Урок-тренінг "Учись навчатись"

Про матеріал
УРОК-ТРЕНІНГ З ОСНОВ ЗДОРОВ҆Я У 3 КЛАСІ НА ТЕМУ: Учись навчатися Мета уроку: уточнити уявлення учнів про роль та значення навчання та освіти в житті людини; розглянути можливості розвитку здібностей учнів; розвивати вміння учнів визначати та виконувати умови успішного навчання; виховувати старанність, сумлінність, увагу.
Перегляд файлу

Лісівська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів

 

 

 

Урок-тренінг з основ здоров҆я

3 клас

 

УЧИСЬ НАВЧАТИСЯ

 

 

 

 

 

Урок розробила

Вчитель початкових класів

КОРНІЄНКО ТЕТЯНА ПЕТРІВНА

 

 

 

 

 

 

2017р.

 

 

УРОК-ТРЕНІНГ З ОСНОВ ЗДОРОВ҆Я У 3 КЛАСІ НА ТЕМУ:

Учись навчатися

Мета уроку: уточнити уявлення учнів про роль та значення навчання та освіти в житті людини; розглянути можливості розвитку здібностей учнів; розвивати вміння учнів визначати та виконувати умови успішного навчання; виховувати старанність, сумлінність, увагу.

Очікувані результати: учні мають називати етапи активного слухання; учні мають наводити приклади способів перепочинку під час занять; пояснювати, навіщо треба працювати над розвитком здібностей та самодисципліни; учні мають навчитися визначати й ураховувати індивідуальні особливості сприйняття й пам’яті, готуватися до контрольної роботи.

Обладнання: бейджики, плакат з прислів’ями, підручник, зошит, олівці кольорові, сюжетні малюнки, матеріали до ігор.

Хід уроку

Всупна частина (8-10хв)

І Організаційний момент

  1. Домовленість про правила

Бути позитивним

Бути активним

Говорити лише по темі

Говорити тільки від свого імені

Говорити те, що думаєш

Говорити коротко і по черзі

Не критикувати, бо кожен має право на власну думку

Поважати думку товариша

Плакат з правилами висить на дошці

  1. Знайомство.

Продовжити фразу : « Я вчуся для того, щоб……………»

  1. Оголошення теми тренінгу

Прочитайте на дошці прислів’я до теми  нашого уроку.

  • Наука в ліс не веде, а з лісу виводить.
  • Вік живи – вік учись.
  • Вчений іде, а неук слідом спотикається.
  • Де більше науки, там менше муки.
  • Здобудеш освіту, побачиш більше світу.
  • Знання злодій не вкраде, в огні не згорить і у воді не потоне.
  • За дурною головою і ногам нема спокою.

 

  1. Очікування
  • Ми повинні зясувати для чого людині необхідно вчитися протягом усього життя.
  1. Вправа на рефлексію «Муха» (підручник ст..136)

Гра «Вірю — не вірю».

Учні піднімають руки, якщо твердження є правильним.

1) Виконувати домашні завдання можна коли завгодно. (–)

2) Виконувати домашні завдання можна де завгодно. (–)

3) Учню потрібне спеціально обладнане місце для виконання домашніх завдань. (+)

4) Виконувати завдання можна під час прийому їжі. (–)

5) Починають виконувати домашні завдання з найскладніших предметів. (–)

6) Починають виконувати завдання з найлегших предметів. (+)

6. Рухавка

(Оголошуючи слова, учні імітують рухи, про які йде мова у вірші).

Хлопчик добрий, хлопчик мудрий,

Вправу нам придумай , любий,

А придумаєш – скажи,

Вправу всім нам покажи .(повторяють  рухи за учнем)

Повторюється де кілька разів або декілька учнів показують вправи.

 

Основна частина (20-25хв)

ІІ Актуалізація проблеми та конкретних завдань для її розв’язання

1. «Що зайве?». (Робота на окремих аркушах.)

Учні роблять схеми-малюнки декількох необхідних та зайвих речей на робочому столі учня. Потім обмінюються аркушами із сусідом та викреслюють речі, що є зайвими.

  1. Рухавка

Хто ж там, хто вже так втомився

І наліво нахилився?

Треба дружно всім нам встати, 

Фізкультпаузу почати.

Сонце спить, небо спить, (очі закриті долонями )

Навіть вітер не шумить.

Рано-вранці сонце встало (відкрити очі і підняти голови)

І проміння всім послало. (піднятися навшпиньки, руки догори в сторони)

Раз, два - всі пірнають (напівприсід, групування)

Три чотири - виринають (встати)

П'ять, шість - на воді (нахили тулуба вправо, вліво - імітація хвиль)

Кріпнуть крильця молоді.

Сім, вісім - що є сили

Всі до берега приплили. (імітація плавання).

Дев'ять, десять - розгорнулись,

Обсушились, потягнулись (імітація обтирання,потягнутися)

Й розішлися хто куди. (ходьба )

 

ІІІ Вивчення нового матеріалу

  1. Робота над проблемним запитанням. Гра «Мікрофон»
  • Який ваш найулюбленіший предмет у школі?
  • Що найбільше вам в ньому подобається?

 

  1. Інформаційне повідомлення

Вчитель розповідає про умови успішного навчання  і роль відпочинку у ньому.

  1. . «Прошу слова».

Конкурс на найкраще тлумачення прислів’я. Переможець обирається відкритим голосуванням.

 

ІV Засвоєння вивченого матеріалу

  1.  Робота з підручником (ст..124-125)
  2. Робота в зошиті з друкованою основою (ст..59)
  3. Рухавка під музику «Танець маленьких каченят»
  4. Робота в групах «Розвиваємо увагу й пам'ять»

Розподілити дітей на 3 групи. Кожна з груп мають обрати гру на розвиток памяті та уваги з підручника ст.. 126-129 і продемонструвати її класові.

  1. Аналіз спеціальних ігор.

Вправа «Вільний мікрофон»

  • Як увага й пам'ять впливають на ваше навчання?

Заключна частина (8-10хв)

V Підсумок уроку

  1. Вправа «Зворотній зв'язок»

Учні стають у коло і проговорюють: «Сьогодні я запам’ятав(ла), що мені потрібно для успішного навчання, це …»

2.Прощання

Учні стають у коло і хором промовляють: «Будемо слухняними і уважними!»

 

 

 

 

docx
Додано
29 серпня 2018
Переглядів
1534
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку