Урок «Тиск твердих тіл на поверхню. Сила тиску.»

Про матеріал
Мета: - навчальна: засвоєння учнями нових знань про тиск як фізичну величину, способи збільшення та зменшення тиску твердих тіл на поверхню ; - розвивальна: розвивати логічне мислення, вміння працювати з підручником та правильно висловлювати власні думки; - виховна: продовжити формування наукового світогляду, вміння навчатися в продовж життя, формувати бережливе ставлення до власного здоров’я.
Перегляд файлу

Урок підготувала Педорич Віта Михайлівна

Вчитель Линовицької ЗОШ І-ІІІ ступенів

Тема уроку: «Тиск твердих тіл на поверхню. Сила тиску.»

Мета:

  •         навчальна: засвоєння учнями нових знань про тиск як фізичну величину, способи збільшення та зменшення тиску твердих тіл на поверхню ;
  •         розвивальна: розвивати логічне мислення, вміння працювати з підручником та правильно висловлювати  власні думки;
  •         виховна: продовжити формування наукового світогляду, вміння навчатися в продовж життя, формувати бережливе ставлення до власного здоровя.

Формування ключових компетентностей учнів на різних етапах уроку.

На етапі: Мотивація навчальної та пізнавальної діяльності.

Мета: розвивати логічне мислення, допитливість.

Результат: формування самоосвітньої компетентності.

На етапі: Актуалізація опорних знань

Мета: актививати розумову діяльність.

Результат: формування пізнавальної компетентності.

На етапі: Вивчення нового матеріалу.

Мета: допомогти учням засвоїти факти та основні ідеї, залучення додаткового матеріалу.

Результат: формування інформаційної компетентності та вміння вчитися.

На етапі: Первинна перевірка та закріплення знань.

Мета: формувати вміння приймати рішення.

Результат:  формування соціально трудової компетентності.

На етапі: Підсумки уроку.

Мета: стимулювати вміння учнів висловлювати власну точку зору.

Результат: формування комунікативної компетентності.

На етапі: Домашнє завдання.

Мета: удосконалити, узагальнити, систематизувати знання учнів.

Результат: формування інформаційної компетентності, вміння вчитися.

Тип уроку: урок вивчення і первинного закріплення нових знань.

Обладнання та наочність : мультимедійне обладнання для демонстрації презентації, комп’ютери для проходження тесту « Теплові двигуни», підручник.

Хід уроку

І Організаційний момент

ІІ Перевірка домашнього завданя

ІІІ Мотивація навчальної та пізнавальної діяльності

Наше головне завдання з’ясувати відповіді на такі питання:

  • Чому мешканці Півночі для пересування по снігу використовують лижі?
  • Чому влітку жінка, взута в туфлі на шпильках, залишає на м'якому асфальті помітні й глибокі сліди?
  •  Чому леза ножів час від часу нагострюють?
  •  Чому цвях має вістря?

Спробуємо отримати відповіді на ці запитання.

ІV Актуалізація опорних знань

  • Запитання до учнів
  • Які наслідки дії сили?
  • Чи однаковою буде деформація під дією тієї самої сили, якщо вона розподіляється по поверхні різної площі?
  • Які досліди нас можуть у цьому переконатися?

Перегляд відео «Тиск твердих тіл»

IV Вивчення нового матеріалу

План вивчення нової теми

  1. Тиск як фізична величина.
  2. Як можна збільшити чи зменшити тиск.
  1. Тиск як фізична величина

Метод «Критичне читання тексту»

Ознайомтеся з параграфом 22 та опишіть тиск як фізичну величину.

  1. Тиск характеризує залежність результату дії сили від площі поверхні, на яку ця сила діє.
  2. Тиск – це фізична величина, яка дорівнює відношенню сили, яка діє перпендикулярно поверхні, до площі цієї поперхні.
  • Запитання до учнів
  • Який тиск вважають тиском в 1 Па?
  • Чи великий тиск 1 Па?
  • На честь якого вченого названо одиницю тиску.
  1. Як можна збільшити чи зменшити тиск.
  • Запитання до учнів
  • Навіщо необхідно збільшувати чи зменшувати тиск?
  • Розгляньте таблицю на с. 151 підручника та зробіть висновок щодо співвідношення тиску і площі поверхні, на яку діє сила.

V Первинне осмислення нового матеріалу

  • Інтерактивний тест «Так  -- Ні»

Надайте одну правильну, на вашу думку, відповідь.

  1. Тиск характеризує залежність результату дії сили від площі поверхні, на яку ця сила діє. (так)
  2. Тиск – це фізична величина, яка дорівнює добутку сили, що діє перпендикулярно поверхні, на площу цієї поверхні. (ні)
  3. Одиниця тиску в СІ – паскаль. (так)
  4. Тиск можна змінювати, змінюючи площу поверхні, на яку діє сила тиску. (так)
  5. Для збільшення тиску площу слід збільшити.(ні)
  6. Тиск прямо пропорційний силі, яка діє на певну площу поверхні. (так)
  • Інтелектуальна фізкультхвилинка

Якщо ви вважаєте, що в даних випадках  тиск збільшується присядьте, а якщо зменшується піднімайте  руки вгору.

  • Шини машини, які призначені для руху по м’якому грунту, виготовляють широкими.
  • Площу ріжучої поверхні ножів, різаків та інших різальних інструментів загострюють, надаючи дуже малої площі поверхні.
  • Для переміщення по снігу люди використовують лижі або снігоступи.
  • Площу нижньої частини фундаменту будинку роблять великою.
  • Площа ріжучих і колючих пристроїв у живій природі—зубів, жал, дзьобів, пазурів, шипів – мала.

VI Закріплення знань учнів

Виконання вправ 22 (1,2 – усно; завдання 5 письмово)

VII Підбиття підсумків уроку

  • Рефлексія за методом «Ключові слова»

На дошці записано ключові слова: сила, тиск, Паскаль, техніка, будівництво, побут, жива природа, безпека людини. Учні, користуючись ключовими словами, роблять висновок до уроку та підкреслюють його практичну значущість.

VIII Домашнє завдання

§22, повторити §

Виконати вправу 22 (4, 6)

 

 

 

 

docx
Пов’язані теми
Фізика, Розробки уроків
Додано
29 січня 2020
Переглядів
836
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку