Урок-тренінг «Вітаміни та їх вплив на здоров’я і розвиток організму"

Про матеріал

Мета: ознайомити учнів з особливостями здорового росту й розвитку дитини; розглянути фактори, які впливають на гармонійний ріст і розвиток;сприяти усвідомленню учнями необхідності ведення здорового способу життя;важливість вітамінів для життя, прищеплювати інтерес до занять фізичною культурою і спортом;виховувати у дітей ціннісне ставлення до власного здоров'я та стимулювати бажання дбати про нього, рости здоровими, життєрадісними, розумними.

Завдання: створити комфортну атмосферу, хороший настрій, сприяти згуртованості групи; вчити висловлювати свої думки і сподівання, формулювати власні цілі;

Перегляд файлу

Урок-тренінг «Вітаміни та їх вплив на здоров’я і розвиток організму

Мета: ознайомити учнів з особливостями здорового росту й розвитку дитини; розглянути фактори, які впливають на гармонійний ріст і розвиток;сприяти усвідомленню учнями необхідності ведення здорового способу життя;важливість вітамінів для життя, прищеплювати інтерес до занять фізичною культурою і спортом;виховувати у дітей ціннісне ставлення до власного здоров’я та стимулювати бажання дбати про нього, рости здоровими, життєрадісними, розумними.

Завдання: створити комфортну атмосферу, хороший настрій, сприяти

згуртованості групи; вчити висловлювати свої думки і сподівання, формулювати власні цілі;

Обладнання: предметні малюнки , м’яч, картки,презентація

Форма проведення: урок – тренінг

Хід уроку-тренінгу:

І. ВСТУПНА ЧАСТИНА.

1.Привітання.

Усі сідайте в коло, діти!

Домовляймось — не шуміти

Працювати час настав.

Тож і ми марно часу не гаємо,

Нашу гру розпочинаємо!

Вправа «Гірлянда добра».

А зараз із цією ж посмішкою давайте ми один одному по черзі подаруємо теплі слова. Повертаючись до сусіда справа і тримаючи його за обидві руки, скажіть йому комплімент.

– Давайте подякуємо один одному за щирі слова оплесками.       

C:\Users\1\Desktop\Новая папка (2)\DSCF2547.JPG   C:\Users\1\Desktop\Новая папка (2)\DSCF2546.JPG    C:\Users\1\Desktop\Новая папка (2)\DSCF2542.JPG

  1. Очікування.

Вправа «Незакінчене речення».

Вчитель-тренер починає речення «Я чекаю від уроку…»

 

 

  1. Правила.

Гра – пантоміма «Покажи правило».

– Давайте спробуємо показати правила поведінки під час проведення тренінгу. Зараз я буду їх зачитувати, а ви спробуйте показати без слів, рухами.

ІІ. ОСНОВНА ЧАСТИНА.                                         

  1. Перегляд презентації
  2. Запишіть вислів зі  Слайду 2

C:\Users\1\Desktop\Новая папка (2)\DSCF2540.JPG

C:\Users\1\Desktop\Новая папка (2)\DSCF2541.JPG   

 

 

 

  1. Бесіда                                                                                                    «Що таке вітаміни, на які групи їх поділяють?,                                        Які продукти найкорисніші?»
  2. Відгадування загадок

Загадка про часник
Що то за голова,
Що лиш зуби й борода? 
* * * 
Загадка про картоплю
Печуть мене, смажать і варять,
Їдять мене і дуже хвалять.
* * *
Загадка про цибулю
Сидить Марушка в семи кожушках.
Хто її роздягає, той сльози проливає.                
* * * 
Загадка про огірок
Довгий, зелений, 
Добрий і солоний, 
Добрий і сирий.
Хто він такий? 
* * * 
Загадка про буряк
В полі хороше мені 
Зеленіти навесні.
Чим же я — не молодець?
Маю диво-корінець, 
Все про нього дбаю, 
Цукор відкладаю. 
* * * 
Загадка про квасолю
Без рук, без ніг,
А в'ється, як батіг. 
* * * 
Загадка про капусту
Хто хустиночку свою 
Влітку покриває?
І по двадцять хустин
На голівці має? 

Народжується з квітки, 
Його всі люблять дітки, 
Заліза в нім багато, 
Рум'яне і хрустке.
А ну, скажіть, малята,
То що ж воно таке?(Яблуко)
* * * 
Загадка про грушу
Лампочка вгорі висіла, 
Стала смачна, пожовтіла. 
Діти лампочку зірвали,
З апетитом скуштували. 
* * * 
Загадка про вишню, черешню
Зелені сережки 
На гіллі висіли,
На сонечці підсмажились
І почервоніли! 

  1. Руханка «Літаки»

Діти шикуються в дві колони за зростом. На слова «літаки полетіли» вони рухаються в різні сторони. На слова: «літаки на аеродром» діти стараються знову за зростом стати на свої місця.

 

C:\Users\1\Desktop\Новая папка (2)\DSCF2555.JPG     

C:\Users\1\Desktop\Новая папка (2)\DSCF2551.JPG

 

 

 

 

  1. Робота в парах «Розподіли за малюнками-

Жири.Білки.Вуглеводи.

C:\Users\1\Desktop\Новая папка (2)\DSCF2560.JPG       C:\Users\1\Desktop\Новая папка (2)\DSCF2566.JPG

  1. Робота в групах.

Завдання для груп:                

1 група – вибирає

«Що позитивно впливає на ріст і розвиток людини?»

2 група – вибирає «Що негативно впливає на ріст і розвиток людини?»

 

Фізичні вправи

Чистота тіла та помешкання

Свіже повітря

Повноцінне харчування

Безпечна поведінка

Міцний сон

Гарний настрій

Правильна постава

Часті хвороби

Паління

Вживання алкоголю

Забруднене повітря

Поганий настрій

Страхи

Недотримання режиму дня

Перевтома

 

 

На це завдання дається 5 хвилин. (групи працюють)

 

C:\Users\1\Desktop\Новая папка (2)\DSCF2563.JPGC:\Users\1\Desktop\Новая папка (2)\DSCF2565.JPG

 

 

 

 

 

 

  1. Вправа «Мозковий штурм»

А тепер, діти, я пропоную відповісти на запитання: як ви вважаєте, від чого залежить ріст і розвиток кожної людини? (діти відповідають, а вчитель записує на дошці)

  • Фізичні вправи;
  • чистота тіла і помешкання;
  • свіже повітря;
  • повноцінне харчування;
  • безпечна поведінка;
  • міцний сон;
  • гарний настрій;
  • правильна постава;
  • часті хвороби;
  • паління і вживання алкоголю тощо.

ІІІ. ЗАКЛЮЧНА ЧАСТИНА

  1. Підсумки. Гра «Закінчіть речення».

Отже, розкажіть нам, що треба робити, щоб ваш зріст і маса тіла відповідали нормі, щоб не хворіти, кожне речення починаючи словами:

«Щоб рости здоровим і розвиватися, необхідно…»

  1. «Зворотній зв’язок» . Побажання.

Діти стають в коло і говорять  товаришу комплімент.

C:\Users\1\Desktop\Новая папка (2)\DSCF2545.JPG

docx
Додано
6 квітня 2018
Переглядів
702
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку