Урок-тренінг "Бісоціальна основа створення сім’ї (протидія насилля в сім’ї)"

Про матеріал

Конспект можна використати як для уроку, так і для позакласного заходу. Підвищить рівень інформованості підлітків з проблем пов'язаних з насильством усім'ї , спияє формуванню навичок відповідальної поведінки.

Перегляд файлу

Тема: Бісоціальна основа створення сімї (протидія насилля в сімї)

Мета: Підвищити  рівень інформованості підлітків з проблем пов’язаних з насильством у  сім’ї , формувати у підлітків навички відповідальної поведінки.

Тип уроку: вивчення нового матеріалу

Форма проведення: тренінг

Обладнання: кольоровий папір, стікери, фломастери, маркери, заготовки для тренінгу

План

 проведення уроку - тренінгу

  1. Знайомство (5хв.)
  2. Правила (3 хв.)
  3. Очікування (5 хв.)
  4. Гра “Створи свій герб”. (10 хв.)
  5. Обговорення. (5 хв.)
  6. Мозковий штурм (5 хв.)
  7. Гра “В чому винні...” (10 хв.)
  8. Висновки. (3хв.)
  9. Гра “Факт чи міф?” (3 хв.)
  10. Гра “Броунівський рух ” (5 хв.)
  11. Чи справдились очікування ?(поділимось враженнями)
  12. До побачення всі ми !

Хід уроку

 

  1. Добрий день всі ми. Знайомство всі учасники називають своє ім’я і тварину, яка найбільше подобається.
  2. Всі разом розробляють правила за якими будемо працювати і затверджуємо їх.
  3. “Сіємо зерно” очікування.
  4. створити символічний герб, який складається із частин:
  • намалюйте дві речі, які Ви робите добре;
  • Намалюйте Ваш найбільший успіх у житті;
  • Намалюйте місце, що є ідеальним домом для Вашої душі;
  • Намалюйте трьох людей, що мали найбільший вплив на вас;
  • Напишіть три слова, які б Ви хотіли почути про себе;
  • Намалюйте, як провели б Ви рік, як би стали чарівником.
  1. Обговорення створеного.
  2. З якими словами асоціюється слово “НАСИЛЬСТВО” (жорстокість, стрес, біль, страх, злість,...)
  3. Група ділиться на 4 команди:
    • в чому винні  батьки ( чоловіки) ?
    • \\-\\-\\-\\-\\-\\ матері (жінки) ?
    • \\-\\-\\-\\-\\-\\ діти ?
    • \\-\\-\\-\\-\\-\\ суспільство ?
  4. Обговорення і висновки.
  5. Вибирають вірні відповіді

          Виходом із ситуації є:

  • втекти з дому;
  • піти жити до родичів і вимагати від батьків гроші;
  • суперечити батькам;
  • не відвідувати школу;
  • звернутися за телефоном довіри;
  • звернутись у сільську Раду;
  • не залишатися самому з своєю бідою
  1. Донести до кожного запропоновану інформацію.
    • Поговори про свої проблеми з другом;
    • Звернись у сільську раду
    • Поговори з дорослим, якого ти поважаєш
    • Тел.довіри
    • Запишись на гурток чи секцію
    • Тел. Довіри
    • Спробуй відверто поговорити з батьками
    • Тел. Довіри
    • Не залишайся на самоті
    • Тел. Довіри
    • Звернись до  Центру соціальної служби  сімї, дітей та молоді Тел.
    • Звернись до інспекції у справах неповнолітніх

        тел.

  • В разі серйозних тілесних ушкоджень – звернутися в лікарню тел.
  1. Аналізуємо чи справдились очікування, ділимося враженнями.
  2. До побачення всі ми !

 

docx
До підручника
Біологія 8 клас (Матяш Н.Ю., Остапченко Л.І., Пасічніченко О.М., Балан П.Г.)
Додано
13 липня 2018
Переглядів
549
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку