КЗ ” Олешківська спеціальна ЗОШ І-ІІІ ст.
Херсонської обласної ради ”
урок трудового навчання
” Токарний верстат
для обробки деревини
JET JWL-1440L ”
учитель
трудового навчання
Федоренко С.М.
2016
Тема: Токарний верстат для обробки деревини JET JWL-1440L Клас: Дата:
Мета:
Методи і прийоми: бесіда, розповідь, пояснення з практичним показом, ілюстрація, самостійна робота.
Обладнання, інструменти та матеріали: токарний верстат, ескізи виробу, заготовки, кернер, рубанки, молотки, широкі столярні ножівки, верстаки, стамески, реєри, мейселі, відрізні різці, фасонні різці, пристосування для шліфування, рашпілі та інше обладнання на вимогу учнів, зразки виробів, картки-завдання
Об’єкт праці: власний виріб
Міжпредметні зв’язки: українська мова, математика, креслення, фізика.
Основні поняття: токарний верстат для обробки деревини, станина, передня бабка, задня бабка, підручник, тризуб, патрон.
Тип заняття: комбінований урок.
Хід уроку:
І. Організаційний момент.
Привітання з класом (створення позитивного емоційного настрою вчителем), перевірка присутніх, перевірка готовності учнів та майстерні до уроку.
1. Нервово-психологічна підготовка учнів до уроку.
Пропоную вам в таблиці викреслити однакові пари складів. Ті склади та букви, що залишились, складіть у речення.
то |
па |
ка |
ту |
р |
но |
ни |
но |
й |
вер |
му |
му |
па |
ст |
ту |
ат |
Відповідь: токарний верстат
ІІ. Актуалізація опорних знань та життєвого досвіду.
Бесіда:
* Згадайте, які верстати ви вже вивчали? * Яке призначення деревообробних верстатів? * Яких правил безпечної роботи слід дотримуватися, працюючи на верстатах?
ІІІ. Мотивація навчальної діяльності.
Токарний верстат по дереву - багатофункціональний пристрій, що дозволяє працювати з різними дерев'яними заготовками. Устаткування дає можливість здійснювати обточування, свердління, шліфування і багато іншого. В нашій майстерні ми працюємо на токарному верстаті JET JWL-1440L
Звертаю увагу, що отримані на уроці знання та уміння знадобляться учням при виконанні практичних робіт – на цьому та на наступному уроці
ІV. Повідомлення теми, мети, завдань уроку.
Тема: Токарний верстат для обробки деревини JET JWL-1440L, його конструктивні особливості .
V. Викладення нового матеріалу
1. Платформа 2. Двигун 3. Станина 4. Клинопасова передача 5.Кнопковий пульт керування «Пуск-стоп» 6. Передня бабка 7. Тризуб 8. Підручник 9. Задня бабка
VІ. Практична робота
1. Вступний інструктаж.
Мета: Оволодіти прийомами точіння на токарному верстаті та навчитися правильно оздоблювати свої вироби.
Виготовлення токарного виробу з деревини. Послідовність виконання роботи
1. Підготуй заготовку для кріплення в токарному верстаті.
2. Закріпи заготовку. Вистав підручник. Перевір разом з учителем кріп лення заготовки. Перевір роботу верстата із заготовкою.
3. Виконай чорнове обточування реєром.
4. Вирівняй поверхню заготовки мейселем.
5. Виточи фасонні елементи.
6. Виконай окремі оздоблювальні роботи на токарному верстаті (випалювання поясків).
7. Оброби деталі після токарної обробки.
8. Виконай оздоблення.
Пояснюю критерії оцінювання за практичну роботу та розподіляю учнів за робочими місцями, видаю завдання для практичної роботи.
2. Самостійна робота учнів і поточний інструктаж.
Учні індивідуально працюють над виготовленням своїх виробів.
Під час роботи постійно роблю обхід та слідкую за організацією робочого місця , правильністю виконання трудових прийомів, дій, рухів і якості оздоблення . Постійна перевірка виконання учнями правил безпеки праці і виробничої санітарії. Форма проведення - індивідуальна.
3. Заключний інструктаж:
• підведення підсумків практичної роботи;
• аналіз характерних помилок і недоліків у роботі учнів;
• з’ясування причин, які призвели до помилок;
VІІ. Підсумок уроку.
1. Рефлексія.
2. Підбиття підсумків.
• Яка робота на вашу думку заслуговує на гарну оцінку?
• Мотивація оцінок за урок, виставлення їх у журнал, щоденники.
• Прибирання робочих місць.