Урок: Толерантне ставлення до людей з обмеженими можливостями.

Про матеріал
Розвивати навички роботи з текстом, навичку зв’язного мовленння, переказування; вчити «творити» добро через добрі справи, оволодівати мистецтвом спілкування та взаємодії; розвивати уявлення про такі моральні якості, як доброта, чуйність, уважність, доброзичливість, співчуття; виховувати в учнів толерантне ставлення до людей-інвалідів, доброзичливе відношення до людей з обмеженими можливостями, вміння співчувати людині, бажання прийти на допомогу.
Перегляд файлу

Тема. Толерантне ставлення до людей з обмеженими можливостями.

Мета: Розвивати навички роботи з текстом, навичку зв’язного мовленння, переказування;  вчити «творити» добро через добрі справи, оволодівати  мистецтвом спілкування та взаємодії; розвивати уявлення про такі моральні якості, як доброта, чуйність, уважність, доброзичливість, співчуття; виховувати в учнів толерантне ставлення до людей-інвалідів, доброзичливе відношення до людей з обмеженими можливостями, вміння співчувати людині, бажання прийти на допомогу.

Обладнання: ілюстрації,  квітка толерантності, презентація.

                                                             Хід уроку

І. Організація класу.

Привітання.

З яким настроєм ви розпочинаєте цей урок?

Що ми візьмемо сьогодні на урок?

Які риси характеру стануть нам у нагоді?

(старанність, уважність, затятість, цікавість, дружелюбність…)

ІІ. Оголошення теми уроку.

Сьогодні тему уроку я не буду оголошувати. Її сформулюєте самостійно після прослуховування оповідання В. Сухомлинського.

Слухання оповідання «Горбатенька дівчинка»

               Який іспит отримав клас?

               Яка могла бути реакція дітей до такої особливої дівчинки?

               Чому, на думку вчителя, клас склав іспит?

 

ІІІ. Мотивація до навчальної діяльності.

На вашу думку, про що ми говоритимемо сьогодні на уроці?

Сформулюйте тему (  Толерантне ставлення до людей з обмеженими можливостями.)

Що б ви хотіли дізнатися з цієї теми?

Відповіді на які питання ви хотіли б отримати сьогодні на уроці?

 

Записуємо питання на дошці:

      Кого ми вважаємо людьми з обмеженими можливостями?

      Як ми повинні ставитися до людей з особливими потребами?

     Чим ми можемо їм допомогти?

     Чи існують правила допомоги цим людям?

 

IV.  Актуалізація опорних знань.

Давайте пригадаємо, що таке – толерантність.

Напишіть слово-асоціацію на пелюстку. Прикріпіть пелюстки до квітки.

 

Навколо нас багато людей – і всі вони різні. Але кожен з них – Людина.

Чи доводилось вам бачити людей несхожих на вас?

Чим вони відрізнялися від Вас?

Кольором волосся? Кольором очей? Можливо, одягом? Чи матеріальними статками?

Чи зустрічалися вам люди, що відрізняються фізичними можливостями?

 

Що ви відчуваєте, коли зустрічаєте таких людей?

 

Як гадаєте, що відчувають вони? Чого вони хочуть? Про що мріють?

 

Чи хочуть мати друзів, як у тебе? Жити, як ти?

Тобто, вони такі самі люди, як і ми. Але мають особливі потреби.

 

V. Основна частина

         Особливі люди були завжди. Хтось вже народився таким. Інші постраждали від хвороб або нещасних випадків. Вони змушені були робити набагато більше, аби довести, що вони нічим не гірші за інших.

      Давайте дізнаємося про людей з особливими потребами трохи більше.

 Робота в групах.

Завдання для груп: прочитати текст, виділити основну інформацію.

Доповідач коротко розповідає про особу.

  1. Бетховен.     
  2. Стів Гокінг.
  3. Франклін Рузвельт.
  4. Нік Вуйчич.
  5. Стіві Вандер.

Робота з літературним твором В. Сухомлинський « Як Сергійко навчився жаліти»

Як навчитися правильно взаємодіяти з особливими людьми нам допоможе оповідання.

       Чи сподобалася вам кінцівка?

       Ні. Чому?

       Що вкладається в поняття «жалість»?

        Як можна жаліти?

        Чого насправді хочуть особливі люди? Бути як усі.

Де вони доводять своє право на повноцінне життя?

 Параолімпійські ігри.

 Ігри нескорених.

( Започаткував принц Гаррі, бо він сам служив в армії. Бачив які поранення отримують військові, розумів, що їм потрібна підтримка )

 

Суспільство теж підтримує людей з обмеженими можливостями.

Ми часто чуємо слова та поняття, але не завжди розуміємо їх.

Давайте пояснимо значення слів і розберемося, для кого вони потрібні.

Словникова робота

     «біла тростина»

     шрифт Брайля

      поводир

(для людей із вадами зору)

 

       жестова мова

       сурдоперекладач

        слуховий імплант

(для людей з вадами слуху)

 

       милиці

       протез

      пандус

     візочники

(для людей, що втратили кінцівки)

Що означає слово «безбар’єрність»? – (без перешкод)

 

Що конкретно ми можемо зробити для особливих людей щодня?

Вони самі склали правила:

  1.        заповітних «не»

не витріщайся

не кажи «одужуй»

не розпитуй

не демонструй жалість

не уникай

 

VI. Підсумок. Рефлексія.

ЧИ отримали ми  відповіді на свої запитання?

Що нового, цікавого дізналися?

Що вас вразило?

Чи задоволені своєю роботою на уроці?

docx
Додано
12 березня
Переглядів
234
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку