Урок трудового навчання 3 клас "Виготовлення виробів з природних матеріалів. Аплікація з листя."

Про матеріал
Тема. Виготовлення виробів з природних матеріалів. Аплікація з листя. Мета: вчити працювати з природним матеріалом; продовжувати вдосконалювати навички правильної підготовки робочого місця до праці та уміння виготовляти аплікацію з листя, виховувати охайність, працьовитість; розвивати кругозір, художній смак, творчість.
Перегляд файлу

ТРУДОВЕ НАВЧАННЯ 3 КЛАС
 

УРОК 6

Тема. Виготовлення виробів з природних матеріалів. Аплікація з листя.

 

Мета: вчити працювати з природним матеріалом; продовжувати вдосконалювати навички правильної підготовки робочого місця до праці та уміння виготовляти аплікацію з листя, виховувати охайність, працьовитість; розвивати кругозір, художній смак, творчість.

ХІД УРОКУ

І. Організація классу

Сьогодні у нас незвичайний урок.

У світ фантазії зробимо ще один крок.

А з творчістю ми вже стрічались не раз,

І знову вона завітала до нас.

 

Давайте перевіримо, чи все готово у вас до уроку. (Олівці, серветка, природний матеріал, клей, пензлик, папір)

— Сьогодні на уроці ми будемо виготовляти аплікацію з природного матеріалу.

 

ІІ. Основна частина

1. Словникова робота: аплікація.

— Хто з вас знає, що таке аплікація? (Відповіді дітей.)

— Ви з цим словом зустрічались, коли працювали з кольоровим папером.

Аплікація — це художня техніка, яку застосовують для створення зображень із наклеєних на основі шматочків паперу, тканини, рослинного матеріалу.

2. Вступна бесіда.

— У перекладі з латинської слово аплікація означає «прикладання». Здавна люди намагалися прикрасити своє житло. А як це зробити? З чого? Звісно, легше за все це було зробити з доступного матеріалу. Коли людина ще не винайшла ні тканини, ні паперу, то доступними були насіння рослин, листя, солома, тобто природний матеріал. Зібрані в суху погоду і висушені рослини та насіння є чудовим матеріалом. Скріплюють деталі клеєм або пластиліном. Горіхи та шкаралупа грецьких горіхів використовуються для виготовлення човників, хрущів, рибок, голівок казкових героїв. Із соломи виготовляють корисні речі: головні убори, побутові предмети та іграшки. Солома — це стебелини злакових хлібних рослин, що заготовлені в стадії дозрівання, коли вони набувають золотистого відтінку. Поступово людина навчилася створювати цілі картини з природного матеріалу.

Сьогодні ми з вами теж спробуємо це зробити.

  • Листя яких дерев можна використати в нашій роботі?
  • Відгадайте загадки.

Не ходжу я,  а скакаю,
Бо нерівні ноги маю.
Через поле навмання
Перегнав би я коня.
(Заєць)

Довгі вуха, куций хвіст,
Невеличкий сам на зріст.
На городі побував  -
Нам капусту попсував.
(Заєць)

Тіло як у черв’ячка,
Вуса наче у жучка,
Крила гарні, кольорові,
Наче квіточки казкові.
(Метелик)

Пір’я є, та не літає,
Ніг не має, а не здоженеш.
(Риба)

 Я страшенний боягуз,
Всіх на світі я боюсь.
В полі, в лісі навкруги –
Скрізь у мене вороги.
(Заєць)

Пір’ям махає,
Хвостом управляє,
А на повітрі помирає.
(Риба)

Під дубочком народився,
Парасолькою накрився,
Може, з лісу б пострибав,
Якби другу ногу мав.
(Грибок)

Росте собі у лісочку,
У лісочку в холодочку.
Капелюх на собі має,
Та ніколи не знімає.
(Гриб)

 

III. Демонстрація та аналіз зразка

1. Природа дарує нам безліч різноманітних форм, які самі по собі можуть стати основою для цікавої композиції. Осіннє листя — це багатство кольорів та силуетів! Спробуйте створити з них цікаві композиції.

2. Розгляд зразків «Зайчик», «Грибок», «Півень», «Метелик», «Рибка».

 

 

    

 

3. Порядок роботи.

• Визначте, який предмет ви будете виготовляти.

• Доберіть відповідне листя (частини листя). Можна обрізати їх ножицями для отримання необхідної форми.

• Зробіть ескіз аплікації.

• Викладіть листя на папір.

• Обережно користуючись клеєм, наклейте частини листя.

• Промокніть серветкою.

• Дайте аплікації висохнути.

ІV. Фізкультхвилинка

Я намалюю зайчика для вас – раз.

Роблять колові рухи руками над головою.

Це у нього, бачите, голова – два.               

Руки кладуть на голову.

Це у нього вуха догори – три.                     

Піднімають руки вгору до вух.

Це стирчить у нього хвостик сірий – чотири.

Повертають тулуб праворуч, ліворуч.

Це очиці весело говорять – п’ять.

Прикладають руки до очей.

Ротик, зубки – хай моркву їсть –шість

Імітують жування моркви зайцем.

Шубка тепла хутряна на нім – сім. 

Плещуть в долоні.

Ніжки довгі, щоб гасав він лісом – вісім.      

Підскакують  на місці.

Ще навколо посаджу дерев я – дев’ять.

Садять дерева, притоптують ямки.

І хай сонце сяє з піднебесся – десять.          

Піднімаються на носках, руки вгору.

 

V. Практична робота учнів

Учні працюють самостійно, вчитель допомагає за необхідності.

 

VІ. Виставка робіт. оцінювання

— Яка робота вам сподобалася? Чому?

— Яка аплікація виконана охайно та гарно?

— Чи помітили ви помилки товаришів?

 

VІІ. Підсумок уроку

— Які природні матеріали ви знаєте?

— Над чим ми працювали сьогодні на уроці?

— Що означає слово аплікація?

— Для чого люди прикрашають свій дім, житло?

— Зараз слід прибрати залишки паперу та листя.

 

doc
До підручника
Трудове навчання 3 клас (Веремійчик І. М., Тименко В. П.)
Додано
1 грудня 2019
Переглядів
5637
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку