Урок у 1 класі НУШ " Світ рослин. Від насінини до рослини" інтегрований курс Я ДОСЛІДЖУЮ СВІТ

Про матеріал
Конспект уроку для 1 класу. Інтегрований курс ЯДС. Урок розроблений, щоб формувати в учнів вміння розрізняти насіння, рослини, які з нього виростуть; розвивати природничу та екологічну компетентності, критичне мислення, креативність, зв’язне мовлення; виховувати любов, повагу, дбайливе ставлення та любов до природи; розширити розуміння, що людина є невід’ємною частинкою природи
Перегляд файлу

C:\Documents and Settings\Пользователь\Рабочий стол\конспекти  я досліджую\218832.png 

 

C:\Documents and Settings\Пользователь\Рабочий стол\конспекти  я досліджую\images.jpg 

C:\Documents and Settings\Пользователь\Рабочий стол\конспекти  я досліджую\скачанные файлы.jpg 

 

 

 

 

 

 

C:\Documents and Settings\Пользователь\Рабочий стол\конспекти  я досліджую\images (1).jpgC:\Documents and Settings\Пользователь\Рабочий стол\Семінар Урок\сонях в таблицю.jpg 

 

C:\Documents and Settings\Пользователь\Рабочий стол\конспекти  я досліджую\images (2).jpg 

 

 

 

 

 


 

Мета: формувати вміння розрізняти насіння, рослини, які з нього виростуть; розвивати природничу та екологічну компетентності, критичне мислення, креативність, зв’язне мовлення; виховувати любов, повагу, дбайливе ставлення до природи; розширити розуміння, що людина є невід’ємною частинкою природи

Обладнання: ноутбук, відео «Народження рослинки», предметні малюнки, конвертики з насінням, клей, індивідуальні картки.

РАНКОВА ЗУСТРІЧ

(Коли діти прийшли у школу, то одразу визначили свій настрій).

Діти сідають у коло.

Вчитель. Доброго нанку, діти! Мені дуже приємно вас  бачити. З яким настроєм ви сьогодні завітали до школи? (Відповіді)

  •         Вправа «Погода» Визначаємо погоду за календарем.
    — Яка зараз пора року?
    — Який місяць?
    — Тепло чи холодно надворі?
    — Який стан неба?
    — Яка температура повітря?
    — Чи були сьогодні протягом дня опади? ( Відповідає той, хто підносить руку)
  •         Усі разом повторюємо віршик про дні тижня.

А хто ще не зовсім прокинувся, позіхає, можливо хтось не встиг зробити зарядку. Тому зараз проведемо масаж для ваших спинок.

Рейки, рейки, шпали, шпали...

Їхав поїзд із Шатави

Ось віконце відчинилось-

Горошинки покотились.

Йшли курчата, ціпу-ціпу

Дзьобали собі на втіху.

А за ними гусенята

Теж пощипують завзято.

Далі йшла сім’я слонів,

Тупали, аж гай шумів!

От директор молодець-

Стіл поставив і стілець

та друкує на машинці

лист малесенькій дитинці:

«Люба доню! Рідна пташко!

Висилаю жовту чашку,

В неї сонячні бочки

і на деньці крапочки»

  •         Сьогодні я підготувала для вас невеличкий сюрприз. Він знаходиться у нашій чарівній скриньці.
  •         Я маю кілька підказок. Це щось таке, що можна

вживати у їжу. Корисне для роботи наших голівок. Це насіння з якого може вирости нова рослина (Діти передають скриньку по колу і відгадують, що це може бути).

  •         Тема тижня: Світ рослин

Тема дня:Від насінини до рослини

Гра « Що у мішечку»

  •         У моєму мішечку заховалися насінинки. Я пропоную кожному по черзі наосліп обрати свою насінину (Діти передають по колу та обирають).
  •         Утворюється 3 групи: СОНЯШНИКИ, ГАРБУЗИКИ, КВАСОЛЬКИ,  ГОРОШИНКИ ( Діти сідають у відповідні групи). (10хв.)

Хід уроку

І. Сприймання нового матеріалу

— Сьогодні на уроці ми продовжимо досліджувати світ рослин. А саме простежимо як насінинка перетворюється на рослинку. Та дізнаємося чи вмієте ви розрізняти різні види насіння.

  1.     Робота у групах.

-Кожен із вас, у ранковому колі, отримав насінинку. Попрацюйте разом, подумайте і поясніть, які страви можна приготувати з ваших насінин або з рослин, які з них виростуть?

- Відповідає першою та група, яка швидше впоралася із завданням

ІІ. ФІЗКУЛЬТХВИЛИНКА

Сплять маленькі совенята

Раз — розкрили оченята,

Подивилися навколо

Потім вгору і додолу.

Оченята — блим, блим, блим!

Відпочити треба всім!

Відео фізкультхвилинка «Бедрик»

ІІІ. РОБОТА НА КАРТКАХ

  1.                 Індивідуальна робота на картках. Учні отримують конвертики з насінням та картинками рослин. Приклеюють таким чином, щоб зображення на картинці відповідало насінині.
  2.                 Перегляд відео «Народження рослинки» .

V. РЕФЛЕКСІЯ

  •         Чи сподобався вам урок,?
  •         Чим саме сподобався?
  •         Оплески за гарну роботу.

VI. ЗАПОВНЕННЯ ЩОДЕННИКА ВРАЖЕНЬ (орієнтовні теми)

- Моя улюблена рослина;

- Якби я був садівником, я б виростив…

- У мене на городі…

Презентація робіт на змінному стенді « ТВОРИМО»

D:\Резерв\Моє\1 клас НУШ\Для БОГДАНА\DSC_0485.JPG

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

D:\Резерв\Моє\1 клас НУШ\Для БОГДАНА\DSC_0488.JPG

1

 

Середня оцінка розробки
Структурованість
5.0
Оригінальність викладу
5.0
Відповідність темі
5.0
Загальна:
5.0
Всього відгуків: 1
Оцінки та відгуки
  1. Гончаревич Світлана Василівна
    Загальна:
    5.0
    Структурованість
    5.0
    Оригінальність викладу
    5.0
    Відповідність темі
    5.0
docx
Додано
31 серпня 2019
Переглядів
5976
Оцінка розробки
5.0 (1 відгук)
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку