38+4=(30+8)+4=30+(8+4)=30+12=42

55+9=(50+5)+9=50+(5+9)=50+14=64

84+8=(80+4)+8=80+(4+8)=80+12=92

27+7=(20+7)+7=20+(7+7)=20+14=32

Завдання 294. Самостійне опрацювання

     Розвяжіть рівняння.

X+7=38                     X-7=38                         38-X=7

X=38-7                      X=38+7                        X=38-7

X=31                         X=45                           X=31

31+7=38                   45-7=38                       38-31-7

38=38                       38=38                          7=7

Завдання 295.

Кожне число за зразком заміни круглим числом.

Візьми до уваги: всі числа, що закінчуються цифрами 1, 2, 3, 4, округлють до меншого; всі числа, що закінчуються цифрами 5, 6, 7, 8, 9, округлюють до більшого

2. Фізкультхвилинка

 Раз! Два! Всі присіли.
Потім вгору підлетіли.
Три! Чотири! Нахилились,
Із струмочка гарно вмились.
П'ять! Шість! Усі веселі.
Летимо на каруселі.
Сім! Вісім! В поїзд сіли
Ніжками затупотіли.
Дев'ять! Десять! Відпочили
І за парти дружно сіли

V. УЗАГАЛЬНЕННЯ Й СИСТЕМАТИЗАЦІЯ ЗНАНЬ

1. Робота з підручником (с. 54).

Завдання 297

   — Розв’яжіть задачу.

Бджілки Майя і Віллі були на відстані 38 м одна від одної. Яка відстань буде між ними, якщо кожна з них відлетить ще на 4 м?

  • Про що йдеться в умові задачі?
  • Що відомо?
  • Що невідомо?
  • Якою дією ми можемо розвязати задачу?

Розвязання

 

 

 

  2. Віршовані задачі (усно)

* Скільки фарб тут – не скажу,             *Якось бігло через ліс 8 кіз.

Відгадай, не покажу.                             5 були з них білі-білі,

Якщо три до них додать,                        А останні – сірі-сірі.

От тоді їх буде п'ять. (2)                         Скільки бігло через ліс сірих кіз. (3)              

* Скільки яблук на столі?                       *Купила у крамниці сестричка

Чотири лежало,                                      Сім метрів шовкової стрічки.

Одне упало,                                           Три метри мені віддала,

А одне розрізали. (2)                              А скільки собу узяла? (4)

VІ. ПІДБИТТЯ ПІДСУМКІВ.

— З якими прийомами обчислень ознайомилися на уроці?

— Як оцінюєте свою роботу?

Хто на вашу  думку працював активно та старанно?

VII. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ

С. 54 завдання 299,300.

Завдання 299

Кожне число замініть круглим, близьким до нього:

99, 8, 31, 66, 11, 73, 38, 52, 87, 44.

Завдання 300

Складіть і розвяжіть задачу за коротким записом.

Було – 37…

Подарували – 4… і 3…

Залишилось - ?

 

1

 

docx
Додано
16 січня 2019
Переглядів
802
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку