Геометрія 7 клас
ТЕМА УРОКУ . ІІІ ознака рівності трикутників .
МЕТА УРОКУ. Формування предметних та ключових компетентностей:
- повторити, систематизувати та узагальнити знання учнів про зміст основних понять теми, вдосконалити навички розв'язування задач за темою
- розвивати логічне та критичне мислення учнів, формувати навички чітко грамотно висловлювати думки, доводити правильність власного судження, слухати і чути інших, аргументувати, правильно використовувати математичні терміни
- організовувати, оцінювати власну навчальну діяльність
- усвідомлення важливості математики як універсальної мови науки, техніки
Реалізація наскрізної лінії "Громадянська відповідальність"- готовність до співпраці, толерантність
Хід уроку
І. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ
Учитель розказує дітям:
- У народі існує думка: якщо посміхнутися перехожому – він усміхнеться у відповідь. Якщо посміхнутися небу – розійдуться хмари і засвітить сонце. Якщо посміхнутися Всесвіту – трапиться щось казкове. Тож давайте посміхнемося один одному, щоб нас чекав успіх на уроці.
ІІ. ПРОБЛЕМНА СИТУАЦІЯ
Я виготовила прямокутну рамку. Але вона не зберігає форму, вона не стійка.Прошу вашої допомоги. Що потрібно зробити , щоб рамка стала стійкою.
ІІ.. МОТИВАЦІЯ НАВЧАЛЬНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ.
Учням пропонується вгадати геометричну фігуру: «Найважливіша фігура планіметрії. Китайці пишаються даною фігурою, вважають, що вона є першоосновою всіх фігур, і всі інші фігури – лише її окремі випадки. ».
Трикутник є найперша фігура, яка не може розкластися в інший вид більш простих фігур і тому є першим фундаментом будь-якої речі, що має межу і фігуру. Італійський філософ 16 ст. Джордано Бруно
З трикутником пов’язана не лише наука математика, але й наше повсякденне життя. Практично скрізь присутня геометрична фігура – трикутник.
ІІІ.ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ, МЕТИ, ЗАВДАНЬ УРОКУ
ІV. ВИВЧЕННЯ НОВОГО МАТЕРІАЛУ
Робота в парах. ( на партах по два трикутники)
1.Виміряти довжини сторін трикутників.
2. Перевірити чи рівні трикутники ( накладанням)
Сформулювати третю ознаку рівності трикутників.
Моделі. Чотирикутника. Трикутника.
Трикутнику притаманна така властивість як жорсткість,Випливає з третьої ознаки рівності трикутників. Робить трикутник привабливим для практичного використання , особливо під час побудови різних споруд. Підручник Мал.180. Ст 89.
V. РОЗВ'ЯЗУВАННЯ ЗАДАЧ.
1. Задачі за готовим малюнком . Знайти рівні трикутники і довести їх рівність
Доведення за схемою: На дошці
Розглянемо трикутники …:
1)…
2)…
3)…
Отже трикутники рівні за … ознакою
№252 Біля дошки
№253 самостійно
Математичний диктант ( Qr коди)
VІ. ПІДСУМКИ УРОКУ. РЕФЛЕКСІЯ
" Кошик проблем і кошик досягнень"
(Чим можу пишатись? Що було важким ?)
ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ. Опрацювати п.11 Виконати №256.Скласти ментальну карту для трикутника